Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire fontos az együttérzés...

Mennyire fontos az együttérzés az életedben?

Figyelt kérdés

Bár nem nézek híradót, mégis értesülök nagy tragédiákról.


A Facebookon sokan használták a francia zászlót profilképként.


Szerinted van összefüggés a boldog ember, és az együttérzés között?



2018. jan. 6. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
nekem semennyire, konkretan leszarom ami masokkal tortenik barmilyen tragikus
2018. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos helyzetekben előnyös ha együttérző vagy,de ezt nem lehet erőltetni. Vagy érzed vagy nem.
2018. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1, A saját életemmel kapcsolatban ne érezzen senki együtt, mert szerintem mindenki csak a saját problémáját tudja, így a megjátszás fölösleges;

2, Van az a fajta "boldog" ember, aki ignorálja a dolgokat. És van, amelyik tanul a problémákból. És van, amelyik csak megjátssza az együttérzőt. És van, aki az általa átélt negatívumok hatására tud/már nem tud együttérző lenni. És végül van, aki alaphangon együttérző típus.

Melyik a helyes viselkedési mód a mai világban?

2018. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem ezek nem igazán érdekelnek, a profilkép színezés meg a létező legnagyobb álszentség a világon, bárhogy is kamuzzák az ellenkezőjét. Öncélú magamutogatás az egész, köze sincs az együttérzéshez.

Pár hete találtam egy haldokló macskát a járdán, valaki megmérgezte. Betettem egy dobozba és elvittem az állatorvosi ügyeletre, sajnos el kellett altatni. A macska már vagy 2 napja ott ült a földön, mesélte egy ott lakó, az emberek lazán elsétáltak mellette. Fiatalok, idősek, szülők gyerekekkel...kertváros, van itt minden.

Akik egyébként otthon profilképet színeznek, azt is csak akkor ha tőlünk nyugatra robban a bomba.

A valós élethelyzetekben kell helyt állni, nem a neten lájkot koldulni egy kifestővel.

2018. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mélyen megérint, ha tragédiákról hallok de az együttérzést elsősorban a személyes kapcsolataimban tudom gyakorolni avagy fogadni és értékelni, fontos számomra, mert lelki érzékenység és szeretet kell ahhoz, hogy más gondját, baját megértsük, átérezzük, esetlegesen segíteni tudjunk ítélkezés és kioktatás nélkül.
2018. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
virtuálisan szinte semmi sem jön át..kézzel foghatóan viszont mélyen érint
2018. jan. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az álszentkedést. Sajnálom a tragikus dolgokat, de nálam ez nem abban mutatkozik meg hogy együtt szomorkodok meg sírok másokkal. Sokkal inkább felidegesít hogy egy-egy ilyen esemény megtörténhet.
2018. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem is olyan hamiskásnak tünt, amikor láttam az FB-n Franciaország zászlóját. Teszünk valamit, de nem érezzük át. Köszönünk, de csak udvariasságból. Kezetfogunk, de csak udvariasságból. Ritka, amikor tényleg igazán részt veszünk...gondolom az a zászló dolog is nagyrészt csak udvariasság.
2018. jan. 6. 23:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem változtattam meg a profilképemet zászlósra és nem tettem de ki semmit ezzel kapcsolatban, de mégis ha van egy ilyen tragédia, hónapokig eszembe jut hogy min mehetnek keresztül az itt maradt hozzátartozók, ahogy a magyar buszbaleset is sokszor eszembe jut, hogy vajon ez már meg van írva a születésünknél (?) vagy mégis miért történik ilyen tragédiák velünk? Hozzáteszem (sajnos) saját tapasztalatok miatt is igen mélyen érintenek a tragédiák, jobban bele tudok érezni más ember fájdalmába.
2018. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, igen szerintem összefügg a boldogság az együttérzéssel, több számon is kapcsolódnak! Mindkettőhöz szív kell..

Még annyit hozzátennék ehhez a zászlós profilképhez, hogy az igazi gyász és együttérzés nem kívül zajlik nem a facebookon, hanem egészem belül az ember lelkében! Nekem is álszenteskedésnek tűnik ezért ha azt látom h valaki a fb.-on teszi világgá a "fájdalmát".

2018. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!