Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ő okosabb, mint...

Szerintetek ő okosabb, mint az átlag, vagy csak szerencsés?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm az egyetemen, aki valahogy mindig megoldja, hogy minden vizsgán átmenjen.

Amire már heteket tanul és háromszor megbukik, ő tanul 3 napot és kap rá egy ötöst. A legnehezebb, legnagyobb bukási arányú tárgyakat is pár napnyi - ha nem órányi - tanulással megcsinálja. Van, hogy valamire egyetlen teljes éjszakát tanul a vizsga előtt közvetlenül, nem is alszik, és átmegy.

Akármire megyünk együtt, mindig ő az, aki a legkevesebbet tanult, és mindig átmegy.

Amikor feleletválasztós kérdés van, ő mindig magasabb pontszámra tippeli be.


Ha nem tippelős feladatsor van, akkor meg a semmiről képes 3 oldalt írni, és azt beadja, átmegy. Pedig nem éppen "újságírásért" jár mifelénk a jó jegy.


Egy kollégiumban lakom vele, látom a tanulási szokásait, nem hazudik. Írtó keveset tanul, amire 2 hetet kéne, besűríti egy napba, de akkor reggeltől estig nyomja, és pontosan ugyanolyan eredményt kap, mint aki rendesen, ajánlott módon felkészült.


Nyelvvizsga ugyanez - elment felsőfokra nulla tanulással, meglett neki bőven.


Szerintetek ez milyen szellemi képességekre utal? Lehet valaki örök szerencsés, vagy inkább eszesebb mint az átlag?


22L


2018. jan. 15. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Jol fog az esze. En is igy szoktam. 1x atolvasok mindent vizsga elott, es meg is van. 4-5 jegyeim vannak. Pedig ez se btk. Nem vagyunk egyformak. Lehet, hogy o megtanulja gyorsan, de lehet, hogy vizsga utan par nappal mar semmit se tud belole.
2018. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Most nagyképű leszek, de én is töredéknyit tanultam a többiekhez képest és mégis évfolyamelsőként végeztem mindkét diplomámnál. Bár nekem papírom is van róla, hogy extrém magas az intelligánciám. :)

26F

2018. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fene tudja. Lehet csak mondja ezt hogy menőnek tűnjön, és amúgy napról napra tanul.
2018. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nem jeleskedek annyira a jó jegyekben egyetemen, de ugyanígy vagyok vele, sokkal kevesebb időt szoktam hagyni a tanulásra, baromi lusta vagyok, mindig későn kezdek neki.

Vizsga előtti napon meg jobban motivál a dolog és jobban meg is ragad a rövidtávú memóriámban,

Ha mondjuk 2 hétig tanulnék egy vizsgára,akkor nem lennék olyan hatékony, mert ejj ráérek még arra, és el is felejteném a megtanult dolgokat, újra kéne ismételnem a vizsga előtt.

Nekem is jobban bevált, hogy a vizsga előtt közvetlenül készülök.

És sokszor nagy mázlim van, pl odamegyek úgy, hogy nem tudom az anyag felét, és abból az anyagból vannak kérdések, amit pont tudok. Szerencse is kell, de szerintem okos is lehet és jól csinálja.

Sokan pl esszénél ha nem nagyon tudják a dolgot,akkor inkább beadják üresen vagy írnak 1-2 mondatot.

Neki van esze, inkább ír egy csomót,ami eszébe jut, valószínű több pontot kap rá, mint az , aki üresen hagyja azt a részt. Próba szerencse.

A nyelvvizsgára meg különösen tanulni szerintem felesleges, én sem készültem rá külön, csak megnéztem a követelményeket és a sablon levélmintákat, válaszokat egy délután alatt.

Aki tudja a nyelvet, jól beszél angolul annak felesleges heteket,hónapokat nyomni előtte, odamegy és megcsinálja .pont

Szóval tuti okos is, meg jól fog az agya.

Szerintem jól csinálja, ha meg tudja tanulni a vizsgára 1 nap alatt, akkor miért ülne rajta 2 hétig?

