Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Majdnem elvesztettem magam a...

Majdnem elvesztettem magam a drogok miatt. Mit tehetnék? 15/L

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, egy budapesti jó nevű gimnáziumban tanulok. Az elmúlt időben eléggé elcsúszott az életem. Egy éve megimserkedtem  a volt barátommal egy külföldi továbbtanulásra felkészítő intézményben. Fél évig legjobb barátok voltunk, aztán összejöttünk. Igazi szerelem volt, még sosem éreztem hasonlót. Ő volt a legjobb haverom, a legjobb barátnőm és a  szerelmem is egyben, mindent megoszthattam vele. Ő volt az első mindenben nekem, a csóktól kezdve a szexig, megbíztam benne. Olyan dolgomat élhettem meg vele, amire mással nem lettem volna képes. A kapcsolatunk nem régiben, 5 hónap után véget, mert minden jó dolog mellett ott volt az, hogy bevezezett az alvilágba, nagyon sok bűnös életű fiatallal ismerkedtem meg általa és én is azzá váltam. Én akartam hogy ez történjen, kaptam az alkalmon, kihasználtam, mint utólag kiderült nagyon nem helyesen. Dealer és aktív marihuána fogyasztó voltam hónapokon keresztül, mmajd jöttek a szintetikusok, szerencsére csak 3 alkalommal, így nem lettem függő. Viszont egy hónappal ezelőtt mindez véget ért, mert túladagolással kórházba szállítottak. Rendőrségi ügy is lett belőle, mert találtak nálam extasyt, de eltereléssel megoldják, papírt még nem kaptunk róla. Anyáéknak elmondtam mindent, azt is hogy volt olyan hét, amikor minden nap beszívva mentem be a suliba. Ledöbbentek, a tanulmányi eredményeim változatlansága miatt nem vették észre, hogy valami nincs rendben. 12 órát voltam egy pszichiátria zárt osztályán, ott volt időm végiggondolni mindent. Nem ezt akartam, néha, hétvégente gondoltam összeülünk a barátaimmal, elszívunk egy füves cigit, a hét többi napján meg csinálom a sulit, a sportot meg a többi különórát rendesen. De nem sikerült így tartani a dolgokat. Az összes kétes életű barátommal megszakítottam a kapcsolatot, a barátommal szakítottam, habár nagyom szerettem, de ezek után nekünk nincs egy párként jövőnk. Ő is nagyon okos, de az alvilág túlságosan beszippantotta, szerencsére jelenleg pszichológus segít neki, dolgozik azon, hogy jobban legyen. A suliban nincsenek barátaim, elég rossz az osztályközösség, a volt barátommal tartom a kapcsolatot, de rajta kívül senkim nincs. Most próbálunk iskolát váltani, az sokat fog segíteni, bevállaltam még több különórát, hogy lefoglaljam magam. Készülök az angol felsőfokú nyelvvizsgámra 4 különórában és teniszezek kétszer minden héten. Zongorázni is szeretnék megtanulni, de az csak a második félévtől lesz lehetséges. Próbálom újraépíteni az életem, jobban és többet teljesíteni, mint eddig és százszázalékig arra koncentrálni, ami a célom, hogy egy külföldi jó egyetemen tanulhassak jogot. De nem megy. Nekem hiányoznak azok a hétvégék, amikor a Dunaparton jól éreztük magunkat a barátaimmal, hiányzik a beszívás, az hogy el tudtam engedni magam ezáltal (mindig túl merev voltam, állandóan csak a kötelesség pattog a fejemben, így sikerült csak lazítani). Természetesen a helyzet eldurvult változata, ami idáig vezetett, nem hiányzik, de azelőtt minden rendben volt. Mikor fog ez elmúlni? El fog egyaltalán? Félek attól, hogy nem tudok majd talpra állni, hiába áll mögöttem a családom teljes mellszélességgel. Mi a véleményetek, mit gondoltok?

2017. nov. 30. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Kamu!


"de ezek után nekünk nincs egy párként jövőnk. "

Egy 15 éves gyerek szájából :)

2017. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem kamu, ha valakinek mégis ez a véleménye, akkor kérem az ne írjon inkább semmit
2017. nov. 30. 18:11
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
"Olyan dolgomat élhettem meg vele, amire mással nem lettem volna képes. " - ezt egy negyvenes írhatta volna... Sikerült jól megöregedned mellette. Ne hiányozzon, mert gyors leépülés követte volna ezt az életmódot. Merülj bele a tanulmányaidba, a zongorázásba. Mi szeretnél lenni?
2017. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Szoval 14 évesen már aktív nemi életet éltél és sikeres drogfüggő voltál . Ehez csak gratulálni tudok ;)
2017. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ügyvéd vagy szociológus szeretnék lenni, majd eldől
2017. nov. 30. 18:25
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
szép terveid vannak, a család támogat, gondolom orvos/pszichológus is segít- rendbe fogsz jönni. Gyakorolj sokat a zongorán.
2017. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Azt mondod hiányznak a barátaid meg, hogy jól érezd magad. Szerintem ha találkozol velük de megmondod hogy te nem drogozol, csak mondjuk iszol valamit, akkor miért ne talalkozhatnál velük? Ha elég erős vagy akkor nemet mondasz nekik a cuccokra...
2017. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
7 - ezt ne, ez nem működik, sajnos...
2017. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Belőled az életben nem lesz normális ügyvéd, bocsi. Ha ilyen gyorsan beszippantott ez az életmód, akkor mégis hogyan akarsz teljesíteni a jogi pályán ahol mindennaposak a megvesztegetési kísérletek? Összejöttél a sráccal és gyakorlatilag rögtön dealert tudott belőled csinálni. Felnőttként is ilyen gyorsan fogod elfogadni a kenőpénzt az emberektől, hogy majd úgy alakítsd az ügyet ahogy a lefizetőd akarja? És akkor majd azt mondod az ügyfelednek, hogy bocsi többet nem fordul elő? Mert ezért konkrétan börtön jár majd. Felejtsd el a jogi pályát, nem ilyen gyenge jellemeknek való.
2017. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg azt az erzest eloidezni amit a drogok adtak, jozanul.

Mivel ember vagy es vannak erzelmeid, mindig vagyni fogod h jol erezd magad, es most ezt a haveri fuves dolgoddal kotod ossze.

Funek a hatasat "eltanulod", jozanul is ugy poroghet az agyad mintha tepnel, vagy ugy lenyugodhatsz.


A cel h a szereket ne menekulesnek hasznald, hanem tanulas eszkozenek.

Az ovis gondolkodasmod sokmindenkit beszippant. Kicsit durvanak adtad elo a, gyerekes butasagokat.

Mivel a fuvet hasznalni nem tudod, teged csak butitani fog.

2017. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!