Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban ennyi lenne a felnőttlét?

Valóban ennyi lenne a felnőttlét?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, mindig úgy terveztem, felnőttként majd behozok mindent, amit anyagi vagy családi okokból nem tudtam kivitelezni.

Művészeti képzések, sport, tánc, egyetem, normális anyagiak, normális élet, és nem leszek végre olyan lúzer, mint anno.

Hát, eddig csak az egyetem jött össze. 3 évig dolgoztam, hogy legyen megfelelő hátterem a bekerüléshez. Eddig a munka miatt nem volt időm az önmegvalósításra.

Most meg az egyetem és munka miatt nincsen. Sokszor csak egyetlen szabadnapom van egy héten, olyankor vagy azt sem tudom, mihez kapjak, vagy egyedül vagyok otthon, és felemészt a depresszió.

Barátaim még annyira sincsenek, mint gyerekként, kb szólnom sincs kihez, ha a párom nincs otthon, nem hogy találkozni valakivel esetleg.

A normális anyagiak megintcsak nem jött össze, csak most még nekem kell rajtuk aggódni is, nem csak a következményeiket elviselni, mint gyerekként.

Mindenki másnak rengeteg szabadideje, eseménydús élete van, csak én vagyok az, aki képes elsírni magát, ha le kell mennie a boltba, mert pont akkor tör rá a szociális fóbia és a pánikroham.


24n


2017. nov. 11. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Rossz helyen vagy. Rossz környezetben. Ha az álmid volt az egyetem akkor rendben van, ha belekészszerítettek külső tényezők akkor az nagy baj. Ha nem szereted a munkád, es idod sincs akkor megint csak rosz helyen vagy. Sőt ha barataid sincsenek akkor vagy a hellyel vagy végul veled nem stimmel valami. Lény nyitott a világra. Sportra bármikor van lehetőség, müvészethez odd a technika előtted, ugyanúgy mint az oktatáshoz. Keresd a lehetőségeket. Én kereshettem volna 200fölött de szenvedtem volna.. most olyan helyen dolgozok es azon dolgozok amit szeretek. Es nem erdekel hogy alig utom meg a 140et. Kiszamolom mire van,felre is tudok tenni.. 11orat dolgozok havi 15 nap.. heti 3x van időm edzeni.. minden heten kirandulunk, par naponta estenkent lemegyunk tarsasagba beszelgetni.. folyamatos fejlődés mindrnnek a kulcsa.. lehetőség mindig van rá
2017. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyetemmel az a baj, hogy amellett, hogy az ember sokszor egésznap bent ül órákon, ezt követően még nekiállhat tanulni, vagy beadandót gyártani. Gyakorlatilag sosincs szabadideje, mert bármit csinál, azt az időt elveszi a tanulástól. Ez szívás, de össze kell szorítani a fogakat és végig kell csinálni azt a pár évet, ez van. Mások is kibírták akár munka mellett is.

A meló is sok szerintem, vagyis fura, hogy az életem nagy részét ott töltöm, de azt legalább a munkaidő végeztével letehetem. Esténként, hétvégén azzal foglalkozhatok, amivel szeretnék. Az embernek mindig arra jut ideje, amire szán, bár az igaz, hogy sokszor fontossági sorrendet kell csinálni és az is hozzátartozik, hogyha egyszer gyereked lesz, akkor megint magad elé kell helyezned valakinek az igényeit.

Ilyen az élet.

2017. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A munka maga az önmegvalósítás.

Vagy te miben képzelted el a kiteljesedést? Otthon rajzolgatásban? Büfiztetésben?

2017. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!