Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedül vagyok, úgy...

Nagyon egyedül vagyok, úgy érzem nem vagyok fontos senkinek. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Most, hogy itt a nyár teljesen egyededül maradtam. Egy kis faluban lakom, itt a korombeliek már akkor is kiközösítettek, amikor még egy osztályba vagy iskolába jártunk. Van egy haverom, de ő a megye másik végében lakik és mivel neki vannak haverjai a környéken, ezért nagyon jól elvan nélkülem. Eddig néha írtam neki, de mindig csak egyszavas válaszokat adott, ha én nem írtam ő nem keresett, látszott rajta, hogy nem akar beszélgetni, ezért inkább már nem keresem, úgy érzem, hogy csak zaklatom. Most itthon ülök egész nap egyedül, unatkozom és nagyon egyedül vagyok. Már az is jól esne, ha lenne valaki, akivel beszélgethetnék, vagy elmehetnék valahová, de ez reménytelennek tűnik. Nem tudom hogy fogok kibírni még két hónapot. Úgy érzem nem vagyok fontos senkinek és ha eltűnnék nem hiányoznék senkinek.

Már az is jólesett, hogy ezt kiírhattam magamból. Privátot nem kell írni, már többször is próbáltam neten ismerkedni, de mindig néhány nap alatt megszakad a kapcsolat és ettől csak még rosszabbul érzem magam.

Más is volt már hasonló helyzetben? Hogy bírjam így ki a nyár hátralévő részét?

16f



2016. júl. 8. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
De te miért nem látod a megoldást? Mert mindenki más képes kimozdulni, barátkozni, ismerkedni, te meg otthon ülsz és csodálkozol, hogy magányos vagy? Nem fog senki bekopogni hozzád, hogy "legyünk barátok". Ahhoz neked kell menni, akárhova, szórakozóhelyre, fesztiválokra, túrázni, nyaralni, kirándulni, sétálni, rendezvényekre, és ezeken a helyeken ismerkedned kell másokkal. Így lesznek barátaid, másképp nem.
2016. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Én is elég magányosnak érzem magam és nem igazán vannak barátaim, esetleg itt neten 1-2. Ha szeretnéd beszélgethetünk.
2016. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Én is így vagyok vele. Bár én 25 évesen már eljutottam oda, hogy nem is akarom, hogy bárkinek is fontos legyek... Mondjuk én nemrég megismertem a neten egy jó fej srácot akivel egyszer már találkoztam élőben. Ő rajta látszik, hogy tényleg érdeklődik irántam és akkor ott jól el is beszélgettünk. Bár úgy néz ki, hogy nem fogunk sűrűn összejárni koncertekre. Egyébként engem az olvasás segített ki a tehetetlenség érzéséből. Úgy érzem ha egy könyvet veszek a kezembe akkor valami hasznosat csinálok. Ha épp nem olvasok akkor netezek esetleg játszok vagy kint vagyok a kertben.
2016. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen elmennék fesztiválokra, ha lenne kivel elmennem. Nekem nem olyan egyszerű az ismerkedés, hogy odamegyek valakihez és beszélgetni kezdek vele. Mindig gondot jelentett az ismerkedés, de aki könnyen ismerkedik és még soha nem volt magányos az úgysem fog megérteni.

Aki nem segíteni, hanem sértegetni szeretne, azt megkérhetem, hogy inkább ne írjon semmit?

2016. júl. 8. 13:56
 5/11 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok. Fesztiválokra nyugodtan elmehetsz még akkor is ha nem mersz embereket megszólítani! Én is teljesen olyan vagyok mint te ennek ellenére tavalyelőtt elmentem teljesen egyedül egy kis fesztiválra ahol csak néhány százan voltak. Nem vártam semmi jót tőle ennek ellenére 2 remek napot töltöttem ott! ugyanis az történt, hogy egy srác látta, hogy ott feszengek egymagamba ezért odajött beszélgetni és bemutatott a haveri körének. Először elég nehezen ment a beszélgetés de aztán egy idő után csak megszoktam. Szóval egy próbát mindenképp megér!
2016. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Vegyél fel hitelt. Hidd el utána pár embernek nagyon fontos leszel.
2016. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Én nagyon át tudom érezni, én is így nőttem fel. Én is egy kis faluban, ahol ki voltak alakulva a körök, akik nyáron csoportosan mentek vonattal Balatonra, csak engem nem hívtak. Most még is hogy állna oda az ember, hogy "héé, én is veletek mehetek?" Ha azt érzi az ember, hogy nem népszerű, abból csak még nehezebb helyzet lesz, ha el is hívnak, mert úgyis tojnak az ember fejére mikor oda érnek. Akkor már jobb egyedül elmenni a strandra, leülni egy könyvvel a kezedben a partra, közben közben megmártózni. Ha újra ennyi idős lennék, inkább elmennék egymagam a mostani eszemmel. Télen meg discoba jártak csoportosan a korombeliek, én meg otthon pulóvert kötöttem. Ez eddig elég szánalmasan hangzik amiket leírtam, de aztán jött a fordulópont:

elunva életemet jelentkeztem egy tanfolyamra a megyeszékhelyünkre. Napi szinten kellett városba járnom, így új ismeretségekre tettem szert, és nagyobb bátorságra is. Elkezdtem beszivárogni szépen lassan a városba és itt ismertem meg a páromat is akivel azóta is együtt vagyok. Azóta beutaztuk a világot, saját vállalkozást indítottam, és néha már úgy vagyok ,hogy hagyjon mindenki egy kicsit gyedül. Azok a falubeli kortársaim akik anno menőnek érezték magukat és én nem fértem bele a körükbe, a zöme azóta is ott éli unalmas hétköznapjait, némelyiknek lett gyereke, némelynek nem, vagy párja sem, 10 kilométerrel messzebb nem mertek állást szerezni, és van amelyiknek még jogosítványa sincs felnőtt korára. Remélem motiváltalak.

2016. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pontosan azt érzem, amit 7. írt. Ha azt érzem, hogy mindenki kiközösít és nagyon jól el van nélkülem, akkor hogy menjek oda hozzájuk, hogy szeretnék ismerkedni velük és vonjanak be. Ez van az osztályomban is, 3. éve leszünk osztálytársak, de egyvalakit kivéve senki nem tud rólam semmit, mert nehezen ismerkedem és ezért már első évben feladták, hogy megismerjenek. Próbálok kitörni ebből, de nekem nem olyan egyszerű, ahogyan 1. leírta.
2016. júl. 8. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam ez az állapot tart kiskorom óta és már 23 elmúltam. De igazából kevés olyan ember van akivel szívesen bandáznék. Szóval ezért sem erőlködök mert nem motivál az hogy amúgy idegesítenek de azért játsszuk meg hogy jóban vagyunk csak hogy legyen kivel menni moziba...
2016. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Na és még azt mondják hogy egyenjoguság van..

A lányok fényévekkel elörébb vannak,természetesen ha ők is csak sajnáltatni akarják magukat akkor ők is egy helybe maradnak,de akkor is több a lehetőség mint egy pasinak. Egy pasit elkönyvelnek nyámynyila lúzer,otthonülös senkinek,aki ilyen befordulos gnom vagy ilyesmi..Egy lánynak jól áll a félénkség mert az pont titokzatossá teszi.

2016. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!