Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is utálja a kajával való...

Más is utálja a kajával való tukmálást? Hogyan lehet ezt leállítani?

Figyelt kérdés

Bár ez a jelenség állandó, de ünnepekkor mindig duplájára erősödik.

"Egyél", "van X, Y, Z a hűtőben" "kóstold már meg", "nem eszel?" "nem kívánod...?" "elővegyem a hűtőből a...?" "kóstold meg azt" "de csak kóstold meg, na még egyet" stb.


Mást is idegesít ez vagy csak engem? Én már sokszor szóvá tettem, de nem sikerült legyőznöm. Ti megoldottátok valahogy?

Tudom, hogy jó szándékból kérdezik, de a 20. után már idegesítő.



2017. dec. 25. 22:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%

Csodálkozik az olyan aki elmegy vendégségbe, vagy családi ebédre és a 3~5 óra leforgása alatt egyszer nyúl valamihez?

Igen, én is szoktam mondani gyereknek, felnőttnek is hogy szégyellsz enni vagy mi van? Jön a lehajtott fej, ááá csak nem vagyok most éhes.


Rájöhettetek volna már hogy csak azok vannak basztatva akik nem találják a helyüket. Próbáld ki egyszer hogy amit szívesen ennél, mindenből rakj a tányérra, és mindjárt nem leszel középpontban.

25F

2017. dec. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
De ugye ismeritek azt a viccet, hogy "egyedül Chuck Norris tudja meggyőzni a nagyanyját, hogy nem eszik még egy falatot"?
2017. dec. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Yoda m. ***** válasza:
74%

Nem igazán tudod leállítani? OK. Akkor tedd azt, amit én: Nem azon töröd magad, hogy a tukmálókat leállítsd, hanem Magad kezded tudatilag átformálni addig, amíg ez már nem válik zavaróvá. (Ezt is lehet) Akkor aztán mindenki azt csinál, amit akar. Te meg szintén azt csinálsz, amit akarsz. Például kedvesen elutasítod huszadszor is... és közben magadban csak mosolyogsz rajtuk... ennyire erőszakosak, akaratosak, hát már elmondtam Nekik 19-szer, s nem vettek komolyan...pedig és komolyan mondtam, nem vicceltem.

Ha ez van, akkor Téged NEM VESZNEK elég KOMOLYAN. Csak tudd.

2017. dec. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem könnyen romlandó ételről van szó érdemes ünnepek után eljuttatni a rászorulóknak (pl. aki egyedül kénytelen ápolni tartósan fogyatékos gyermekét. Középkorú emberek, akik egyedül kénytelenek ápolni egy (esetleg mindkét) idős felmenő ági rokonukat - vagy azért, mert nem született testvérük, vagy azért mert a testvérük/testvéreik nem törődnek az idős családtaggal és egymaguk kénytelenek viselni minden rájuk háruló feladatot...)
2017. dec. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy természetesen azt a maradékot, ami már TÉNYLEG nem kell a családtagoknak. Még az ünnepek után sem.
2017. dec. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%
#11: Egészséges ember napi ötször étkezik, ami azt jelenti, hogy kb. 3 óránként eszik egyszer! Tehát ha 3-5 óra alatt egyszer nyúl valamihez, az a normális! Az meg az idióta bélpoklos, aki félóránként megeszik egy újabb süteményt vagy akármit! Az emberi szervezete nem arra lett kitalálva, hogy folyamatosan dolgoztasd szünet nélkül! Ha a hasnyálmirigyednek szája lenne ordítana, mert nem bírja a folyamatos inzulintermelést! Aztán majd csodálkozol, ha tíz év múlva cukorbetegséggel diagnosztizálnak, és utána nem ehetsz egy falat édességet sem az életed hátralévő részében! -_-
2017. dec. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Rájöhettetek volna már hogy csak azok vannak basztatva akik nem találják a helyüket"


Hát ez egyáltalán nem nyert. Nem egyszer járok úgy hogy a téli tányérról elkezdem az első falatot betömni a számba és már jön a kérdés hogy kérsz még? Vegyél még.

2017. dec. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Már nem járunk össze a tukmálókkal, magamra főzök, így beszólás sincs. Én sem szerettem, mert rosszindulatúnak tartottam: ha nem ettem, akkor azért piszkáltak, ha ettem, akkor meg azért, hogy "nem csoda, ha híztál, ha ennyit eszel".

Megértem, akit idegesít, néha jólesne, ha meghívna magához valaki egy kiadós ebédre, de nem ilyen körítéssel.

2017. dec. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni nemet mondani. Nincs más választás ilyenkor. Én pl. azt szoktam mondani, hogy nem kérek többet, jól laktam, jól esett, finom volt, köszönöm szépen.
2017. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Yoda m. ***** válasza:

19# "Meg kell tanulni nemet mondani." Neked teljesen igazad van. De én abból indultam ki, hogy ez már megtörtént 20-szor is, "Köszönöm, Nem!" ... és még magyarázkodni sem kell feltétlenül (ha kimondottan nem kérik), hogy miért is: mert jóllaktam!, mert Jól esett, Finom volt, stb...

Ha háromnál többször is meg kell ismételni, hogy "Köszönöm, nem kérek", akkor azt kell mondjam, nem veszik komolyan azt az embert. (Feltéve, ha nem viccelt)

2017. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!