Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is így látja?

Más is így látja?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy ha egy nem önbizalomhiányos ember találkozik egy önbizalomhiányossal, akkor a nem önbizalomhiányos tudatt alatt/ösztönből úgy érzi, hogy valamilyen módon meg kell büntetnie az önbizalomhiányost.

2017. dec. 21. 17:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azt viszont sokszor láttam, hogy ez miatt az önbizalomhiányos ember maga fölé helyezi azt akinek van önbizalma.
2017. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ömm..nem
2017. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ugye a tudat alatt/ösztönből azt jelenti, hogy nincs tisztában a nem önbizalomhiányos ember azzal, hogy büntetési késztetése van az önbizalomhiányossal szemben.
2017. dec. 21. 18:09
 4/18 anonim ***** válasza:

Akinek rendben van az önbizalma és önértékelése-önbecsülése, az nem fog másokat bántani.

Az emberek azért szólnak be másoknak, hogy magukat jobbnak állítsák be (sajátmaguk előtt)

2017. dec. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én inkább segíteni szoktam nekik. :)
2017. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mondhatni.. így van.

Igazából az önbizalomhiányos kényszeríti a másik embert hogy rosszul bánjanak vele.


Volt egy nő akivel beszéltem, 25 éves, nagyon önbizalomhiányos. Nagyon sokat beszéltem vele, próbáltam nagyon segíteni neki, de megállás nélkül úgy érezte ő a rossz, hibázott, ilyenek, ezért mindig bocsánatot kért a semmiért.

Hiába mondtam el neki hogy semmi baj, azért is könyörgött hogy bocsássak meg neki, és hogy sajnálja hogy ilyen rossz társaság.

Holott nem is lett volna az, hogy ha ezeket nem írja le. Szóval a saját önutálata miatt azt hitte én is utálom őt, úgy is viselkedett mintha utálnám őt, ezzel eléggé kényszerített arra hogy ne beszéljek vele, mert nem lehet.


Az egoistákat megnézed:

Ők úgy viselkednek, mint akiknek kijár a tisztelet, a figyelem és mindenki imádja őket, ezért úgy is viselkedik mint akinek a szava a legfontosabb, és ezért úgy is figyelnek rá.


Úgy viselkednek az emberrel átlagban, amilyennek te érzed magad.

2017. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a dominanciára gondolsz, a ledominálható fél ezt bűntetésnek is értelmezheti, de ez nem igazán bűntetés. Nem farkasok vagyunk, hogy állandóan bántsuk az Omegát.
2017. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egy tyúkudvarhoz tudnám hasonlítani a dolgot. Ha beteg, sérült példány gubbaszt valahol, amelyik csak arra jár, mind belecsíp, üti vágja, még ha addig fölötte állt is a rangsorban a gyengélkedő.
2017. dec. 21. 18:21
 9/18 A kérdező kommentje:
Amúgy a 6-os válaszoló leírta azt, amit eddig is sejtettem: hogy azért szemetek a nem önbizalomhiányos emberek (tisztelet a marha kevés kivételnek) az önbizalomhiányosokkal, mert velük nehezebb jó kapcsolatot kialakítani.
2017. dec. 21. 18:28
 10/18 A kérdező kommentje:
Csak a 6-os ezt szépen becsomagolta.
2017. dec. 21. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!