Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire gonoszak,...

Tényleg ennyire gonoszak, rosszindulatúak lennének az emberek?

Figyelt kérdés
Most volt egy poszt a Facebookon,hogy egy orosz sportoló elég csúnyán ráfaragott a dopping használatára,nem tudom,ismeritek e a cikket.Persze,a dopping nem becsületes dolog,de a kommentszekcióban mindenki csak röhögött rajta,írták a sok “ :’D “ hangulatjeleket,meg “aki hülye az haljon meg :’D “ ilyen kommentek érkeztek. Az a szánalmas,aki más nyomorán röhög.Vagy egy másik,amikor volt egy olyan cikk,hogy “X ember,aki egy film miatt halt meg” Volt pár ember,aki a moziban annyira megijedt egy horrorjelenettől,hogy infarktust kapott..És itt is csak jöttek röhögni a kommentszekcióban,jöttek az “az ilyen miért néz horrorfilmet :’D :’D “ kommentek..Más halálán röhögnek..Egyszerűen UNDORÍTÓ ez az egész emberiség.Nem gondoltam volna,hogy az emberek tényleg ennyire velejéig romlottak,gonoszak

2017. dec. 16. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem kommenteken kéne fennakadni. Az ember másként érzékel interneten, kommentálgatás közben, és másként a valószágban. Lehet hogy nincs annyi együttérzésem a világ másikfelén levő emberekkel, mint azokkal, akik mellettem vannak.

Másrészt ez nem föltötlenül gonoszság, szerintem. Habár én nem röhögnék ki ilyen embereket. De más, amikor valakivel olyan szerencsétlenség történik, amiről nem tehet, másik gonoszságának az áldozatai, és más amikor a saját ostobaságait, és nagyon rossz döntéseid miatt történik veled baj. Akkor nehezebben éreznek veled együtt. Tehát ezek az emberek, akik mások halálán röhögnek: nem mindenkit röhögnek ki, csak azt, aki ostoba, nem vigyáz magára. Pl. olvastam arról, hogy férfi felhelyezett az ánuszába valamit, és ezért került kórházba? Az ilyeneket hol sajnáljam, minek csinálnak hülyeséget?

2017. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
valóságban*
2017. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Az én véleményem szerint ez leginkább az ostobaság, és az empátia hiányából eredeztethető. Egyszerűen képtelenek belehelyezni magukat akár egy pillanat erejéig a másik helyzetébe, képtelenek az ő nézőpontjából értékelni a dolgot. Kvázi nem gondolnak arra, hogy akár az egyik legközelebbi hozzátartozójukkal is megeshetett volna hasonló dolog, aminek hallatán már nem lennének ennyire lelkesek.


Az ilyen embereket végtelenül korlátoltnak, és gyerekesnek tartom.

2017. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki nem tud együttérezni egy bizonyos emberrel, az nem jelenti azt, hogy senkivel sem tud.

Pl. együttérzek egy rákos emberrel, de egy alkoholistával talán kevésbé.

2017. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, te melyik bolygóról jöttél? :D

Amikor az utcán átlépik a nyomorgót a közönytől, amikor agyba-főbe vernek szórakozásból, amikor lopnak-rabolnak nyereségvágyból, akkor esik le neked a papírtantusz, hogy egy közösségi oldalon jókat röhögnek kárörvendésből?

Komoly vagy :D

2017. dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Ennél sokkal rosszabbak :) nem ennyire, hanem sokkal.


"ember és ember a másiknak a farkasa" ezt kb szó szerint lehet érteni.


Nemhogy idegenek, hanem legtöbbször a legközelebbi emberek is ölik egymást igyvagy úgy meg egymás szenvedésein röhögnek. Nézzél már meg egy mai párkapcsolatot, egy mai családot, vagy ugye nézd meg pl ezt a posztot is.


Mindenki utál mindenkit, és óvatosnak kell lenni mindenkivel manapság...egyre több is a bizonytalanabb ember. Nagyon okosan kell bánni mindenkivel tudni kell ki milyen, de az ember folyamatosan tanulja ezt...szóval válogsd meg azért kivel is állsz majd szóban.

2017. dec. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem ennyire, hanem még ennél is gonoszabbak.
2017. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Együttérzést csak egy erős ember nyúthat. A Passió című film során hunyt el egy idős nő. Szívroham. A látottak felzaklatták, ahogy Jézust ostorozták. Elég durva film. De az öregasszony rosszul fogta fel a dolgot, ő még nm volt felkészülve az ilyen látványvilágra. Lehet sokáig a sötétben élni, egy ideig.


Te is már tettél butaságot. Nem vagy külünb senkinél, ezt ne felejtsd el. Ők az FB még nincsenek tudatában annak, voltaképpen mit tesznek, mert nem tennék azt. Sötétben élnek. Meg már írtam, nevetni "könnyebb", mint együttérezni.


Egyszer a szomszéd, aki nem volt mindig jófej velem, de igazából sosem haragudtam rá...agyinfarktust kapott. Az arca elferdült. Vicces volt, és nem tudtam, miért vicces, mert ez igazából egyáltalán nem vicces. Persze, ha családban esik meg garantáltan nem lett volna vicces, ez biztos.


Az FB oda lehet írkálni a poszt alá olyat, hogy ":D" és egyebet...,de sosem tudhatja az illető, hogy bekopog két rendőr és megkérik, igazolja ő édesanyja -e az , ami maradt belől az aszfalton?

Érted?

Még nem szenvedtek, még nem veszítettek el senkit, aki fontos. Ráadásul a baleset az mindig igazságtalan halál.

2017. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

A kárörvendés és szimpátia két külön dolog, ahogy az is hogy az ember tehet e róla ami vele történik vagy nem

két példa

oroszorszagban meghalt a nyaron egy sulyemelo miutan belekotott egy nála alacsonyabb és szerényebb fizikumu srácba gondolvan o kerul ki gyozteskent a fizikai fölénye végett - hát nem, meghalt. a másik srác azt hiszem thai boksz fekete öves volt, egy fejberugassal a földre küldte a súlyemelőt majd 3-4 tiszta erejű ütést mért a fejére és ezzel ugy betörte a fejét hogy a koponyaszilánkok beleálltak az agyába és meghalt

na most én nem voltam kárörvendő hogy háháhá megérdemelte, de szimpátiát sem tudta érezni iránta hogy a saját ostobasága és nagyképűsége okozta a vesztét

másik példa - mikor hallottam hogy Stefan Stefansson rákos annyit tudtam róla hogy egy gyerek műsorban játszott, aztán jöttek a meme videók de én utánanéztem hogy ki is az ember pontosan, és az interjúkból meg egyéb produkciókból amikben részt vett azt vettem ki hogy ő egy tehetséges és lélekben jó ember, aki még a saját halálos betegségét sem úgy fogta fel hogy negatívan kezdi el látni a világot hanem megmaradt ugyanaz a pozitív életerős kisugárzása ami addig volt - persze hogy szimpátiát éreztem és sajnáltam, hogy egy ilyen ember arra a sorsra jutott hogy halálos betegség alakul ki a szervezetében

2017. dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#8 az ilyen emberek meg is érdemelnék,hogy velük történjen ez,aztán majd megtapasztalják,milyen amikor rajtuk röhögnek
2017. dec. 16. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!