Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is így látja?

Más is így látja?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy ha egy nem önbizalomhiányos ember találkozik egy önbizalomhiányossal, akkor a nem önbizalomhiányos tudatt alatt/ösztönből úgy érzi, hogy valamilyen módon meg kell büntetnie az önbizalomhiányost.

2017. dec. 21. 17:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

“A kérdező kommentje:

Amúgy a 6-os válaszoló leírta azt, amit eddig is sejtettem: hogy azért szemetek a nem önbizalomhiányos emberek (tisztelet a marha kevés kivételnek) az önbizalomhiányosokkal, mert velük nehezebb jó kapcsolatot kialakítani.”


Te pedig gyönyörűen bemutattad, miért felesleges veletek szóba állni: komplexusos energiavámpír módjára egy teljesen semleges dolgon is halálra tudtok sértődni. Jobb a teljes ignorálás, persze azon is sértődés lesz, de akkor legalább nem kell magyarázkodni.

2017. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Amúgy a 6-os válaszoló leírta azt, amit eddig is sejtettem: hogy azért szemetek a nem önbizalomhiányos emberek (tisztelet a marha kevés kivételnek) az önbizalomhiányosokkal, mert velük nehezebb jó kapcsolatot kialakítani."


Akinek van önbizalma,az miért bántaná azt,akinek nincs?

Lehetséges,hogy a látszat csal,és akik bántják a másikat,azok ugyanolyan önbizalomhiányosak,csak agresszióval leplezik?

Egyébként pedig a nyafogógépek tényleg idegesítőek egy idő után,azt kell mondjam.

2017. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem, nem bantunk titeket, csak mivel nincs onbizalmatok, minden jelentektelen szirszaron besertodottok. Van egy baratnom (1 evig egyutt jartunk haza, mire hozzam mert szolni, pedig meg osztalytarsam is volt) komolyan annyira probaltam vele mindig kedves lenni, meg vigyazni, hogy veletlenul se bantsam meg. Aztan amikor ennek ellenere is megkaptam tole, hogy en mindig bantom ot, akkor hagytam a phaszba, mert baromi faraszto egy ilyen embernek allandoan apolgatni a lelket meg gyozkodni, hogy nem rajtad nevettek, nem vagy csunya, nincs rajtad semmi gaz, nem is latszik, aztan fel percenkent bocsanatot ker azert is, hogy levegot vesz. A problemak 99%at bekepzelte egyebkent, egy gyonyoru, okos lany, de ez egyszeruen egy ido utan elviselhetetlen. Belefarad az ember.
2017. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló is azt írta le amit gondoltam: az önbizalomhiányos embereknek nehezebb a bizalmába férkőzni, és akinek van önbizalma, az azokhoz az emberekhez van szokva, akik pár perc/óra/nap alatt a barátukká válhatnak, és ha valakinek még nem férkőztek ennyi idő alatt a bizalmába, akkor vagy otthagyják (ez a jobbik eset), vagy elkezdik megkeseríteni az életét, amivel még önbizalomhiányossá teszik. Egyszerű lustaság az egész.
2017. dec. 22. 14:58
 15/18 A kérdező kommentje:
Bezzeg ha azt választják az után, hogy nem sikerült a bizalmába férkőzni, hogy megkeserítsék az életét, arra nem lusták.
2017. dec. 22. 15:01
 16/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt elismerem, hogy a legtöbb nem őnbizalomhiányos ember (ismét tisztelet a marha kevés kivételnek) mindenkivel szemét általában, csak ez az önbizalomhiányosoknak fáj a legjobban.
2017. dec. 22. 15:04
 17/18 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan embert, akinek helyén van az önbizalma, önbecsülése és segít másoknak, mindenkinek segít, ahol és amiben tud.

Összekevered azokat az embereket, akik külsőségekkel (arroganciával, mások elnyomásával, nagy hanggal stb) próbálják mutatni, hogy van önbizalmuk...

2017. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért, de ez így van nálam is. Aki kicsit is önbizalomhiányos, az valamiért már zavar engem. Még szerencse, hogy próbálom/tudom ezeket az érzéseimet kontrollálni... Pedig nem kellene így éreznem, mivel segítségre szorul az ilyen ember (ha azt jogosan, meg is érdemli). Akkor válik igazán idegesítővé az, akinek nincs önbizalma, amikor nem is igazán annyira kemény, bonyolult dologról van szó, és még úgy is beleesik abba a gödörbe, és "csak" a mindennapi életben való meglevés egyes területeiben vannak a gondjai, és nem fogadja meg a tanácsot, a múltjára hagyatkozik, belefagy egy elképzelésbe: nincs kiút. Ezeket az embereket már inkább ostobának, szűk látókörűnek is nevezném. (Saját tapasztalat, én is ilyen voltam/vagyok egyébként, ezért is zavarhatnak a "fajtársaim"). Az ilyen NAGYON borúlátó ember már tényleg begyújtja azt a lángot, ami miatt fölkapom a vizet. Legyen már egy kis energiája, hogy változtasson, s két nagy szeme, hogy (jobban) lásson.
2017. dec. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!