Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember az, aki egy...

Rossz ember az, aki egy mentálisan beteg emberre haragszik?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 23:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha vmi rosszat tesz beteg akkor jogos, akkor is ha a betegsége miatt nem tehet róla, persze ha nem tehet róla akkor nem szabad hogy olyan következményei legyenek mintha egészséges lenne.

Ha viszont csak azért haragszik rá mert beteg, az nem helyes. Sajnos sokan másodrendű emberként tekintenek rá ha bármilyen mentális problémája van az illetőnek, akár csak egy sima depresszió.

2017. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Természetesen azért, amit tett.
2017. máj. 21. 23:20
 3/34 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, Vannak olyan fajta mentális betegek, akik tudatosan gonoszak: a pszichopaták, szociopaták. Rájuk lehet haragudni, ha valaki így érez irántuk,

bár én nem haragszom senkire, legfeljebb átmenetileg felborzaszt, nyugtalanít azoknak a viselkedése, hozzáállása, amikor valami ostoba gonosz dolgot művelnek.


Egészen más eset pl down kóros. Olykor tényleg fárasztó az ő tudatszintjükön kommuikálni velük, és megterhelő tud lenni a túlzott érzelmi tapadásuk, és az ÖNTUDATLAN tapintatlanságuk,

azonban nem tehetnek az értelmi fogyatékosságukról, ráadásul jószívűek. Ők inkább csak "hibáznak" bizonyos téren, de nincs bennük szándékos ártás - a pszichopatákkal ellentétben. A down kórosokra haragudni ostobaság akkor is, ha esetleg súlyos hibát követnek el.


Bár eltérő az értelmi fogyaték, közöttük. Vannak enyhén értelmi fogyatékkal élő down-osok, ők nem szorulnak gyámra, még házasodhatnak is, felelősek tetteikért.


A súlyosabb down-osok azonban épp úgy

nem vonhatóak felelősségre, mint senki, amíg kisgyermek (10 év alatti).


(A tizenéves kor meg társadalomfüggő, hol hogyan ítélik meg a tetteiket.)

2017. máj. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Mit tett? És milyen mentális betegsége van?
2017. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Paranoid, szociopata, bipoláris személyiség.

Súlyos dolgot tett, olyat ami egész életed megnehezíti.

2017. máj. 21. 23:23
 6/34 anonim ***** válasza:
11%

Nem tettem semmi rosszat, efelől biztos vagyok.

Magától értetődőnek kell lennie, hogy nem haragudhatsz egy paranoid, stb. (és nem szociopata emberre).

2017. máj. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom, nem én vagyok az a személy, akiről beszélsz, de volt olyan régebben, hogy valaki haragudott rám ok nélkül.
2017. máj. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
35%

A türelem gyakorlása nagyon fontos. A harag rossz szándékú.

Megértően kell egy lelkileg beteg ember felé fordulni. Ha nem megy, akkor tanácsot kell kérni. Kérd Isten segítségét imában.

2017. máj. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Akkor ilyenkor mit lehet tenni? Pl. egy ilyen személy tönkreszi az életed, megnyomorít teljesen, már élni sem akarsz miatta, akkor ezért őt nem lehet felelősségre vonni? (tegyük hozzá hogy tehetetlen vagy pl. kiskorú) Akkor ezért én leszek a hibás mert megviselt engem, nem voltam elég erős?
2017. máj. 21. 23:31
 10/34 A kérdező kommentje:
És hogy ha már te is sérült leszel? Én már kértem Istent, azért vagyok még itt.
2017. máj. 21. 23:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!