Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnak a rossz emberek...

Hogy tudnak a rossz emberek együtt élni a tetteikkel és nem érezni bűntudatot, sőt, ha rossz történik velük, még ők kérik ki maguknak?

Figyelt kérdés
A Narcos című sorozatot nézem épp, nemsokára végzek az első évaddal és már több rész óta bennem van ez a kellemetlen érzés. Escobarnak és a bandájának milyen lelkiállapotok lehetett? Hogy voltak képesek elmenni amellett, hogy több ezer ártatlan ember halt meg miattuk? Ráadásul értelmetlen volt az egész, már az elején annyi pénzük volt amiből még 300 év múlva is vígan élne a családjuk, de ők folytatták az üzletelést és a háborút. Megöltek egy csomó embert, de ha az ő családjukat érte sérelem, fel voltak háborodva és megtorlásért kiáltottak. Hogy lehet valakinek ilyen rossz az igazságérzete? Nem mondom, hogy én szent lennék a helyükben, de úgy érzem, legalább vállalnám a felelősséget a tetteimért, hogy igen is az én családom is belesodortam ebbe és "jogos", ha történne valami velük emiatt. Hitlerék is megöltek millió ártatlant, de náluk volt egy eszme, ami miatt az ártatlanokra, úgy néztek, mint akik megérdemlik, de Escobarék nem. Ő még segítette is a szegényeket az országában, mégis képes volt arra, hogy a saját embereit is feláldozza vagy ártatlanokat a népéből, pedig ők nem voltak az ellenségei. Számomra ez felfoghatatlan. Ti eltudnátok ezt képzelni magatokról, hogy ilyen szintre "süllyedjetek"?

2017. nov. 27. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy idő után megrészegít a hatalom..a pénz a legkevésbé se számít annyi van már nekik. Mint a Breakin Bad ben. Ott is először csak pénzt akart szerezni a főszereplő a családjának..aztán utána se hagyta abba a melot es már csak a hatalom számított
2017. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Hogy tudnak a rossz emberek együtt élni a tetteikkel"


Úgy, hogy rossz emberek. Nem mindenki tud bűnözővé válni. Aki tud, az meg ilyen.


Hogy mitől válik valaki bűnözővé, azt meg senki nem tudja megmondani pontosan, de a kora gyerekkor és a neveltetés biztosan nagy szerepet játszik (csonka család, bántalmazó szülők stb.)

2017. nov. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezzük meg Orbán Viktort!
2017. nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mind a három évadot láttam, nagyon realisztikus a sorozat, még Escobar fia is azt nyilatkozta, hogy döbbenetesen visszaadták a készítők, azt a légkört, amiben ő gyerekként felnőtt.


A kérdésre visszatérve: aki ilyen szintű bűnözői körbe tartozik, abból hiányzik az a fajta gátlás, ami megakadályozza, hogy átlépje azt a bizonyos vonalat. Farkastörvények uralkodnak köztük, sokszor a hatalomféltés, paranoia, üldözési mánia miatt még a saját leghűségesebb csatlósaikkal is hidegvérrel képesek végezni. Még ha be is látják, hogy adott esetben ártatlan emberekkel végeztek, abban is találnak önigazolást, felmentést valamilyen kibúvót. Adott esetben, amikor Escobarék ártatlan civeleket robbantottak fel azzal mentegették magukat, hogy az aktuális politikai vezetésnek, rendőrségnek való üzenet fontosabb, mint az általuk is szem előtt tartott támogasd a szegényeket eszme, azaz a hatalmuk fitogtatása, pozíciójuk megtartása minden normát felülírt.

2017. nov. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyet nem értek csak, hogy mi értelme van ennek amit művelnek? Escobarnak annyi pénze volt, hogy meg se tudta számolni, erre 1-2 milliókon veszekednek meg képesek háborúzni miatta. Miért nincs meg a gazdagokban egy határ amikor azt mondják, hogy oké ennyi elég volt? Úgy kezdtem el nézni a Narcost, hogy előtte megnéztem a Barry Sealről szóló filmet és abban is, már nem tudta hova elásni meg eldugni a pénzért annyi volt neki. Ahelyett, hogy abba hagyta volna a szállítást, folytatta és ez okozta neki a halálát. Lehet képes lettem volna én is drogot csempészni, ha az ő helyében vagyok, de úgy érzem én abba tudtam volna hagyni, ha már elérek egy bizonyos vagyon mennyiséget. Mi a különbség 100 és 120 millió dollár között? Semmi. Az egyik 26 milliárd ft a másik 31. Már a 1/20-ból is életünk végéig luxusban élhetnénk.
2017. nov. 28. 06:55
 6/7 anonim ***** válasza:

A valóság nem olyan hogy gondolsz egyet és kiszállsz.


Tulajdonképpen a "nagy emberek" hasonlóan működnek mint a gép előtt ülő játékosok. Volt egy haverom, napi 15+ órákat képes volt játszani, folyamatosan azt nézte milyen kasztot kell megnyitnia, mennyit kell "ölni" egy fegyverhez. Kitűzött célja volt a legmagasabb szint elérése amihez több 1000! óra játék kell.


Vagy akárcsak egy nagyobb cég vezetőjét is motiválja hogy van több alkalmazottja, bevételi forrása, minden nap kezeli a cég ügyeit.


Vagy például építési projekteken dolgozom, ott is sokszor 100-200 ezreken megy a "vita" milliós-milliárdos beruházásokon. Ami aprópénznek tűnik, csak ha egyszer megadod akkor legközelebb még többet, még pofátlanabbul akarnak majd. Akár megrendelői oldalról is hogy "ez férjen már még bele" akár alvállalkozói oldalról hogy "ja de itt még ez is volt meg az is volt.


Szerintem egyszerűen átlag ember fejjel nem lehet ezeket a dolgokat megérteni. Átlag ember azt nézi hogy kap havi pár százezer forintot és ehhez képest milyen jól megélne X millióból. Viszont ha valaki önerőből, sok munkával jut el oda ahova az nem akarja abbahagyni amit csinál.


Vagy nézzük a sportokat. Ott van a Forma 1, akármelyik versenyző gond nélkül leléphetne annyi pénzük van hogy az unokáik is jól fognak élni, mégis ott vannak és nyomják neki 10+ évekig.


Meg szerintem kár csak "hatalomra" korlátozni a dolgot. Valahol érthető hogy mindenki nagyobb befolyásra, nagyobb figyelemre, nagyobb szabadságra vágyik. Minél fentebb vagy annál kevesebb ember mondja meg neked hogy mit hogyan csinálj.

2017. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Na meg hogy ki a jó és rossz az mindig relatív. Alapvetően nincs olyan hogy jó ember.


Elég megnézni az országot. Mindenki a másikat szidja, másik halálát kívánja, másik pusztulását várja. Gyűlölködés megy gyűlölködés hátán.

2017. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!