Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudták még 20 év...

Miért nem tudták még 20 év után sem elfogadni, hogy nem szeretek tengerbe, óceánba, tavakba belemenni fürdeni? Mit tehetnék azon kívül, hogy elmondom naponta, hogy nem szeretem?

Figyelt kérdés

Sokat utazunk a szüleimmel, születésem óta visznek mindenhova.

Kiskoromban még imádtam fürdeni a tengerbe, de kb 5-6 éves lehettem, amikor Görögországban nyaraltunk és odaúsztam a nagyobb köves részhez és láttam, hogy tele volt rákokkal az egész. Nem tudom, miért, de előtte bele sem gondoltam, hogy azokkal fürödhetek együtt... És megijedtem tőlük, azóta szinte nem is mentem félelem nélkül élővízbe. Mert félek, hogy rálépek valamilyen állatra, ami megcsíp/megharap. Szóval bárhová megyünk, én tuti a medencéknél vagyok, ott ráadásul nem leszek tiszta homok sem, a só szem szárítja ki a bőröm, és nekem ez így megfelel.

De anyáéktól mindig hallgatom, hogy menjek már bele a vízbe, mert úgysincs ott semmi, legtöbb esetben olyan tiszta a víz, hogy látom a lábamat is és ne a medence partján töltsem az egész nyaralást. És most is megyünk majd és már előre látom, hogy naponta minimum 5-ször ez lesz majd, hogy jaj menjek már le a partra és úgysincs semmi a vízben. Minden nyaraláson ez van és mintha a falnak beszélnék, mikor elmondom, hogy nem szeretek élővízbe menni és nagyon félek ott.


2017. nov. 23. 10:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ez legyen életed legnagyobb problémája. Rengeteg magyar család max tv-ben lát tengert, óceánt, te pedig egy kényes, hisztis úri pichaként azon nyavajogsz mennyire sz.r neked. Nagyon sajnállak komolyan. Egyébként mielőtt le lennék csórózva, mi is megengedhetünk ilyen utat magunknak, csak az átlag magyar család nevében beszéltem, mert nem egy rokonom lévén átérzem a helyzetüket.
2017. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Annak pedig különösen örülj, hogy 20 éves létedre is így ki van nyalva a segged. Már felnőtt vagy. Nem lennének kötelesek vinni.
2017. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És akkor örüljek, hogy én átléphetem a határt, vagy mi?

Ne haragudj, de szerintem nem az én dolgom, hogy más családok járnak-e egyáltalán nyaralni, vagy hogy hová mennek és mennyi időre

Ha ennyire szociálisan érzékeny vagy, nem kell válaszolgatni az ilyen kérdésekre!

2017. nov. 23. 10:30
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg olyan úszáshoz való szandált kipróbáltál már? Akkor nem tudsz rálépni semmire. Vagy menj le a partra, hogy megnyugdjanak, de csak a medencében úszol, ez se jó kompromisszum?
2017. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A partra leszoktam menni néha napozni, vagy ilyesmi, de mondjuk úgy, hogyha pihenős, lustálkodós nyaralásra megyünk, akkor 80%-ot a medencéknél vagyok, és 20-at a parton.
2017. nov. 23. 10:38
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Állj a sarkadra, nem vagy már gyerek. Nem is értem, ez egyáltalán hogy merülhet fel problémaként, én 23 vagyok és mikor anyuval nyaralni megyünk, sose erőlteti, hogy ezt vagy azt csináljam, ha nem akarok.

Egyébként meg ne haragudj, de jogosan mondta az első, hogy sok család csak Tv-ben lát tengert, nem itt kéne elsírnod a bánatod, ahol esetleg rossz érzésre adhat okot azoknál, akik sosem jutnak el nyaralni. (Európai tengerpartra is min. 300 ezer Ft két főre egy hét.)

Ha nem akarsz, nem mész be, vagy pedig el sem mész velük.

2017. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen alapon az sem a mi dolgunk, hogy te ódzkodsz az élő vizektől. :D

Mellesleg ismerős érzés, én medúzacsípés óta nem megyek be semmilyen vízbe maximum a parttól matracon, hogy a lábam ne érintse a talajt. Én meg szoktam kérni valakit, hogy toljon be odáig, hogy evezni tudjak aztán toljon ki a partig. Próbáld ki azt esetleg, így be is mész de a kellemetlen rész nincs vagy pedig nem tudom, hallgasd az oltást. :D

2017. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Ez azért van, mert a legtöbb szülő megpróbálja "megjavítani" a gyereke azon tulajdonságait, szokásait, fóbiáit, ami szerinte nem jó, vagy úgy véli, az a gyereke kárára van.

Én pl belemegyek a medencékbe is, de nem rajongok érte túlságosan, a szabad vizeket szeretem és élek-halok a tengerért. A gyermekeim is hasonlóak, mindent szeretnek, ami természetes, szeretnek pl búvárkodni is, én meg gyönyörködni abban, ahogyan élvezik az ilyen programokat. Nagy valószínűséggel én is nehezen élném meg, ha a gyerekeim inkább a medence partján gubbasztanának, de persze megértem, hogy neked meg ezt a gondolkodást nehéz megérteni.

Lehet, rossz példa, de ez kb olyan, mint mikor egy húsimádó szülőnek vegetáriánus lesz a gyermeke, vagy egy vallásos családdal szeretnéd elfogadtatni, hogy ateista vagy. Tudom, az lenne a normális, hogy ezt mindenki elfogadja, de hidd el, nekik is nehéz.

2017. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Én a repüléstől félek. Tipikus válaszok:


- pedig még soha senki nem maradt fenn, hahaha (proliröhögés)


- pedig az autó sokkal veszélyesebb (ja, csak éppen autós karambolt többen túléltek már, de ha repülőszerencsétlenséget túlélsz, minimum filmet forgatnak rólad)

2017. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Persze, nem a ti dolgotok, de aki így gondolja, annak nem kell válaszolni. Ennyi. :D


Elhiszem, hogy sok család él nagyon rossz helyzetben, de erről én nem tehetek és úgy érzem, hogy az ő bajuktól az én problémám nekem még ugyanúgy gond maradni.

2017. nov. 23. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!