Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztél már úgy hogy egy...

Éreztél már úgy hogy egy háziállat barátságosabb és szeretni-valóbb mint egy családtagod/rokonod?

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 15:52
 1/8 Lazy Lover ***** válasza:
66%
igen! de nem csak a rokonokra vonatkozik ez hanem az összes "emberre"
2017. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan családtagokkal vagyok körbevéve, hogy gyakran egy kóbor kutyát, akit 1 perc erejéig simogatok, szeretnivalóbbnak látok...
2017. nov. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csekély kivételtől eltekintve, akik időnként visszaadják a megrendült hitemet, minden emberrel kapcsolatosan így érzek.

A vérrokonaimmal nincs baj, de a "hozottak" azok kritikán aluliak.

2017. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan közeli családtagjaim, akiket feleannyira se szeretek, mint a cicáimat.
2017. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem is egyszer.
2017. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A cicám, ha degeszre is ette magát, jön oda hozzám "beszélgetni", figyeli minden lépésemet, ha zuhanyzom, van hogy beles a függöny mögé, benéz a kádba, reggel üdvözöl minket, ránk kiált. :D

A megboldogult vizslám odajött, ha sírtam, stb.

Egyre több kutatásból derül ki, hoyg az állatokban is van empátia/érzelem, nemcsak az étel miatt szeretik a gazdájukat (bár mi ezt eddig is tudtuk).

Az tény, hogy az ember az ember, de a legtöbben a minimumot sem teljesítik ilyen téren! (Bennem is van hiba, nem tagadom).

Felfordul a gyomrom, amikor olyanokat olvasok, hogy csak egy állat, még anno a 25 évvel ezelőtti iskoláskönyvekben voltak ilyen nagyképű dumák, hogy az ember leigázta a természetet, az állatok primitívek. És sokan még mindig ott tartanak, elég, ha megnézzük egy-egy állatmentős oldalon miket levág pár ostoba ember, ha meglátja, hogy valaki állatok gyógyulására költ pénzt, "hö mér' nem gyerekeken segítesz", mintha a kettő kizárná egymást.

Kérdésre: igen, most is így érzek, "sajnos" a macskám puszta látványa több örömmel tölt el, mint a testvérem látványa, de ehhez hosszú évek alatt jutottunk el. Lopás, hazudozás, mások, szüleink semmibe vétele, kihasználása.

2017. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összes rokonommal kapcsolatban így érzek. Nem én válogattam össze őket, készen kaptam a csomagot, de ettől még nem vagyok köteles rajongani értük. Nincs is miért. Az állatokat viszont imádom.
2017. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
100%
Csak így érzek :D a családomban a kutyát és a macskát szeretem a legjobban és őket tartom a legokosabbnak is.
2017. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!