Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Én egy fiatal srác vagyok,...

Én egy fiatal srác vagyok, jelenleg első házamat építgetem BP környéki aglomerációban. A szomszéd átmászkál a kertbe ( nem cigány) és engem azzal osztogat h h beszélek édesabnyámmal. Hogy lehet végleg leállítani?

Figyelt kérdés

bejön a kertbe, és megnézi a munkát. Mondja, jöjjek oda hozzá mert meg akarja cibálni a fülemet. Mondom oké, mit akar?


Elkezdi: Múltkor hallottam hogy anyukával veszekedtél és nagyon csúnyát mondtál neki, ezt nem akarom még egyszer hallani…


mondom magamban ez beszarás, mondom neki: Már meg ne haragudjon, de ami itt történik, ahhoz magának és senki másnak semmi köze.


Erre az öreglány: De ez a kertben történt és hallotta mindenki és gyerektől nem tűrüm el. Na itt lett elég, megmondtam neki, hogy köszönöm hogy segített, ezt azt ( adott egy vödröt) de ehhez nincs köze, nekem sem a maga családjához és magának sem az enyémhez. Erre meg is sértődött, kérdezi most akkor mennyek a fenébe? Mondom nem, de ehez nincs köze viszlát. nagy nehezen elment… Anyuval még a veszekedés után 1 órára kibékültem… ő is beszarik ezen, nagyanyám meg fortyog a dühtől, kiakar menni a telekre kiosztani elzavarni seprüvel... ezt azért nem akarom, de nagyon unom hogy átmászkál, bejön a kertbe engedély nélkül majd engem osztogat.... én egy 28 éves kölyökképü srác vagyok.... általában 20-21-nek néznek.


2017. okt. 14. 21:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ez nem az első eset hogy ilyesmiket csinál, jár kel a kertemben. A többi szomszéd normális, az utca abszolúte cigány mentes. és amúgy a város is nagyjából.
2017. okt. 14. 21:09
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Te normális vagy hogy ilyeneket megengedsz neki? XDD

Ez egy hisztis gyökér, rég kiosztottam volna a helyedben, kiélveztem volna hogy szétalázhatok olyan embert aki konkrétan követeli hogy meglegyen alázva.


"Mondja, jöjjek oda hozzá mert meg akarja cibálni a fülemet. "

Eszméletlen hogy ezt eltűrted tőle.


Küldd el a francba. Megteheted, ne aggódj ez miatt.

Semmi köze hozzád, és odatolja a pofáját parancsolgatni, meg hisztizni, a TE TERÜLETEDRE, te pedig ezt eltűrőd?

2017. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Most elképzeltem ahogy a nagymama üti a szomszéd nénit .😁 Ilyenek nem kell komolyan venni őket,lehet nincs senkije vagy csak szimpi vagy neki . Furcsa biztos annak aki nem szokta meg . Kerítés, kapu először is ,addig meg passz. De biztos nem rossz szándékú a néni ,csak régimódi .
2017. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Nagyanyád nagy arc lehet! :D Ráadásul ő látja a legjobban a dolgot.

Az ilyen mindenbe belepofázó szomszédot el kell küldeni melegebb éghajlatra. Én általában tisztelem az időseket, de az ilyen nagypofájú vénasszonyt egy mondattal úgy lerendezném, hogy többet a házam felé sem merne nézni, nem még hívatlanul ott császkálni.

2017. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó nagy pr0livircsaft ez.

Sosem tudod leállítani,mert az olyan környék.

Ott mindig így lesz minden.

Add el a házadat és költözz el.

