Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen jobb a beszélőkém?

Hogyan legyen jobb a beszélőkém?

Figyelt kérdés

Vannak osztálytársaim, akik kiállnak felelni és teljesen természetesen elkezdenek beszélni, olyan, mintha tudnák, hogy mit kell mondaniuk, mintha otthon már elpróbálták volna az adott helyzetben. És ez náluk mindig így van, rá tudnak vágni értelmes, akár vicces dolgokat is, hamar lereagálják és normálisan is. :DD

Ellentétben velem, én mindig átgondolom, hogy mit mondjak vagy csak hülyeségeket válaszolok, vagy nem tudok válaszolni.

Ezt lehet valahogyan fejleszteni?


Remélem értitek, mire gondoltam, de itt van még egy példa.

Mikor egy kéregető odajött hozzánk, mi nem tudtunk mit mondani, csak álltunk, próbáltunk nem rá figyelni, hogy majd úgyis elmegy vagy mi, mikor vált a lámpa.

Ehhez az osztálytársunkhoz is odament, ő pedig egyből tök korrekten lereagálta a dolgot, ezzel a hajléktalan bácsi is békén hagyott minket, és nem is lett megsértve.


2017. dec. 10. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tudom miről beszélsz bro! Nekem sokszor van hogy beszóltak valamit és nem tudtam ár mit felelni! Csak percekkel később (5-10) perc után gondolkodok magamban az eseten és akkor esik le, hogy "Á, azt kellett volna mondanom neki, hogy..."
2017. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudok visszavágni gyorsam ha beszólnak. Ellenben egyik haveromnak ha beszólnak ö rögtön gondolkozás nélkül visszavág neki valami frappáns vicces szöveggel.
2017. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A felelést, prezentációt el lehet próbálni. Hasznos, főleg ha időre megy.
2017. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyors reagálás képessége többnyire veleszületett sajátosság, de nem szabad elhinni, hogy ezek az emberek mindig jól és megfelelően válaszolnak, sokszor üres hablaty az egész. Ha szókincsedet érzed hiányosnak, a mondataid megszerkesztése okoz gondot, akkor olvass sok szépirodalmat, abból sokat lehet tanulni.
2017. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!