Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl magas az igazságérzetem....

Túl magas az igazságérzetem. Emiatt napokig el tudok lenni egy igazságtalanságot érintő dologgal. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Csak egy példát szeretnék leírni, hogy milyen dolgok pl. Megkértem a a vonaton az előtérben egy srácot, hogy had szálljak le előtte ha ő nem száll át, azzal a kérdéssel indítottam, hogy ő átszáll-e, mert 5 percem van átszállni. Amit meg is engedett kedvesen.

Erre megszólal mögöttem egy hang kötekedően, hogy nem nyílik ki előbb az ajtó.

Mondom és mit szól bele. Erre odajön a kaller, aki jegyet sem kért, hogy neki kell előbb leszállnia. Mondom lehet szemétkedni csak mert megteheti. Erre az utasok mögöttem még a kötekedő kaller mellé álltak, hogy ez az előírás. Na és akkor is előírás amikor nekem kell kiszedni az ajtóból a beragadt utasokat?... Ne szedjem ki, mert az az előírás... :D


2017. dec. 4. 00:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
6%

Nem veled van a baj, hanem a proli társadalommal.

Ezek a kommunista "miéér gondolod hogy te különb vaaaaagy?" magatartást tudattalanul is csinálják, annyira berögzült a kisembereknél, hogy "nincs előny senkinek, nincs és kész" hogy észre nem veszik magukat.


Egy normálisan működő társadalomban (mint a német, ahol én is lakom) nem egy, hanem mindenki hátrahúzódik, és előre enged, hogy igen, neki most sietnie kell, nehogy miattam lemaradjon - ott így gondolkodnak.

Magyarországon nem.


Sajnálom kedves kérdező. Ha teheted, azért terjeszd a nézeteidet, hátha lesznek, akik értik, és a többen lesznek egy idő után a normálisabbak.

2018. jan. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Utolsó jó nagy hülye vagy! Németországban pláne szabálykövetőek az emberek, nemhogy még a kallerrel szájaljanak. A kérdező magának kereste a bajt, mit állt le vitatkozni holmi kötekedővel? Előreengedték és kész. Az pedig nem hiszem, hogy sokat osztott volna, hogy a kaller egyedül leszáll előtte. Vonatozom rengeteget, öt perc átszállás bőven elég (max. ha nem 80 éves az ember), itt csak a kérdező akarta tenni az eszét picit. Ez igazságérzet? Tipikus fontoskodó proli viselkedés inkább. Terjesztenie sem kell ezt a mentalitást, ilyenekkel van tele az ország.
2019. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!