Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek, ha valaki ilyet...

Szerintetek, ha valaki ilyet csinál, az mentálisan sérült lehet? Vagy megértenétek?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, akinek minden nap kakaós csigát "kell" sütnie. Összegyúrja a tésztát, keleszti, de nem fagyassza le, hogy aztán másnap kivegye, és megsüsse, tehát minden nap frissen készít egy egész tepsivel. Sosem eszik meg annyi kakaós csigát, bekap egyet-kettőt, ad másnak is, de egyébként 90%-a mindig a kukában végzi. Azt mondja, azért csinálja, hogy jól tudjon aludni. Enélkül neki nem menne, ez megnyugtatja. (Mellesleg nagyon finom, mi is kapunk néha belőle)

2018. jan. 11. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valami gubanc biztos van a fejében.
2018. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ez egy megrögzöttségre utal: valami történhetett az életében, és késztetést érez arra, hogy ezt a tevékenységet végezze, mert (számára) csak ettől lesz helyén a világa. Ez probléma és dokit, szakembert kíván.
2018. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem akarom elhinni.
2018. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Kevesebb anyagból kéne készítenie, hogy ne pazaroljon, erre nagyon érzékeny vagyok...


Határozottan valami gubanc van. Én is szeretek sütni (ma pont kakaós csiga volt), de ha kényszer lenne napi szinten, megijednék. Kár, hogy nem pékségben dolgozik, lehet, hogy bejönne neki a meló. Vagy rontana az állapotán, ki tudja?


Bocs, nem vagyok szakember. De valami nagyon nem OK nála.

2018. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, de inkább azt nevezném sérültnek aki pl állatokat kínoz, nekik valóban segítségre van szükségük, meg persze egy komoly büntetésre. Ők igazán torz emberek.

Az, hogy vki folyton sütit süt otthon....hát ha mindenkinek csak ennyi tikkje lenne ezen a világon, összetehetnénk a kezünket-lábunkat örömünkben.

2018. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Például amikor nyaralni megy, akkor is olyan apartmanban száll meg, ahol van sütő, hogy tudjon sütni. Nem pékségben dolgozik, csak irodai munkát végez.
2018. jan. 11. 20:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak furcsa emberek, tévében volt egyszer egy nő aki semmit nem dobott ki. De tényleg semmit. Képtelen volt rá. Amíg nem üldöz titeket kakaóscsiga kanyarító késsel, addig szerintem nem durva, csak elég érdekes :)
2018. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként én is azt mondom, hogy inkább ez, minthogy igyon, vagy drogozzon valaki.
2018. jan. 11. 20:26
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kényszerbetegség, vagy autizmus esetén így stimmel (stimming, azaz ismétlődő mozgásal, tevékenységgel nyugtatja magát). Nyilván furának tűnik, de sérülésnek titulálni így önmagában túlzás, más meg reggelente imádkozik :D

A pazarlás tényleg elég gáz, nincs a közelben kórház, suli, vagy ilyesmi, ahol talán átvennék? Árulni gondolom macerás lenne meló mellett.

2018. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Találkoztam már olyannal, aki állandóan számolt; aki minden nap megtett egy bizonyos útvonalat 2 nagy szatyorral; volt megtakarított pénze, de kukás életmódot élt.

Tehát itt probléma van.

2018. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!