Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha elég okos vagyok ahhoz,...

Ha elég okos vagyok ahhoz, hogy tudjam, mennyire buta vagyok, akkor most okos vagy buta vagyok?

Figyelt kérdés

2017. júl. 18. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Okos vagy, mert felismerted, hogy buta vagy. Már ehhez a kérdéshez is okosnak kellett lenni. Az igazán buták még azt sem tudják, hogy buták.
2017. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Félig igaz 1-es. Az igazán buták tényleg nem tudják, hogy azok. De aki meg okos, az nem lehet buta.Ez ellentmondás.
2017. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Buta vagy, de legalább ismered a korlátaidat, van önkritikád. a legtöbb buta azt hiszi zseni és mindenki más a hülye
2017. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki tud, és tudja is, hogy tud, ő a veszélyes. Tőle óvakodjatok.

Aki tud, de nem tudja, hogy tud, ő a bölcs. Tőle tanuljatok.

Aki nem tud, de tudja , hogy nem tud, ő az okos. Őt tanítsátok.

Aki nem tud, de nem tudja hogy nem tud, ő a hülye. Őt hagyjátok.

2017. júl. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez szép, de egy dologgal nem értek egyet. Van olyan bölcs, aki tudja, hogy bölcs, max nem reklámozza.

Pl. papok, tanítók, jobb tanárok. Tőlük lehet tanulni. Még szerénységet is.

2017. júl. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én meg dobolok.
2017. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Psycho ***** válasza:

Meg is lehet fordítani: ha valaki okos, de butának képzeli magát, akkor okos valójában? Ha ő mellékesen ledoktorál kvantumfizikából de butának véli magát, akkor buta? (tegyük fel pl. amiatt, mert a szakmája legeslegjobbjaihoz hasonlítja magát, vagy épp olyanokhoz, akik szakmán kívüliek, akkor ez valahol még érthető is lehet). Valójában pedig azért nyilván okos (ha az átlagnépességhez nézzük az IQ-ját).


Szerintem ahhoz, hogy valaki tudja, hogy buta, nem ész kell, hanem önismeret. Illetve az, hogy képes legyen ezt elfogadni (ha nem fogadja el, nyilván tagadni fogja, még saját maga előtt is - szerintem sok ilyet ismerünk).

2017. júl. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Buta vagy( vagy csak azt hiszed), de az egód legalább normális szinten van, ami fontosabb.
2017. júl. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!