Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon gáz, amit csinálok?...

Nagyon gáz, amit csinálok? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Pár havonta egyszer van olyan, hogy összecsapnak a fejem fölött a hullámok, ilyenkor vagy megvárom a hétvégét, vagy kérek 2-3 szabadnapot (szerencsére elég könnyen kiadják, általában indokolni se kell), bezárkózok a lakásomba, kikapcsolom a telefont, kijelentkezek a gépemen facebookról és skyperól, és hagyjon békén mindenki. Ajtót se nyitok, csak az ételfutárnak, amióta egyik munkatársam a lakótelepen a szemben lévő tömbbe költözött, azóta abban a szobában, ami feléjük néz, kartont erősítek éjszakára az ablakra, hogy ne lássa a villanyból, hogy itthon vagyok, mert még át találna jönni (néha szokott).

Egyáltalán nem érzem magam felnőttnek emiatt. Mondjuk még csak a húszas éveimben járok, talán megengedhetek magamnak ennyi komolytalanságot, viszont úgy érzem, nem helyes, amit csinálok. Általában ilyenkor összejön minden, nagy a hajtás a munkahelyen, mellette levelezőn másoddiplomát csinálok, az is egy plusz stresszfaktor, meg egyéb magánéleti gondok; és az embereket se szeretem különösebben, inkább magamnak való, kicsit introvertáltabb ember vagyok, van egy-két barátom, de ilyenkor őket se akarom látni.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek elfogadható-e ez. Két-három napra van szükségem, hogy feltöltődjek egyedül, átgondoljak mindent, és utána lehet visszaugrani a hétköznapokba, teljesen új ötletekkel, stratégiákkal, szóval ha racionálisan próbálom nézni, akkor ez egy jó ötlet a részemről, de én mégis annyira szégyellem néha. Másnak nincs szüksége ilyenekre, a többiek azért vesznek ki szabadnapot, hogy kikapcsolódjanak valahol a családjukkal, vagy elmenjenek a gyerekük sportversenyére, én meg zenét hallgatok, alszok, és filmeket nézek otthon.


2018. jan. 14. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen normalis. Sot hetente is megtehetned. Igazabol naponta kellene kikapcsolodnod a neked bevalt modon. Ettol vagy felnott szerintem.

N/32

2018. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy regenerálódik, ahogy tud. De ha ez gyakran előfordul, talán gondolkodni kellene egy másik munkán.
2018. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Ez a kartonos dolog mondjuk kicsit fura. Ha átjönne egyszerűen mondd meg, hogy -ne haragudj, de szeretnék egyedül lenni.
2018. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal semmi gond nincs, hogy pár napot pihensz, de azért szerintem az már kicsit erős, hogy kartont ragasztasz az ablakodra. Ha nem akarod, hogy valaki átmenjen hozzád, akkor mondd meg neki, hogy nem érsz rá, dolgod van, nem tudsz vele foglalkozni.
2018. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan csinálják ezt. Én az időm hatalmas százalékában egyedül vagyok, nekem is fel kell töltődnöm.

Te olyan dolgot tartasz gáznak, ami teljesen természetes.


Sok stressz ér, sok inger, érzelem, amiket fel kell dolgoznod. Valakik erre meditálnak, vagy sportolnak valamit, te pedig így tudod a feltöltődést elérni.


"talán megengedhetek magamnak ennyi komolytalanságot, "

Ebbe mi a komolytalanság?

Szeretnél produktív lenni, ezért magadra is szánsz időt, és arra is hogy feltöltődj. Szerintem ez elég "komoly" dolog.


"hogy szerintetek elfogadható-e ez. "

Ez milyen kérdés?

Másnak elfogadható -e ez? Mit számít hogy mások elfogadják -e ezt? Nem tudnak nélküled élni, vagy nem tudják elviselni hogy neked is kell magadra idő?

Nevetséges.

Te neked pedig erre szükséged van. Mintha azt kérdezném, hogy meditálni van kedvem és addig nem akarok senkivel beszélni, ez elfogadható?

Azt csinálsz amit te akarsz, ami neked jól esik. Ha másnak baja van azzal, te hogyan érzed jól magad, nem kell vele foglalkozni, mert az fogyatékos.


"én mégis annyira szégyellem néha. "

Miért? Mit? Hogy adsz magadnak pár napot hogy gyógyulj egy olyan világban ahol olyan magasak az elvárások hogy alig lehet kibírni mindennapot mert rohanunk ezerrel?


"Másnak nincs szüksége ilyenekre,"

Mindenkinek van. Mivel mások vagyunk, mindenki máshogy töltődik fel.

2018. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kartont kivéve én szeretnék a helyedben lenni. Én is introvertált vagyok, de sajnos nem engedhetek meg magamnak 3 nap magányt, pedig nagy szükségem lenne rá. Nyár óta nem voltam egyedül, hogy feltöltődhessek, és már érzem, hogy kezdek becsavarodni.
2018. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!