Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek legyek vele...

Szerintetek legyek vele kedves vagy "bunko"?

Figyelt kérdés

Van egy kollegam, aki velem egyidos, nem sokkal kerult a munkahelyre hamarabb nalam, megis szornyen fennhordja az orrat es pokhendi. Engem latszolag lenez, nem tisztel, probal poenkodni. (Pl. csá-val koszon; vagy az alacsonysagommal szivat; sokszor megkerdezi, hogy "mit csinalok/hogy vagyok" olyan idiota hangnemben, amirol egybol latszik,hogy se nem udvariassagbol, se nem azert kerdezte meg, mert erdekli is mi van velem, hanem csak hogy legyen o faxa gyerek, es kozben hozzateszi a nevemet is, szoval kb ugy mint egy 50eves ferfi beszel egy 7 eves kisgyerekkel).

Tehat tipikusan az a kicsinyes embertipus akit ki nem allhatok.

Ti mit tanacsoltok, hogyan viszonyuljak hozza, mert azert megis csak kollegak vagyunk egy szuk kollektivben. Legyek "kedves" vele, vegyem fel a "poenjait", es tegyek ugy mintha nekem fel sem tunne, hogy szivat? Esetleg ne is vegyem figyelembe, ne szoljak hozza, ha meg muszaj akkor legyek nyers?

Nem tudom melyik lenne jobb dontes. Sajnos olyan vagyok, hogy nem tudom elkerulni azt, hogy ne ereztessem a masik emberrel azt, hogy hogyan viszonyulok hozza.


2017. nov. 8. 18:23
 1/3 anonim válasza:
40%
Ne alacsonyodj le a szintjére! Azzal, hogy nem foglalkozol vele, megmutatod, hogy nem vagy olyan gyerekes, hogy érdekeljen, ki mit gondol rólad. Munkahelyen komolyabb következményei is lehetnek annak, hogyha bunkó vagy vele pl.: mindenkinek azt mondja, hogy mekkora paraszt vagy, és neki fognak hinni, mert előbb került oda.
2017. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ezért pedig megutálhatnak a többiek, rossz híred lesz.
2017. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én az ilyenekkel alapból távolságtartó vagyok, akkor észhez térnek némelyek és normálisabbak lesznek. De igen, az fontos, hogy ne menj bele a játszmáiba, mert akkor tovább csinálja. És ha a többi kollégáddal jó kapcsolatot ápolsz, akkor úgyse figyelnek rá, hogy mit pletykál mögötted.
2017. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!