Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék magamon változta...

Hogyan tudnék magamon változtatni?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, és egyre inkább elgondolkodom, hogy változnom kéne sok mindenben. Azt tudni kell, hogy rossz gyermekkorom volt, fiatalként nem voltak barátaim, a mindennapjaim része volt a kiközösítés, milyen a ruhám, milyen a hajam, stb. Amióta "felnőttem" és párom lett, kicsit helye billent az önértékelésem.

Jelenleg nem gondolom, hogy rosszindulatú ember lennék, és kárt akarnék okozni a körülöttem lévőknek. De mostanában sok konfliktusom volt, és pár olyan vissza jelzés, amik erre utalnak. Hogy sokmindent félre értek, és magamra veszek ok nélkül, ezeken megsértődöm, azt gondolom hogy bántás, pedig nem. A párom is sokszor mondja, hogy nekem már semmit se lehet mondani. Sokszor megkapom, hogy ne gondoljak mindent túl. Továbbá ezt így senki nem mondta hogy gonosz lennék, de utaltak rá, hogy lehetnék kedvesebb. Ez érdekes, mert ugyan nem sok barátom van, de azok igaz barátok. Velük nagyon jól kijövök. Kedves vagyok velük, segítek ahogy tudok, mindig a javukat nézem. De pl. az egyik legjobb barátnőm is mondta már, hogy nem őt, de más körülöttem lévő személyeket (nem barátot!) meg tudok úgy bántani, hogy észre se veszem. Vannak beszólásaim, amiket nem is veszek észre. A munka helyemen a kollégám (ketten vagyunk) egy igazi angyal. Tényleg. És oké, nem kell mindenkinek egyformának lenni, de mióta együtt dolgozunk (4 hónapja) rossz embernek érzem magam. Gonosznak, egy nem kellemes személynek. Tényleg így lehet? :( És ha igen, hogy tudnék ezen változtatni? Bekerültem egy egyházi közösségbe, ott egyértelműen mindenki kedves, egymás javát akarják. Én mellettük tényleg nem tűnök túl kedvesnek. Hogy lehetnék jobb ember?


2017. dec. 19. 09:01
 1/1 anonim válasza:
Próbálj meg gyakorolni. A tükör előtt vagy ahogy gondolod. Lehet hogy azt gondolod ezt könnyebb mondani mint csinálni de próbáld meg. Minden kedvesség én benne van az hogy megkérdezed milyen napja volt, vagy hogy hogy van. Az a legjobb hogy elkezdett figyelni az érdeklődési terére ezt most úgy értem hogy pl. érdekli a síelés a kertészkedés vagyy bármi az égvilágon utána nézek a ezeknek a dolgoknak hogy legyen miről beszélgetnek. Így nem fognak "gonosznak" gondolni. Hidd el próbáld meg. De vannak ezek az alapvető dolgok amiket mondták hogy megsértődött meg azon is ha csak viccelek. Ez sokmindenkinel előfordul. A megoldas: sokáig néztem és őszintén megvallva kicsit lehet hogy betegesen hangzik de megfigyeltem a barátaim hangnemet. Most nem azt mondom hogy te is csináld ezt de ez az alapvető dolog minden embernél ösztönös hogy ha viccnek vagy dicséretek szanja akkor mosolyog ha nem is olyan nagyon de valamennyire. Ha még éppen hogy olyan kedvében van hogy meg akar sérteni akkor kicsit összehozza a szemöldökét vállát feljebb húzta és erossebbre veszi a hangjat. Az én barátnőm is ugyan ilyen csak ő rajtam vezet le mindent mert egy nagy különcnek érzi magát és ezt az a pont amikor nem szabad rá haragudni hanem még kell nyugtatni még akkor is amikor nagyon rosszul esett. Én minden nap találkozom ezzel a dologgal és még soha nem volt olyan, hogy másnap ne mosolyogtam volna rá. Van olyan amikor én kérek tőle bocsánatot miközben ő sértett meg. Nekem ez azért fontos mert látom hogy segítségre van szüksége és felvállalni azt hogy én kérek bocsánatot csak azért hogy ez a barátság ne szakadjon meg és hogy ( lehet hogy ez hülyén fog hangzanak ) hogy Essen még mélyebb depresszióba. Mert annak mind tudjuk mi az utolsó lépcsőfoka. Na de az a lényeg hogy ne tartsd magad rossz embernek e miatt. Remélem sokat segítettem!😄
2017. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!