Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak az emberek...

Miért vannak az emberek között végzettségként, társadalmi különbségek?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom, ahol több réteg dolgozik az egyszerű betanított munkástól kezdve, egészen főosztály vezetőig aki már kb 1 héten ha párszor benéz pár órára.


Én targoncát használok a gyártási területen, nehéz anyagmozgatás miatt, még diák de már dolgozó technikusokkal vesszük egymást körül, hiába nekem csak érettségim és középsulim van, nekik meg egyetem van folyamatban, mégis itt érzem igazán hogy kettészakad a korosztályunk.

Huszonévesek vagyunk, de ők úgy állnak hozzánk mint egy civil emberhez egy Parlamenti képviselő.

Akad akinek szimpatikus vagyok, és ez fordítva is igaz, de azon kívül hogy nézzük a másikat, semmi nem történik mert ha szóba elegyedünk az csak munkával kapcsolatos, és ha nincs több mondanivalója akkor lelép.


Egy egyetemistának,főiskolával rendelkezőnek ennyit számít a tanulmány, pénz? Már rájöttem hiába tetszem annak, aki nekem is bejön, lekoptatna mert az Ő szemükben "nem vittem sokra", ebből kifolyólag náluk tudás alapján nézik az illetőt, és utána jön a külső, szerintem.

Sose mertem meghívni valamelyikőjüket egy kávéra, mert nem szeretném magam leégetni, és vélhetően még civilben elfogadna egy beszélgetést, de munkás ruhában kétlem hogy leállna velem társalogni egy pár szabad percet.


2017. nov. 24. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

hát igen, ez sajnos így van, de nem tudsz ellene mit tenni.

sőt, egyes végzettségek még sokkal rosszabbak, teljes feudális kaszt-rendszerben működnek (orvosiok, jogászok).


de az is igaz h ez elég keleti sajátosság, ha kimész egy civilizált helyre, ott nem éreztetik ezt veled, legalábbis más a helyzet.

2017. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki ilyen, vannak jófej emberek is ám... De van akivel elszalad a ló, többnek érzi magát. Olyan is van aki szimplán fontosnak tartja hogy akivel ismerkedik egy szinten legyenek. Ettől nem rossz ember. Igazából szerintem minden ember egyforma, nem végzettség alapján ítélek, bár tény, én is inkább olyannal jönnék össze akinek jók a kilátásai. Azt akarom ezzel hogy ahány ember annyi gondolkodásmód, nem lehet mindenkit skatulyázni.
2017. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyrészt lehet hogy illene magadba is nézned. Sokszor az emberek észre sem veszik hogy bennük van a hiba, csak mindenre rámondják hogy a másik a szemét. Másrészt a munkahelyre általában nem trécselni hanem dolgozni jár az ember.
2017. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek lehetnek egy partnerrel szemben elvárásai. Neked is és nekik is. Keress olyan partnert akinek az elvárásainak megfelelsz, és ne mindenki másét próbáld magadhoz igazítani.

Kitartást!

2017. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nem tudtok beszélgetni, mert eleve nincs sok közös témátok, és ez független attól, hogy éppen ki milyen munkát végez.

A másik, párkapcsolati téma. Nem érdekel, hogy annak, aki ismerkedni szeretne velem, van-e diplomája vagy nincs, és hogy mit dolgozik éppen, de az számít, hogy meg tudjon élni a jövedelméből, mert én eltartani nem fogom, számít, hogy tudjunk beszélgetni, legyen közös témánk, számít, hogy ne nyafogjon állandóan mondjuk a munkája miatt, mert nem akarok a párom ingyen pszichológusa lenni.

2017. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem nézek semmiféle végzettséget. Van ismerõsöm, aki nem tudta befejezni a tanulmányait családi problémák miatt, mégis értelmesebb, mint a többi diplomás ismerõsöm nagyrésze. Fizikai munkában dolgozik, de közben mūvész. Láttam õt munkaruhában, de nem néztem le, mert a munkaruha egy értelmes embert öltöztetett magába, csillogó okos szemekkel.


Nekem csak az számít, hogy jófej legyen. Elítélhetek egy diplomás/pénzes embert is, ha bunkò. A kérdezõt is elítélhetem, ha azon veri magát “nem számít a tanulmány”, de közben az sem derül ki, hogy mi számít neki ehelyett. Mintha semmi sem számítana, az ilyen már nem oké.

2017. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!