Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon agyalós típus vagyok...

Benc1997 kérdése:

Nagyon agyalós típus vagyok és szeretnék megszabadulni ettől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon agyalós típus vagyok, gyakorlatilag csak alvás közben nem jár az agyam,vagyis nem úgy mint a nap többi szakában. Ezzel a legnagyobb gondom az, hogy túl bonyolítom a dolgokat, illetve azt érzem, hogy el repül a fejem fölött az életem és elfelejtek élni. Lemaradok azokról a kis dolgokról amik talán sokat jelentenének. Talán többet, mint a nagy dolgok.

Hogyan változtassak ezen ?


2018. jan. 1. 18:49
 1/5 anonim válasza:
100%
Pont így vagyok vele én is. Ha úgy érzem, hogy nem gondolkodom a dolgokon akkor lemaradok a dolgokról. És nincs kikapcsológomb. De persze ez így nem jó. Kell egy kis agykontroll... Ja és még az álmaimban is néha a dolgokon agyalok :-) reggel azon kapom magam álmomban megoldottam a dolgot. Persze nem is aludtam csak félálomban forgolódom, és vergődök. Megtanulni a semmire gondolást nem olyan egyszerű, mint gondoljuk. Főleg, ha valakinek jár az agya. Meditáció , agykontroll, ilyesmi könyvek, vagy tanfolyamok segítenek. Ha azt mondják, hogy ne gondolj semmire, egyedül úgyse megy. Mondani meg könnyű. Elmenni...megcsinálni... hidd el segít.
2018. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, de akkor kicsit leülök sorozatozni és az eléggé kitisztítja :) Vagy kösd le valmai hasonlóval a figyelmed.
2018. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Ráadásul már évek óta leszoktam a tévéről, zenét sem hallgatok. Egyszóval mindig a gondolataimmal vagyok.

Szerintem is az elterelés a megoldás.

2018. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanuld meg észrevenni, tudatosítani és megállítani. Vipassana meditáció :)
2018. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám... Sokszor én is úgy érzem, hogy nem vagyok képes a jelenben élni és kiélvezni minden egyes pillanatott. Rengetegszer előfordult már velem, hogy éppen valami jó dologban volt részem, viszont akkor is csak arra tudtam gondolni, hogy mennyire magányos és szerencsétlen vagyok. Ezenkívül például tanulás közben is szokott gondot okozni ez a túlzott agyalás, mert nem bírok a feladatomra koncenrálni, mert egy apró kis gondolatfoszlány mindig megzavar és sehogy nem tudom eltűntetni. Talán ilyenkor jól jönne egyfajta meditáció vagy csak egy pár percre ledőlni az ágyra becsukott szemmel és addig nem gondolni semmire. 17/L
2018. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!