Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen ember...

Szerintetek milyen ember lehet ő? Mi a viselkedésének az oka?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy barátnak segíteni. Egyre furább a viselkedése és a hozzáállása a dolgokhoz. Adott egy huszonéves nő. Édesanyját elvesztette, és elmondása szerint utólag bánja, hogy nem volt mellette a nehéz időkben. Barátait elmarta már teljesen magától, egy ex barátjával tartotta huzamosabban a kapcsolatot, de az is megszakadt. (Komoly kapcsolata lett az illetőnek.) Most azt veszem észre, hogy már a családjával is ezt csinálja. Otthon él a barátjával, és első közös gyermeküket várják. Ha édesapjának új kapcsolata lesz, addig kevereg, még nem szakítanak. (Természetesen mondvacsinált okok miatt. Például miért tartja még az ex férjével a kapcsolatot? Biztos összejárnak még. Igen, csak van két közös gyerekük, akik miatt mindig is "kapcsolatban" fognak maradni értelmes keretek között.) Mikor mondtam neki, hogy nem rá tartozik, megsértődött. Bátyjának is lett egy komoly kapcsolata, és őket is szét akarta szakítani. De a lány párja meg mondta neki a szemébe, hogy nem ez a jó viselkedés, ha azt szeretné, hogy a testvéri viszonyuk megmaradjon. Elmondása szerint a lány azért nem szimpatikus neki, mert okoskodó és élősködő. Személy szerint, ahogy mesélt róla,szerintem a lány csak kész érvekkel segíteni akart neki egy ügyben. De ő támadásnak vette fel és már a bátyjának mást állított és közben várta, hogy összevesszenek. Bátyja megmondta neki, hogy elege van és hogy nem hajlandó többet beszélni vele. Az ő kapcsolata sem értelmes választás. Ezek után már azt is feltételezem, hogy nem szereti a párját. És a gyereket is csak azért vállalta be, mert a bátyja elmondta neki, hogy ők is majd szeretnének egyet.

Kérdeztem tőle, mi az oka? Irigység? Féltékenység? Csak ő legyen az egyetlen nő a házban? Anyagi? Mindig meg van az oka, hogy miért rossz a másik. Ezek után már lehet, hogy én sem fogok vele foglalkozni. Lehet, hogy velem is meg van a baja.


L


2018. jan. 11. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hanem szinte biztos, hogy veled is megvan a baja. Aki mindent megtesz, hogy tönkretegye az apja, testvére párkapcsolatát, attól jobb tartani a távolságot.
2018. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!