Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni ezen tulajdonságaimon?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon nehezen tudok nyitni más emberek felé, és ezáltal nem igazán tudok új kapcsolatokat, barátságokat kiépíteni, ami nagyon zavar.


Régen nyitott voltam, könnyen ismerkedtem, de miután gimis lettem el kezdtek piszkálni, ami nagyon levitte az önbizalmamat, pedig nem is volt durván terrorizálva, nem zártak ki a közösségből, inkább csak egyesek részéről folyamatosan kaptam a bántó, gúnyos megjegyzéseket, ez elég is volt ahhoz, hogy az önértékelésem a nullára redukálja.


Így nem is igazán sikerült a gimiben mélyebb barátságok kialakítása, ami volt az is felszínes és miután elballagtunk teljesen ki is hűlt. (Igaz gimin kívül bővült a baráti köröm, de az sem rajtam múlott hanem a régi barátaimon.) Aztán reménykedtem, hogy az egyetemen sok új ismerőst és barátot szerzek, de ott se bírtam megnyílni és elvesztem a tömegben, csak felszínes, semmilyen kapcsolataim lettek itt is.


A nők felé se merek közeledni, egyszerűen úgy érzem, hogy miért lenne bárki is velem? Ha egyszer közel sem vagyok jóképű, még csak átlagos sem, és a személyiségem is borzalmas (unalmas, határozatlan...) Plusz van egy enyhe fóbiám a szextől, ami elég komplikált, de ez is frusztrál.


Illetve összességében zavar, hogy mindig merev vagyok, mindig mindent 100x végiggondolok, rengeteg gátlásom van (még részegen is), és bár igyekszem magamnak bebeszélni, hogy nem érdekel mások véleménye, nem jön össze, mert igen is foglalkoztat, hogy ki mit gondol rólam, csak már nem annyira mint régen.


A problémáimat sem szoktam soha senkivel megosztani, a legjobb barátaimmal és szüleimmel sem akarom megosztani ezeket.


Továbbá néha annyira lent van az önbizalmam, hogy az utcán alig merek megszólalni ha egyedül vagyok, így telefonálni se merek nyilvánosan, vagy ha látok egy ismerőst, de nem vesz észre mert távol van nem merek neki hangosan szólni.


Mások szemébe se igazán szoktam nézni, mivel rondának érzem magam és utálom ha rám néznek, különösen ha a szemembe, mindig eszembe jut, hogy milyen rondának és szánalmasnak találhatnak.


Plusz ezek mellett soha nem hiszek magamban, mindig úgy érzem, hogy ha belefogok valamibe az nem sikerül majd, hiába tapasztalom gyakran az ellenkezőjét.


Az utóbbi időben pedig egyre komorabb vagyok és egyre sötétebben látom a világot, gyakran van rossz kedvem és max. pillanatnyi örömeim vannak, de összességében elég rossz lett a hangulatom és közérzetem.


Hogyan változtassak? Hogyan legyek nyitottabb?


2017. dec. 8. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

nem sok válaszod lesz..):


amit mondanék


vedd úgy, hogy fix, hogy nem lesz soha senkid mert rém ronda vagy és akkor felteheted a kérdést, hogy "kinek kell megfeleljek?"


rájössz, hogy nincs elvárás sehonnan, nem érdekelsz senkit, útban nem vagy, élsz mint hal a vízben..



és akkor ennyi, legalább nyugodtan élsz ha már boldogan nem lehet

2017. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Ez nem túl megnyugtató, amúgy már volt ilyen beletörődős, érdektelen időszakom, de most képtelen vagyok újra így tenni. :/ Sajnos erősen bennem lenne az igény a változásra, nem igazán vagyok a beletörődős típus, az csak több frusztrációt hoz.


Pedig lehet ez lenne a legjobb, de a külsőnek a barátságokat nem kéne befolyásolni, de sajnos azon a téren sem állok túl jól.

2017. dec. 8. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt jegyezd meg,hogy senki sem ronda. Nincs olyan, hogy tökéletes, csak sok ember sajnos nem így gondolja és képesek kivetíteni a hibájukat másokra amikor kritizálnak valakit.

Tehát ,ahogy szokták mondani: Mindenki magából indul ki. Hogyha találnak benned hibát az sem a te hibád,mert nem veled van bajuk,hanem saját magukkal,csak így mutatják ki.

2017. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!