2017. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért nem akartam ebből balhét eddig, mert mégis csak szomszédok leszünk, de ez volt az utolsó csepp. a nagyimat már kevesebbért is vissza kellett erősen fognom, már az sem tetszett neki hogy az elején párszor a kertben lófrált, de akkor megkértem h ne küldje el durván, de ígyis megmondta hogy NE. viszont most léehet kiviszem holnap móresre tanítani a nyanyát... :D nagyanyám ha beindul kő kövön nem marad. Igazi ízig vérig olasz, és nem az itteni "olyasz" fajtából, hanem egyenesen itáliából, komoly, levezetett itáliai felmenőkkel :D
2017. okt. 14. 23:02
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
En se akarnam hallgatni az uj szomszed prolis beszolasait az anyjahoz... szoval sorry de inkabb disztingvald magad, es akkor te is elvarhatod hogx mas is tegye ezt. De mi alapjan osztod ki a nenit ha te is xarsz ra! Annyira van koze a dolgaidhiz amennyire megengeded masnak higy hallja amit mondasz. En ha nem akarom hogy mas halljon nem fog hallani. Tehat te zarsz a tobbiekre, uvoltesz mint egy cigany es anyadat is leoltod a sarba, es mindezek fejebe meg a szomszedod is kioktatod! Nagy fe vagy aranyapam.
2017. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nagy szájúnak lenni, ami itt a tanácsokat illeti, de szerintem hosszútávon az ész domináljon és ne az erő.

Szomszédok lesztek és bármikor jól jöhet egy ilyen helyi "térfigyelő kamera" a házad körül, vagyis próbálj meg udvarias maradni.

Pl. kérd meg hogy me mászkáljon be a telkedre hivatlanul, mert egyszer valaki azt gondolja betörő és rendőrt hív rá... ezt ugye senki nem szeretné. Szívesen látod, szívesen beszélgetsz vele, szívesen segítesz neki, de ne mászkáljon át random.

Ezt majd egy kerítés megoldja.

A családi vitádra is mondhatod azt, hogy bár magánügy, amihez rajtatok kívül senkinek semmi köze, igaza van Gizi néni nem beszéltem szépen az édesanyámmal, éppen ezért egy órával később bocsánatot kértem tőle és rendeztük a komfliktusunkat. Ennyi és rövidre kell zárni.

Régen falu helyen, illetve sokszor még most is, teljesen természetes volt, hogy hívatlanul átmászkáltak egymáshoz a szomszédok, főleg az idősebbekre igaz ez. Sokszor a szomszéd is fel lett hatalmazva arra, hogy nyugodtan verje nyakon a gyereket, ha tiszteletlen. Idős, ehhez szokott. Lehet hogy semmi rosszat nem akar ő, csak jóban lenni veled, de nem találja a megfelelő hangnemet.

Próbálj így hozzáállni.

Hosszútávon jó, ha kotnyeles, mindenre figyelő szomszédod van. Jobb, mint egy riasztó rendszer ha pl. nyaralni mész. :)

2017. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"En se akarnam hallgatni az uj szomszed prolis beszolasait az anyjahoz... szoval sorry de inkabb disztingvald magad, es akkor te is elvarhatod hogx mas is tegye ezt. De mi alapjan osztod ki a nenit ha te is xarsz ra! Annyira van koze a dolgaidhiz amennyire megengeded masnak higy hallja amit mondasz. En ha nem akarom hogy mas halljon nem fog hallani. Tehat te zarsz a tobbiekre, uvoltesz mint egy cigany es anyadat is leoltod a sarba, es mindezek fejebe meg a szomszedod is kioktatod! Nagy fe vagy aranyapam."


A Saját kertemben és házamban úgy beszélek ahogy akarok. Senkinek nincs joga beleszólnia, főleg nem utasítani engem arra hogy így ne beszéljek. Hiába hallja, nem az ő dolga. Majd ha annyira hangosak vagyunk hogy az meghaladja azt a szintet amit csendháborításnak nevezünk ( ami nem lesz) majd akkor hívja ki a hatóságokat akik majd megbüntetnek engem ha úgy ítélik.... addig meg qss a neve. Utolsó! Nekem megfelel a kutya, a riasztó és a kamera is! Nas meg ha kell, ott van 3 gumilövedékes :P

2017. okt. 15. 20:26
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Akkor küldd el a p*csába és kész. Nem értem a kérdésed...
2017. okt. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!