Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bűnöző hajlam születésnél...

A bűnöző hajlam születésnél kódolva van az emberbe, vagy nincs összefüggés a kettő között?

Figyelt kérdés

Érdekelne, mert 12 évesen már túl voltam fene tudja hány lopáson így lett zsebpénzünk, pl bontatlan cigit töredék áron adtunk el nagyobbaknak, ilyen közegben nőttem fel, és annak ellenére hogy a szülők rendes emberek, rendezett élettel mindemellett aktív munkaviszonnyal, én mindig csináltam valamit, olyan is előfordult amire más nem vállalkozott mert félt, én másod magammal belementem a kockázat ellenére is.

Már 16 évesek voltunk amikor néhány korunkbeli füvezett, herbált árult, ezeket rendszerint diszkó előtt lehúztuk és volt egy jó este.

Idővel meg sajnos jöttek a verések, de ezeket sejtettük mert már idegent nem nagyon vettünk be magunkhoz, mert lehet alánk tett volna.


Sajátos tulajdonságom az is hogy egy nagyobb üzletben ha nem nagyon vagyok szem előtt, olyan termékért amit kitudok hozni, azért nem fizetek. Mondjuk ez egy fajta kifejezés nálam a külföldi rabszolgatartó áruházak felé.

Rablóknak, csempészeknek mindig szorítok hogy sikerrel járjanak, ebből kifolyólag rokonlelkek vagyunk valamennyire így ilyeneket nem adnék fel.


2017. nov. 5. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, én úgy gondolom, hogy bele van kódolva az emberekbe ez a hajlam. Már akibe. Aki ilyen szerencsétlen géneket örökölt. Ez persze nem ad felmentést a bűntett alól. Ettől még uralkodni kell az embernek magán.
2017. nov. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem ilyen kódolt dolog. Az évek alatt amik érik az embert, azok befolyásolják a személyiséget. Valamint hiszek abban hogy ez csak az egyik része, a másik fele hogy az illető mire fogékony, alapból milyen beállítottságú. Mindenki az életében keresztül megy bolti lopáson, ezen azon, ez tény. Aztán innentől már magunk döntünk. Nekem is volt egy zűrös időszakom, amikor olyan társaságban voltam akikkel nem kéne, és mikor már azt vettem észre hogy kezdek fura dolgokra gondolni, akkor ott megálljt mondtam magamnak, és leépítettem ezeket a haverokat. Nincs kódolás, te döntesz. Egyébként, furcsa felfogásod van, lehet hogy lehúzzák az embereket, de semmi nem jogosít fel más tulajdonának ellopására, te csak ezt bemagyarázod magadnak.
2017. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kleptománia?
2017. nov. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a "külföldi rabszolgatartó áruházakat" lopod meg, hanem az ott dolgozó embereket és minket is akik ott vásárolunk és megfizetjük a termék árában a hozzád hasonló tolvaj fa.szkalapok kárát is.
2017. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!