Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van igazsag az eletben?

Jolhangzik kérdése:

Van igazsag az eletben?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen
2017. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2017. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
2017. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs. Ha lenne nem kellene olyan sok embernek szenvednie. Az egész élet értelmetlen. Sose fogom megérteni miért kell egyes ártatlan kisbabáknak meghalnia, de még sorolhatóak lennének az ilyen esetek...
2017. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Zarojelesen megjegyzem, szerintem nincs. Aki hasonloan erez, annak az sem uj, hogy sokszor elgondolkozott az eleten, es hogy o milyen ember, es valoban megerdemli mindazt amit kap az elettol. Aki szerint van, annak azt kell mondjam nyissa ki a szemet, es nezzen korul a vilagban, vagy akar mar a szuk barati koreben is. Ott is talalni olyan embert aki nem erdemli meg azt amivel rendelkezik, legyen az barmi...
2017. dec. 21. 20:26
 6/11 bary79 válasza:
Szerintem sincsen
2017. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elmondom a történetem, és majd eldöntöd, hogy van e igazság. Pár éve a feleségemet elütötte a zebrán egy motoros 80 km/órás sebességgel. A motorosnak semmi baja nem lett, a feleségem azonnal szörnyethalt. A gázoló még bocsánatot sem kért, mire én közöltem, hogy kiverem az összes fogát, de egy csapással. Erre engem beb***tak a zárt osztályra + kérték elmeorvosi kivizsgálásomat. A tárgyaláson ÉN voltam megbilincselve, nem a gyilkos. Semmilyen büntetést nem kapott, még a jogsiját is visszakapta. Azóta megnősült, én meg egyedül maradtam, és tönkrementem a gyászban.
2017. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nincs, egyensúly viszont van.
2017. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rossz oldalrol kozelited meg a kerdest. Az igazsag mindenkinek a sajatja. Ami a te igazsagod, nem biztos, hogy mase is az. Nem ugyanazt az utat jarva, de ugyazt a celt elerve, az egyiknek igazsag(os), a masiknak nem. Az elet nem erdemekrol szol, hanem megtapasztalasokrol, minek altal fejlodunk. A letezesunkben pedig a fejlodes a cel. Nem anyagilag - de akar az anyagiak altal -, nem igazsagosan - de akar az igazunk altal -, minden megtapasztalas, veszteseg, csalodas, pozitiv, vagy negativ vegkimenetel azt a celt vetiti elenk, amiert ezeket ateljuk: a fejlodest. Ami most igazsagtalannak tunik, az egy kesobbi igazat (jo celt) szolgal. Nem latjuk elore. Mint ahogy szulokent nem latjuk be egy csecsemohalal igazsagossagat, pedig abba benne van a megtapasztalhato veszteseg mindenfele fajdalmas dimenzioja, amivel tobbekke valunk egykori onmagunknal. Tul vagyunk egy kotelezo lecken, amiert elunk, es amivel fejlodunk. Mentalisan. Korforgasban, ahogy a termeszet is pulzalva megujul es meghal, mi is csak szuletunk, es meghalunk, eletrol-eletre, megtapasztalasainkkal a lelkunket fejlesztve, ami resze annak az univerzalis egesznek, amit Istennek hivunk. Es itt mellozom a vallast. Ne iteld igazsagtalannak egybol az elet igazsagtalannak tuno dolgait, mert a tortenesek minden esetben egy celt szolgalnak: a fejlodesed, ami pedig jo. Meg ha nehez is.
2017. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése, ha anyagilag nézzük, akkor van... tanulni kell és olyat kell tanulni, amihez értesz/kedved van, és máris lehet egy csomó olyan dolgod, amit más kis gyökerek szerint nem érdemelsz meg...
2017. dec. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!