2018. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A fősulin rám is az volt jellemző hogy elsőre sikerültek a vizsgáim. Én saját lakásban tanulhattam, nem zavart senki. Keveset tanultam, de ügyeltem rá hogy mindig nyugodt aggyal tanuljak. Tanulás közben semmi sem vonta el figyelmem, nem szólt magnó vagy tévé.

A kollégiumban többször láttam hogy mások hogyan tanulnak. Legtöbbször bömbölő zene mellett, ráadásul közben egymással is folyton beszélgettek. Így folytatták hajnalig. Hát én este legkésőbb 22 órakor már aludtam mint a bunda reggelig és nem tanultam éjjel soha.

A diplomamunkám témája a beadás előtt 1 héttel még nem volt kiválasztva. A konzulensem csak lesett. Kb. 3 napig dolgoztam rajt, majd a jelesen kívül elismerő mellékirat is született hozzá, plusz tudtommal az autógyárban fel is használták azt a számítógépes programot. Belegondolni is rossz hogy minek dolgoztam volna rajt hónapokig, ahogy mások tették.

2018. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem írni, hogy együtt járunk órákra is. Nincsenek füzetei, nincsenek jegyzetei. Sosem figyel. Van, hogy be sem megy. Előadásokra például egyáltalán nem jár. Amíg én tanulok, ő inkább néz valami sorozatot, elmegy konditerembe, kajálni, vagy ilyesmi. Másnap ugyanolyan jegyet kap, mint én.


Volt osztálytársa szerint gimiben is ilyen volt. Mindent betippelt.


Én komolyan nem értem. Lennék a helyében azért.

2018. jan. 15. 21:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy képes teljesen kikapcsolni a külvilágot, és nagyon hatékonyan sok anyagot kevés idő alatt megtanulni? Ez a titka?
2018. jan. 15. 21:12
 8/13 A kérdező kommentje:

Meg az is hozzásegíthet a sikereihez, hogy amúgy mindig halál nyugodt? Még egyszer sem láttam idegesnek.


Nagyon irigylem, de próbálom megfejteni, hogy csinálja.

2018. jan. 15. 21:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Keveset tanul, de azt hatékonyan. Igen, a külvilág kizárása, és a nyugalom nagyban hozzájárul.

Első két évben én is nagyon sokat tanultam, és hol meglett egy vizsgám 2-4 közötti jegyre, hol csak másodjára lett meg.

Aztán utolsó évben kaptam egy állást, így nem igazán volt időm se bejárni, se tanulni, viszont abban a kis időben nagyon ráfeküdtem, és az időhiány, meg a határidő közelsége azért megdobja a hatékonyságot rendesen.

Nem mondanám magam eszesebbnek, mint az átlag, sőt.

Viszont ez attól is függ, hogy milyen területen tanulsz, bölcsész- és társadalomtudományi szakokon csak magolással is lehet teljesíteni, kérdés, hogy érdemes-e (nem nézem le a bölcsészeket, mielőtt valaki nekem esne, az egyik képzésem nekem is a BTK-n van), műszaki, IT vagy gazdasági területen viszont vért izzadsz, ha nem érted meg az anyagot, szinte lehetetlen teljesíteni. Szóval az is lehet, hogy egyszerűen csak nagyon jól beleválasztott az érdeklődésének leginkább megfelelő szakba.

2018. jan. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem kel rá irigykedni nem fogja semmire semm vinni az életben ilyen hozzá állásal mindig az útolsokbol lesznek az elsök.Igazábol tehetségesnek lenni nem jó mert elégé gyengévé teszi az embert mert nem küzd semmiért.Jó pl rá a mostani leghíreseb fizikus egész életében nem dolgozt keményen de betegsége miatt elkezte.És sikkeres lett mert könyveit megvásárolták mindenhol a világban.De rengeteg zeneszerzö is betegsége miatt lett sikeres.Ezért is kérdéses ha tökéletes gyerekek jöhetnek majd világra megérie a kockázatot vagy tönkr teszük a világot.
2018. jan. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!