Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egyedül "le tudom...

Szerintetek egyedül "le tudom győzni a régi énemet". Sikerül egyedül kimászni ebből a gödörből? Többi lent (nagyon fontos)

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista fiú vagyok.Anyukám egyedül "nevel" egy lakásban.Csak ő van aki segíteni tudna nekem és a nagymamám.Azonban ők nem igazán tudják megoldani a problémáimat.


Történetem/problémáim:

Számítógépfüggő voltam ezidáig.Október óta nem játszom semmilyen játékkal.Azonban ez a 3 év nagyon gyorsan eltelt.Szinte semmit sem fejlődtem ez idő alatt.A jegyeim borzasztóak voltak/társaságba nem mentem(így beszélni sem tudok az emberekkel)/nem beszélek idegennyelveket/a számítógépezés elvett minden motivációt az élettől/érzem az elbutulást.

Novembertől kéthetente járok pszichológushoz(anyukám nem tud róla) érzem is,hogy fejlődtem,azonban egyedül nagyon nehéz fejlődni.

Hétvégente keresztény összejövetelekre megyek(itt egy emberrel beszélgethetünk 5 percig,csoportokban bizonyos dolgokról beszélünk,imádkozunk) azonban még mindig nem igazán hiszek magamban.

Barátaim nincsenek,max 1 srác akivel beszélgetek néha(kb neki is ugyanez a története csak ő jóval előrébb tart).Neki távoli céljai is vannak,rendkívül intelligens(tanult,nyitott,jó problémamegoldó).

Legnagyobb problémám,hogy teljesen egyedül vagyok.Senkivel sem tudok beszélni(valamiért csak komolytalan dolgokról tudok beszélni az osztálytársaimmal/amikor ez a keresztény összejövetel van csak annyit mondanék,hogy SEGÍTS és nem arról beszélnék,hogy mi történt velem.Hiába sikerül 1-3 napig a kijelölt napirend szerint haladni,valahol elcsúszok és oda az egész hetem.Megkérdezem magamtól,hogy minek csinálom ezt.Ha egyet előrelépek pár nap múlva vissza is lépek.


Rövidtávú terveim.

-Érettségire felkészülni

-Angolul megtanulni(újrakezdő vagyok)

-Önfejlesztés kívül belül(edzés,motiváltabbnak lenni,olvasás,rendezvények nézése/TED/)

-Társaságban feloldódás/barátok szerzése/és a végső cél a barátnő.

-Megtalálni miben vagyok a legjobb(itt most a továbbtanulásra gondolok).


Kérdés/Kérés:ezeket mennyire tudom sikeresen teljesíteni EGYEDÜL(mert ugye senki sem segít nekem).

tippeket tudnátok adni,hogy sikeresebb legyek ezeken a tereken?

egyáltalán ez egyedül teljesíthető?



2017. dec. 3. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Ezek csak egyedül teljesíthető dolgok.

Én nem csípem a számítógépet mert untat és elszakít a valóságtól és az élettől. Attól függetlenül nincsenek barátaim, így társaságot keresek magamnak, mégpedig külföldieket. Hogy ez összejöjjön, folyékonyan meg kell tanulnom angolul. Ahhoz pedig nyelviskolába kell menni. Érettségire is magam készültem fel, de annak már 15 éve. Edzeni is egyedül kezdtem el járni, igaz ezt abbahagytam mert elég gányó volt a társaság. Olvasni rendszeresen szoktam, gyűjtöm a könyveket. Egyedül megyek koncertre, dedikálásra, moziban is voltam egyedül 3x.

A válaszom határozott igen, ezeket mind egyedül is tudod teljesíteni, nem kell hozzá fogni a kezed senkinek.

33N

2017. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A változásra való igényed és a terveid nagyon jók. Nem szabad benne maradni a rosszban, ki kell lépned belőle. Ne csak felismerd, hanem tudatosítad is magadban minden egyes nap a céljaid. A motiváció, a kitartás és az önrerő nagyon fontos. Hiába lenne melletted 100 barát, nem jutnál előbbre, mert minden rajtad múlik. A kedves, meleg, biztató szavak nagy löketet tudnak adni, viszont az elhatározást és a célok melletti "hűséget" csak te tudod megteremteni.

