Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hulye kerdes, de miert lehet...

Hulye kerdes, de miert lehet az, hogy erdeklodo es jo tanulo vagyok, de megsem tanulok igazan?

Figyelt kérdés
Ez az egesz meg kozepiskolaban kezdodott. En az egyik legjobb tanulo voltam az osztalyban, kitunore erettesegiztem, versenyekre jartam, megis ugy ereztem, foleg a vege fele, hogy nem tanulok igazan. Pl. volt egy termeszettudomanyi erdeklodesem, de nem vettem fel a szukseges faktokat, nem mentem tovabb abba az iranyba. Valahogy mintha az lenne velem, hogy hozza lennek szokva gyerekkoromtol, hogy eleve egy csomo mindent tudok (kiskoromban eleg sokat olvastam ismeretterjeszto konyveket), es amikor elertem ennek a tudasnak a hatarat (tehat ahol mar az adott temakorben nagyon sok lett volna az uj informacio), ott megtorpantam. Pl. onnantol kezdve, hogy biokemiaval kezdtunk foglalkozni, nem igazan melyedtem tovabb a biologiaba, pedig gyerekkoromtol rajongok a termeszetert. S ezt erzem egyetemistakent is. Valahogy nem igazan teszem bele magam abba, amit eppen tanulok, mindig csak annyit olvasok el es csinalok meg, amennyi feltetlenul szukseges. Ettol meg el tudok erni viszonylag jo eredmenyeket, de az oktatasom nem igazan eri el a celjat, hisz nem leszek szakerto, vagy akar kutato az adott temaban. Inkabb mindenfele erdekesseget olvasok sokszor a legkulonbozobb temakban, pl. altalanos geopolitikai vagy politologiai bevezetoket. Nem az a celom, hogy mindenrol egy felszines tudasom legyen, de igazabol jelenleg ezt valositom meg. Gyerekkoromban is olyan voltam, hogy elkezdett erdekelni egy jelenseg, pl. hogy lehet tajekozodni a csillagok alapja, es akkor elkezdtem ilyen temaju konyvet olvasni, es honapokig csak azzal a temaval foglalkoztam. Majd massal. De szakertoje egyiknek se lettem. Miert van ez vajon? Jo ez igy?
2017. nov. 15. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jo. De te azt hianyolod belőle hogy a széleskörű érdeklődésed mellett mégis legyen egy origó amihez mindig visszatérsz, és örökké úgy köt le, mint az első héten amikor elkezdted? Teljesen érthető. Alapvetően nem baj ha mindenhez “értesz” kicsit. Lehet még vár rád az a valami amit majd egyszercsak megtalálsz. Ha én is visszagondolok hogy az, ami most a munkám és hobbim is egyben, milyen nyakatekert úton jutottam ide, hát nem biztos, hogy az első lépésből ezt megjósolom. Szóval azt akarom ezzel mondani csak maradj ilyen nyitott mert nem tudhatod mikor milyen úton haladsz ami majd elvezet egyszercsak a világodba ;)
2017. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Engem igazabol az zavar, hogy nem tudom, hogy mi az a szakertelem, amivel jelenleg penzt kereshetnek. Ket nyelvbol van felsofoku nyelvvizsgam, de az a vegzettseg, amit a fentebb leirt modon megszereztem, nem tudom, mire lenne eleg, mert nincs mogotte igazi tudas. Szerintem az a kovetendo pelda, ahogy az orvosok, mernokok, jogaszok tanulnak, es ahogy oket kerik szamon. Orvosirol a szakmahoz csak konyitok vagy koklerek elvileg nem kerulhetnek ki. Ott vagy komolyan csinalja vegig az ember, vagy kibukik, mert amit tanul, az olyan szakma, hogy pontosan kell tudni. Ezzel szemben en mar evek ota alulvallalom magam, es csak tessek-lassek vegzem el azt, amit csinalok.
2017. nov. 15. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!