Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valaki egyszerre introve...

Lehet valaki egyszerre introvertált és szociális fóbiás?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, hogy mindkettő vagyok, mert vannak helyzetek amikor ideges leszek (pl. small talk), és ha ez jól tudom a szociális fóbia jele, viszont a legtöbb emberrel nem is akarok kapcsolatot kialakítani, ami ha jól tudom az introvertáltság jele. Szóval lehetek a kettő együtt, vagy ilyen nincs.

2017. nov. 29. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lehetsz, a betegségek nem válogatnak.
2017. nov. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Sőt, valahol érthetően kapcsolódik egymáshoz a kettő.
2017. nov. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az ember nem akar kialakítani kapcsolatot másokkal, nem az introvertáltság jele. Az introvertáltság azt jelenti, hogy az adott személynek szüksége van arra, hogy úgymond "saját magával" is eltöltsön egy kis időt. De ettől függetlenül, a két dolog nem zárja ki egymást, és egyszerre is fennállhatnak.
2017. nov. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. :D
2017. nov. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintén jelen... 27F
2017. nov. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Az is teljesen jelen van nálam amit írtál. Akkor gondolom csak azért alakítok ki kevés emberrel kapcsolatot, mert nem értenek meg, és mert nem sok embert tartok rá érdemesnek.

2017. nov. 29. 09:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is Szociális fóbiás vagyok,és introvertált is egyben.

20/L

2017. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk azt nehezebben tudnám elképzelni valahogy, hogy egy extrovertált ember legyen szociális fóbiás.. :D Érted.


Aki szoc-fóbiás, az nagyobb eséllyel introvertált.

Másrészt az introvertáltság nem betegség.

Harmadrészt sokkal kevesebb tiszta introvert és extrovert ember van, mint azt gondolnád.



Csupán a 2 leírt dolog alapján meg nem vagy még egyik sem. Nem húzhatod rá egy tulajdonság alapján egyiket sem, hiába hangzik jól. De ha a leírt dolog sok példában mutatkozik meg nálad, akkor inkább enyhe szoc. fóbiád lehet.


A szoc.fóbia erősebb formában még boltba sem tud lemenni az ember, vagy bárhova, ahol emberek vannak.


Az introvertáltsággal meg nincsen semmi baj, de nincsenek "betegségre" utaló tünetei sem. Egyszerűen elfáradnak a hosszabb emberi találkáktól, és egyedül tudnak feltöltődni, nem a többi ember társaságában. Ők nem feltétlenül fognak neked szorongani.

2017. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén mindkettő, de a fóbiából nagyrészt kigyógyultam.
2017. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!