Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdagok valóban boldogabbak?

A gazdagok valóban boldogabbak?

Figyelt kérdés
Tényleg stresszmentesebb, kiegyensúlyozottabb életet él, aki hírből sem ismeri az anyagi gondokat, bármit megtehet, megvehet, nem kell dolgoznia sem, csak ha nagyon akar, azt, amit szeretne akkor, amikor szeretne.
2017. szept. 12. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ad egyfajta biztonságérzetet, ha ki tudod fizetni gond nélkül a számláidat, és nem hónapról hónapra élsz. De ez nem ilyen egyszerű. Sok pénzt is el lehet szórni pillanatok alatt, és kevésből is lehet ügyesen spórolni.
2017. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekik is megvannak a problémáik. Én úgy veszem észre, hogy a gazdagok többsége nincs igazán tudatában annak, hogy mennyire szerencsés, és mindig csak többet akarnak, ugyanúgy, mint az átlagember.
2017. szept. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Lehetsz te milliárdos is, ha olyan betegséggel születtél, ami miatt csak feküdni tudsz. :-)

Tudom, van, aki úgy siránkozik pitiáner problémái miatt, mint hogyha világvége lenne, de van, akinek valós problémái vannak, amiket a pénz nem biztos, hogy meg tud oldani. Mondjuk úgy, hogy a gazdagoknak kevésbé vannak anyagi problémáik, mint a szegényeknek, de probléma nem csak anyagi eredetű lehet az életben.

2017. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Természetesen mindenkinek megvannak a maga problémái, és nem feltétlenül olyan súlyosnak érzi a sajátját, mint amilyennek te ítélnéd. Az, hogy nem kötelező dolgoziuk (bár kötelességeik azért vannak, márcsak a saját pénzügyeik háza táján is), önmagában egy fontos stresszfaktorral kevesebb. De ez nem jelenti azt, hogy ne léphetne a helyébe egy másik.
2017. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A boldogság, megelégedettség, harmónia érzése belülről fakad és nagy lelki munka eredménye (lásd az indiai jógikat). Ennek nem utolsó feltétele annak belátása, hogy mi a valóban fontos az emberi élethez és mi a kevésbé lényeges vagy lényegtelen.
2017. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Azt azzal azért jó, hs tisztában vagy, hogy ők elöször boldogok voltak (azt csinálhatták amit szerrtnek), s ezt kpvetően váltak gazdaggá, nem munként élik meg a feladstukat.
2017. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Ez személyiségtől függ.

Az egyik ismerősöm tök gazdag, elvégzett pár sulit meg dolgozgatott pár évet de csak hogy ne unatkozzon. Épp a mi ap adta elő, hogy tiszta ideg, mert vettek egy házat miután eladták a hatalmas lakásukat és most össze kell pakolnia a cuccait és lesz 1 hét, amikor még nem tudnak beköltözni, és akkor majd az anyjáéknál vagy az anyósáéknál kell lenniük. És totál ki volt akadva. Én meg nem tudtam sajnálni, mert soha az életben nem lesz saját lakásom, és verném a seggem a földhöz örömömben, ha elköltözhetnék onnan, ahol most nyomorgunk, vagy azért, ha még élne az anyám, vagy az anyósom és egy percet velük lehetnék...

Szóval vannak, akiknek semmi sem elég és nyugtatókat meg gyógyszereket szednek emoatt. De van olyan gazdag ember, aki végtelenül jófej, állati okosan használja a pénzét és szuper életet él és boldog és tudja, hogy szerencsés.

Olyan is van, aki szegény, de mégis boldog tud lenni, csak az elég nehéz.


Szóval végeredményben azt gondolom, hogy gazdagon könnyeb boldognak lenni.

2017. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már ott rossz a kérdés hogy gazdag = nem kell dolgozni. Ez egyáltalán nem így van. A legtöbb "gazdag" embernek irányítani kell a cégét, fel kell építeni, tanulni, hajtani kell érte. Nekik is megvan a gondjuk, stressz, család, egészség.


Ráadásul nem kevés jómódú ember is öngyilkos lesz. Szerintem náluk pont az adja meg a végső döfést, hogy mindent megvehetnek, mindenük megvan, mégsem érzik boldognak magukat, mégis hiányzik valami az életükből.

2017. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A boldogság 3 alapja.


- Egészség

- Anyagi helyzet

- Emberi kapcsolatok


Ha ez a 3 rendben van, akkor az ember boldog. Tehát a kérdésedre válaszolva, IGEN. A jobb anyagi körülmények hozzájárulnak a boldogsághoz.

2017. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Gazdag családból származom, mindenem megvan, amiről más csak álmodni tud kb. Nem feltétlen mondanám magam boldognak. Elképesztően nyomaszt az, hogy 27 éves vagyok és nem tudtam összehozni egy komoly kapcsolatot sem eddig, kivéve két másfél éves dolgot. Nem kívánom senkinek sem az érzést, hogy egyedül feküdjön le este aludni egy hatalmas házban. Most van egy valaki, akibe szerelmes vagyok, de ettől is úgy félek, mint a tűztől, hogy megint ott leszek hagyva valamiért. Nem értem ezt, mert nem vagyok egy rátelepülő, vagy iranyitasmanias, nem folytom meg a másikat a kapcsolatban, sőt, annyi szabadság van, amennyi kevés másik embernél, mégsem jött össze eddig. Most oda jutottam, hogy a saját házamból elköltözök másik városba a szerelmem miatt, pedig még semmi sem biztos, egy albérletbe. Nem is igazán merek ezekről senkinek sem beszélni, mert rögtön jönne a vissza duma, hogy mit akarsz, tele vagy pénzzel és vagyonnal, mi a bajod neked az életben? Kb. Így.
2017. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!