Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyiket választanád az...

Melyiket választanád az alábbi két lehetőség közül?

Figyelt kérdés

1. Kapsz egymillió forintot.

2. 50% eséllyel kapsz tízmillió forintot, 50% eséllyel viszont nem kapsz semmit.

Melyiket választanád?



2018. jan. 4. 21:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp az elsőt. Az a biztos. :)
2018. jan. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Természetesen a kettes számú opciót, hiszen egymillát naponta keresek közmunkásként.
2018. jan. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jelenleg 8:4-re az 1. lehetőség vezet. Én viszont a 2.-at választanám, szóval 8:5.

Bár a kérdés kiírásakor hasonló eredményre számítottam, mégis kicsit meglepő szerintem, hogy ilyen sokan választanák az elsőt, hiszen a másodiknál várható értékben 5 milliót kapsz.

2018. jan. 5. 09:44
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálam attól függ, de már leírtam. A második az csak várható, tehát nem biztos, olyan, mint a lottó, de ha nekem most kell a pénz, akkor nem fogok kockáztatni egy bizonytalanért, ha az, ami biztos, elegendő, hogy elérjem a célomat, amire költeném.
2018. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Lehet beképzeltség, biztos vagyok benne az 50 százalék a javamra dől el, ezért a kettes opció a szimpatikusabb.
2018. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A másodikat. 10 millió nagyon sokban segítene nekem, 1 milliót könnyebben félre tudok rakni. Ha nem nyerek, minden marad, ahogy eddig volt, ha nyerek, az király. De hátrányom nem származik belőle, nem kerül semmibe, így megéri kockáztatni.
2018. jan. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!