Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is sokszor van, hogy...

Veletek is sokszor van, hogy nem értik az emberek a humorotokat?

Figyelt kérdés

Szeretek viccelődni, de akik kevésbé ismernek, sokszor megsértődnek, mert úgy gondolják, bunkó vagyok, máskor meg nem megy át a szarkazmusom, és azt hiszik, síkhülye vagyok :D

Akik jól ismernek, azok értik a poént, de idegenekkel vagy távolabbi ismerősökkel sokszor már nem is merek viccelődni, mert nem értenek...


2018. jan. 9. 16:36
 1/3 Dumbledore 64 válasza:
Velem is sokszor volt ilyen , én anno azt csináltam , hogy kifigyeltem milyen vicceken nevetnek és hasonlókat találtam ki de ha ez nem működik akkor a nemkutya.com oldalon a legalsó részen vannak mindenféle viccek.
2018. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sikeres vicc sok mindenen alapul.

Humorérzék se olyan hogy van valakinek vagy nincs. Kell hozzá bizonyos szintű témán belüli tajékozottság és gyors gondolkozás. Ha nincs meg az illetőnek akkor hiába adja elő neki a világ legjobb viccét a világ legjobv előadója, nem fog átmenni.

De az előadón is hatalmas hangsúly van. Először is ismerd a közönséged. Ha viccet mesélsz akkor neked kell vezetni, mint egy sereget. A sereget se küldöd be harcolni egy sötét szobába ahol nem látnak semit.... a halgatóiddal se tedd ezt meg. Fontos hogy tudd hogy rendelkeznek-e az előzetes ismerettel a vicc megértéséhez. Egy 10 éves gyereknek például nem kezdjük el a jó kis kommunista vicceket mesélni, mert azon kívül hogy a szülő kiborul, a gyerek azt se tudja mi az.

A stand up comedysek pont ezért hosszasan felépítok a történeteiket mielött jön a csattanó.

A felépítés ugyan olyan fontos. Ezért van az hogy a te kis egymondatos szarkasztikus megjegyzéseid lehetnek a világ legütősebb poénjai, aki nem ismer hosszan hogy ezt összekösse egy jellemkomikummal vagy hogy a felépített helyzetet amit te és a barátaid megéltetek azt elég mértékben ismerje az csak a megjegyzésedet hallva nem fogja érteni vagy rosszabb esetben félre érti a viccedet.

Meg kell tanulni hogy kinek, mikor és milyen viccek valóak.

Suliban én például durva dark vicceket tolok mert ott erre van igény. Munkahelyen mennek a politika alapú és szakmába vágó viccek és beszólások. Otthon meg a a családbarát neten olvasottak és személyes kis történetek.

2018. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A viccet, a humort sokan keverik a gúnyolódással, személyeskedéssel. Ha a humorod ezeken alapul, akkor az nem humor, hanem tényleg bunkóság. Nem viccelünk mások nevével, foglalkozásával, származásával, gyengeségeivel, rokonaival. A szarkazmussal az a baj, hogy érteni kell az adott kontextust és kell hozzá némi agy is. Sokaknak nem jön át az angol humor sem, mert azon gondolkozni, asszociálni kell. Vagyis vegyél vissza. Nem vagy humoros, csak jópofa, de az csak baráti társaságban jön át.
2018. jan. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!