Teljesíthető egyedül, ha hiszel benne. Kezdj apró dolgokkal, majd fokozatosan vezess be minden mást. Először az önismeretet ajánlanám, fogj egy füzetet és minden nap vezesd, miket értél el eddig, hogyan érezted magad, stb Ez azért fontos, mert egyedül vagy. Csináld 1 hétig, majd olvasd vissza és látni fogod, hogy mennyire voltak negatív gondolataid. Ezáltal is kicsit jobban meg tudod magad ismerni. Majd sportolj rendszeresen, ez növelni fogja az önbizalmad és a közérzeted is jobb lesz. Menj el a könyvtárba és keress önismereti könyveket, vagy bármilyen mást, ami érdekel. Lényeg, hogy olvass és ne otthon egyedül legyél, hanem emberek között. Írd meg ott a leckét a könyvtárban pl. Elkalandozni sem fogsz és elcsábulni sem, hogy esetleg tévét nézz vagy halogasd a tanulnivalót. Esetleg oda is mehetsz majd valakihez, ha visszatérő tag leszel és ismerőssé válik pár arc, aki szintén sokat van ott. A beszélgetést is gyakorold, ha élőben nem megy még, kezd el az interneten. Lépésről lépésre.

A tervek megvannak. Amihez szükséged van: kitartás és elszántság. Rengeteg pont lesz, mikor majd fel akarod adni vagy visszasüllyedni az állóvízbe. Ilyenkor ne gondolkodj, csak csináld. Ne engedd a negatív érzéseket elhatalmasodni.

Barátokat pedig majd idővel tudsz szerezni, de ehhez előbb az kell, hogy rendben legyél. A számítógépet hanyagold. Hó végén jutalmazd meg magad pár óra játszassal, HA sikeresen tettél előrehaladást a célajid felé.

Amire különösen felhívnám a figyelmed: ne félj egyedül lenni. Ne válságként éld meg ezt a helyzetet. Te mindig ott leszel magadnak, tehát valamilyen szinten nem vagy teljesen egyedül. Tanuld meg, hogyan lehetsz boldog így is, szeresd és fogadd el magad, tanulj és fejlődj. Minden egyes elért vágyad közelebb visz majd önmagadhoz. Rá fogsz jönni, hogy annyira nem is borzalmas ez az időszak. Csak rajtad áll, milyen szemszögből nézed a dolgokat. Ideje megerősödni és igenis önerőből felállni.

Menj el akár egyedül koncertekre, moziba, kiállításokra, színházba, kávézokba, stb. Élvezd az életet.


Off: Nekem ennyire nem volt vészes időszakom, de a sport rengeteget segített. És az idő.

2017. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nagy szófosást nem írnék, mert egyszerű a dolog.

Mindenki saját sorsa kovácsa.


Tehát ismerkedni akarsz, akkor egyedül elindulsz kiállításokra, rendezvényekre...ott mindig beszélget az ember valakivel-tapasztalatom szerint csak úgy kell hozzáállni.

Magyarul, keveredj beszélgetésbe-társaságba...lenézel biliárdozni, csocsózni...stb.

Tapasztalatok útján tudsz fejlődni minden téren.


A dilidokit én letojnám s a szentmiséket is bár ezt emberre válogatja.

2017. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy anyukád és a nagymamád nem tudnák megoldani a problémád, attól még gondolom, hogy szeretnek téged és jót akarnak neked. És ha elmesélnéd nekik, mivel küzdesz, melléd állnának. Már nem kellene EGYEDÜL küzdened a céljaidért.

Nem tudom, milyen összejövetelekre jársz, de ha egy vallási közösségben valódi szeretet van, akkor a tagokban barátokra találhatsz, sőt ha te is komolyan gondolod a hitet, akkor társra is. Nem értem, mi ez az 5 perces beszélgetési idő, amiről írtál. Meg van szabva, mennyi ideig beszélhetsz ott valakivel? Ha szimpatikus valaki a gyülekezetben, akkor kezdeményezhetsz vele egy találkozást a gyülekezeten kívül is. Nálunk nagyon jó a közösség. Valószínűleg más vallásoknál is összeszokott, jó csapatot alkotnak, akik rendszeresen járnak az imádati alkalmakra.

2018. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Huh remélem hogy sikerülni fog, szurkolok, sok sikert :D
2018. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mások is nagyon jó tanácsot adtak, de a 2-es tanácsait különösen fogadd el!
2018. okt. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!