Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy csak a...

Miért mondják, hogy csak a gazdagok lehetnek boldogok?

Figyelt kérdés

Sok olyan válasszal találkoztam már itt az oldalon, hogy csak a gazdagoknak szabadna engedni, hogy gyereket vállaljanak, csak a gazdagok lehetnek boldogok...

Jó, nyilván egy mélyszegény ritkán boldog, de egy alsó középosztályban élő ember már simán lehet az, ha nincsenek filléres gondjai, egészségügyi problémái....


Nálunk is ez a helyzet jelenleg. Rosszabbul állunk anyagilag, mint a legtöbb barátunk, de nem érzem, hogy súlyos hiányt szenvednék bármiben is. Nem hiányzik az életemből a drága ruha, az autó, a mindennapos étterem, a luxusvilla meg a jacht meg aztán tényleg nem.


2017. nov. 24. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem úgy érzed, akkor ne hidd el! Ennyi az egész.
2017. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem mondom hogy csak a gazdagok vállalhatnak gyereket. De tény hogy sok "szülőnek" nem való a gyereknevelés.


Én például úgy gondolkozom, hogy bizonyos alapvető anyagi biztonság alatt biztos nem akarok gyereket. Sok ember még magának sem képes megteremteni az alapvető életet és szerintem valahol elég szemétség hogy gyerekként választásod sincs hogy jobb körülmények közé szüless.


Felnőttként mindig ott a lehetőséged változtatni, akár évek kemény munkájával, akár csalással. De gyerekként csak beleszületsz egy helyzetbe és 18+ évig nem is nagyon van lehetőséged változtatni ezen. Na meg sokszor még 25-30 éves korodban sem, mert a szüleid semmivel nem tudtak támogatni az életed elindításában.


Persze ezektől függetlenül szegény is, gazdag is lehet jó és rossz szülő.

2017. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ honnan indul az az alsó középosztály, mert hiába ha nincs hitele, baszhatja.


Nekem hiányzik a drága sportkocsi, az hogy a pénzemért olyan nőket kaphassak meg egy éjszakára akik így jelenleg az életben nem ülnének le velem ismerkedni, mert nem ütöm meg az anyagi mércét. Viszont úgy már aprópénznek számítana a "bérlésük"


Boldog lennék, mert nem kéne számolgatni, és egy alkatrészből is olcsót venni.


Van aki boldog pénz nélkül is, én viszont máshogy nézem a dolgokat.

2017. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem pár dolgot félreérthettél. Senki se mondja hogy csak a gazdagnak lehet gyereke. Viszont az hogy mélyszegénységbe potyognak a gyerekek és az adófizetők pénzéből tartják el őket az nonszensz.

Lefordítom könnyebben érthetőre. Ez olyan mintha beülhetnék annyi időre az autótokba míg a gyereket iskolába hozom-viszem, azért mert nekem nincs, nem is dolgozok érte de szükségem van rá.


Az a baj hogy a mai világban a segélyprogramokkal a felelőtlen és buta döntések promotálva vannak azok kárán akik dolgoznak és megpróbálnak előrefelé haladni az életben.

2017. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A pénz boldogít... csak akinek nincs az tartja az ellenkezőjét.
2017. nov. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!