Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy sosem...

Miért érzem azt, hogy sosem vagyok igazán boldog, és ha még örülök is, mindig beárnyékolja valami?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, tucatnyi szakembernél jártam már, senki sem tudott semmi konkrétat mondani, csak hogy kamasz-dolog. A helyzet az, hogy ez nálam már minimum 7 éve áll fent tartósan, de kisgyerekként sem voltam egy igazán örömtől túlcsorduló fajta.

Egyik pszichológusom szerint tipikus tinédzserkori depresszióm van, de akkor mivel magyarázható az előtte lévő állapotom? Sokszor már elbíztam magam, mikor "gyógyulófélben" voltam, már hónapokat tudtam egyhuzamban "szabad" és gondtalan lenni, de egyszerűen mindig visszatér ez a nyomasztó érzés. Egyedül vagyok, és néha mintha egy buborékból fogyelném a világ történéseit. Szeretném hinni, hogy valahol ez normális és előbb-utóbb kinövöm, de folyamatosan érzem ezt a sötétséget magamban.

A letargia is elég baj, de emelett nagyon hirtelen haragú és átlagban mérges ember vagyok, és mindig is az voltam, nem csak az utóbbi években. Tudom, hogy honnan erednek ezek, de azok ellen már nem tudok mit tenni.

Mit kéne megpróbálnom? Szakemberek végleg kilőve, egyikük sem értette a dolgát, inkább csak rontottak a helyzeten.



2017. nov. 21. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából nálam is így van.
2017. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam is így van. kb. 8 éve amikor családi problémák miatt el kellett hagynom egy helyet és folyamatosan jöttek a gondok mint magán életembe mint suliba ott is mindig piszkáltak és senkinek se ártottam soha és senki se ért meg pszichológusnál nem voltam sose de felesleges is oda menni mindenki azt mondja ne foglalkozzak vele könnyű ezt mondani ha nem él benne a terrorba. Soha senkire nem számíthattam/tok én is egyedül vagyok nincs senkim. Igazad van ezt senki nem értheti ezt csak az érti aki hasonló helyzetben van mint te. Én megértelek csak nem sokat lehet ez ellen tenni.
2017. nov. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
második válaszoló vagyok utólag ezt írnám még hogy bennem a középiskola évek alatt kialakult egy más személyiség ami miatt negativabb vagyok nem tudok már bízni stb. sok rossz miatt elzárkóztam a világtól nem jártam bulizni meg ilyenek de amugy se tudtam mert nincsennek barátaim kikkel tudnék menni
2017. nov. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen hozzáállás kérdése. Befordulhatsz és sajnálhatod magad, hogy szar minden vagy pedig éled az életed, örülsz az apró dolgoknak, keresed a napban a pozitívumokat, a negatívakkal meg megküzdesz. Ennyi.

Mindenkinek nehéz az élet, mindenkinek vannak problémái, nem csodálom, hogy ennél többet egy szakember sem tud mondani, azt nyilván nem mondhatja, hogy szar a hozzáállásod és rohadt negatív vagy, mit csodálkozol.

Amúgy félre ne értsd, nekem is tele a padlás problémákkal, a gyerekkorom sem volt csupa móka és kacagás, de én inkább úgy döntöttem, hogy változtatok a hozzáállásomon és leteszek az állandó önsajnálatról. Ezt senki más nem fogja tudni helyetted megtenni.

2017. nov. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
második válaszoló vagy egyetértek veled hozzá állás kérdése
2017. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!