Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bűntudatkeltés/önsajnáltatás...

A bűntudatkeltés/önsajnáltatás egy képesség? Te hogy kezeled az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Ha valaki indokolatlanul nagy hatással tud lenni rád, bűntudatot kelt anélkül, hogy bármi jelentősebb baj okoztál volna, akkor ennek te vagy az oka, amiért bedőlsz neki, vagy ő valamit “nagyon jól csinál”?

Volt olyan barátod, aki könnyen magára tudta vonni a figyelmet, bármilyen jelentéktelen kis problémája volt?


2018. jan. 1. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Azért teszik mert valamit elakarnak érni nálad pl.több figyelmet valami anyagi vagy lelki hasznot.
2018. jan. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem foglalkozom az illetővel a továbbiakban, ennyi. Hamar feltűnik ha valaki ilyesmire készül, és egyből dobok egy hátraarcot, tőlem mondhatja a magáét, csak nem nekem :)
2018. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ha jó szívű vagy akkor könnyű bedőlni egy ilyen embernek meg akkor is ha tudod hogy csak figyelemre vágyik. A legjobb megoldás az hogy ha vannak ilyen megnyilvánulásai amikkel önsajnáltat vagy bűntudatot akár kelteni akkor azt teljesen ignorálni kell és másról beszélni. A legjobb hosszútávon pedig az hogy ha ilyen embereket kerülsz mert energia vámpírok.
2018. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Talán nagyon lehet valami az én jellememben, de az ilyen embereket vonzom be gyakran, és az ilyenekhez kötődöm a legjobban egy ideig. Könnyen bűntudatot tudnak kelteni bennem.
2018. jan. 1. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Vidéki maszek vállalkozásnál vannak is főnökök,pföjjj de egy mocsok féreg típus ez.

Nekem volt pont egy ilyen rafinált főnököm,kutyaütő egy alak volt.Önző,telhetetlen,mindent csak neki,másnak semmit.

2 évig bírtam,aztán kiléptem,de ahogy hallottam,mindig cserélődnek nála az alkalmazottak.

2018. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nem az baj, ha ilyeneket vonzol magadhoz, hanem, hogy mikor rájössz, hogy ilyenek, nem lépsz ki az életükből.

Hagyj ott minden egyes ilyen embert. Változni nem fognak, mindig másokon fognak élősködni. Örülj neki, ha nem vagy velük rokonságban, csak "barátok".

2018. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Azért nehéz kilépni, mert attól félek, nem lesz jobb
2018. jan. 1. 17:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nem lesz jobb a dolog, de rosszabb sem. ha pedig mindig el kell viselni őket, akkor lehet rosszabb is, mert még mindig jobb távol lenni a tűztől , tudva, hogy nem árthat többet, mint folyamatosan rá dobni egy lapáttal. ha pedig úgy érted nem találsz másokat helyettük, akkor tudd, hogy jobb egyedül járni, mint a tömeggel a rossz irányba.
2018. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az önsajnáltatás másik végletébe rendszeresen beleesek (pl.: ha valaki tarhál a különböző mondvacsinált bajaival). Részben azért magam is kicsit problémával küzdök az önsajnáltatás problematikájával, mert bele szoktam esni én is (nem viszont-tarhálásra gondolok, hanem pl.: ha megbetegszem).

A bűnbakkeltést is ismerem: van, amikor rájövök, hogy hiába pofázok, én hibáztam (rendszerin később), de ha a másik hibázik és tutira így van, kíméletlen tudok lenni. Röviden: nem jól kezelem egyiket sem.

2018. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer tudom, hogy nincs okom bűntudatot érezni, akkor le se sz@rom mit mondanak.
2018. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!