Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is másképp viselkedtek a...

Ti is másképp viselkedtek a munkahelyeteken, mint a magán (privát) életetekben?

Figyelt kérdés

Ha dolgozom, én sokkal komolyabb vagyok, jobban a munkára koncentrálok, nem hülyéskedem annyit, nem vigyorgok egész nap mint a tejbetök. Nem beszélgetek annyit a kollégákkal sem, ha az adott dolgomat végzem, mert tudom, ha elkalandozok, nem tudom azt nyújtani a munkám során, amit kéne, elvárnak tőlem. Persze nem viselkedem bunkón az emberekkel, csak vannak páran, akik ezt nem értik meg, és sokszor azt hittem, hogy én csinálok rosszul valamit. A munkán kívül ugyanúgy eljárok szórakozni, iszogatok a kollégákkal, barátokkal, sokkal közvetlenebb vagyok.

Szerintem ha az embernek fontos a munkája, kell egyfajta "szigort" alkalmaznia magával szemben. Aztán jönnek a kérdések, hogy miért vagy ilyen rossz kedvű, mérges stb stb... pedig egyáltalán nem.


2017. dec. 25. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gyárban dolgoztam és voltak munkatársaim, én is olyan voltam mint te és nekem is mondogatták, hogy miért vagyok ilyen komoly, miért vagyok ilyen csendes, talán haragszom? vagy meg se kérdezték de bunkó magának való gyereknek bélyegeztek meg. Hozzáteszem kezdő voltam még a szakmában és amúgy is lassan dolgoztam, ha a szám járt, a kezem megállt! :D Próbáltam többet teljesíteni, meg amúgy se szórakozni jár az ember a munkahelyére..szóval nem értettem, miért elvárás hogy fossam a szót. Munka után persze megeredt a nyelvem, mert már nem volt rajtam a nyomás, hogy teljesíteni kell. Itthon a családommal meg a barátaimmal is tök jól elvoltam..

Most viszont itthon dolgozok saját magam ura vagyok és pont nemrég gondolkoztam el azon, hogy szerintem pont ez a probléma ösztönzött, hogy másoktól függetlenül dolgozhassak.

2017. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt olyan időszak, amikor igen,m így tettem, de a malomkerék elfogott, és föladtam, így sebezhetővé váltam, Azóta egy g*i vagyok a magam szemében.

Kell a távolságtartás, tehát mindenhol 1-1 szerepet játszunk az életben, így kell az önvédelem miatt a viselkedésmódokat változtatni. Ez nem kaméleonkodás, hanem önvédelem.

2017. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Én annyira nem, munkában nem káromkodok, a magánéletben szoktam, a munkába nem veszek fel rövidgatyát, otthon meg igen és kb. ennyi.
2017. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy másképp viselkedsz munkahelyen. Itt nem csak arról van szó, hogy munkafegyelem van benned, hanem arról is, hogy a munkahely olyan hely, ahol nem te választod meg az embereket, hogy kikkel vagy együtt. Sokszor olyanok között is szót kell érteni, együtt kell működni, akikkel egyébként korkülönbség, unszimpátia vagy akármi miatt a magánéletben soha nem is beszélnél. Ilyen közegben természetes, hogy az ember nem engedi el magát, ez önvédelem is. Persze szerencsés esetben olyan munkatársakat fog ki az ember, akikkel tud haver lenni, ott sokkal természetesebben lehet viselkedni.
2017. dec. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!