Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberekben miért van ilyen...

Az emberekben miért van ilyen kevés együttérzés?

Figyelt kérdés
Sok helyen észrevettem már(pl. suli), hogy a diákok folyton bántják egymást, de sose nincs senki aki kiálna mellettük. Nekem egy ilyen osztálytársam van, aki át tudja érezni a problémákat. Kiáll azok mellett akiket bántanak, és ha valakinek gondja ven, az elmondhatja neki, mert nem adja tovább másoknak, és általában, még tanácsot is tud adni. Csak szerintem van kevés ilyen ember? Ők az okosabbak, vagy mi vagyunk butábbak?

2017. dec. 10. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elegem lett abból hogy sokszor az bántott kinek segítettem. Inkább csak magammal foglalkozok. Nekem is van elég problémám.
2017. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 év múlva még rosszabb lesz a helyzet
2017. dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki nyílt őszinte rendes nem agresszív azt letámadják hülyére veszik , kivetik részben ezért . Ez megy a tv sorozatban mozikban . Ma azt láttam a fővárosban hogy egy srác vett fornettiket és egy sovány csaj odament kérni tőle mert fázik és éhes . Ő azt mondta tessék egyél én kövér vagyok bírom a hideget és átadta a papírzacseszt ...
2017. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Általános iskolában és középsuliban, fogtam a haverjaim pártját, emlékszem hogy akkoriban bevállaltam egy verekedést is amiben két gyerek kapott, én pedig igazgatóival lettem gazdagabb, és akkor nem érdekelt egy tanárt se hogy a másikat védtem, mondjuk ez a jogrendszerben is így van sajnos. Valakit védesz még te leszel az önbíráskodó.


Teltek az évek, középsuli vége felé vettem észre hogy mindenki saját maga érdekeit nézi, ha a másik leesik a lépcsőről előbb röhögnek mintsem segítenének neki.


Ma már én sem foglalkozok az emberekkel, szemétládák nagyon sokan olyanokkal meg nem találkozok akiknek megérné segíteni.

Állatoknak ott segítek ahol tudok, mert a legapróbb dologért is hálásak.

2017. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok ember alapvetően együttérző. De az esetek túlnyomó többségében ez teljesen viszonzatlan marad, sőt rengetegszer onnantól kezdve elvárt dologgá válik. És elmaradás esetén még abba rúgnak bele aki addig segített.

Hosszú távon nem meglepő hogy mindenki rájön hogy a családon és pár jól ismert baráton kívül igazából nem éri meg neked lemondani pár dologról, magadat hátráltatni, odaadnod a pénzed vagy holmidat másnak vagy bármi hasonlót tenni, mert az emberek nagy részének ha a kisujjad nyújtod az egész karod kell. És ha nem kapják meg még beléd is rúgnak.

Persze nem minden esetben van ez így szerencsére. De manapság rengetegen kihasználják az együttérzést. Ez is oka lehet hogy sokan már a ténylegesen önhibáján kívül bajban lévő embereknek se segítenek.

2017. dec. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég itt végignézni a válaszokon, ha valaki kiír egy kétségbeesett kérdést (és nem kamunak tűnik), már támadják, oltogatják.
2017. dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt miért nem ofő órán beszélitek meg. A tanárok, nevelők dolga lenne okítani az embereket arra, hogy hogyan viselkedjenek egymással egy közösségben, hogyan álljanak a másik emberhez hozzá.
2017. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jó kérdés. Sajnos olyan, mintha belekódolták volna az emberekbe az együttérzés hiányát. Sajnos nemcsak az iskolában van így, hanem a munkahelyeken is. Sokszor meglepődöm azon, hogy a felnőttek mennyivel gyerekesebbek.
2017. dec. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A többség az ostoba csordaszellemhez tartja magát pár nagypofájú balmot követve s fél felvállalni véleményét vagy kiállni valakiért, mert kiközösítik-célpont lesz ő maga is.

Pedig csak a popófejeket kellene kiközösíteni s minden normálisabb lenne e világon, de ugye birkák az emberek.


Engem, ezért pontoznak le, mert leírom a frankót, ha az nem mézes mázas s simogatósan is lészen, de a tény az tény, hogy itt sokan madársz@rnyi problémákkal akarnak öngyik lenni meg depiznek...nevetséges.


Lessed e filmet, tanulságos, ha film is:


https://www.youtube.com/watch?v=sUeSQY55o5Y

2017. dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!