Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valakinek hasonló "fóbiája"?

Van valakinek hasonló "fóbiája"?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nem merem felvenni a telefont, ha látom, hogy ismeretlen szám hív, elég sok rossz élményem volt már, sok telefonbetyár, és ilyen őrült férfiak akik zaklattak telefonon, illetve olyanokat mondtak, hogy megfogok halni stb...ezek már több mint 4 éve voltak, de nagyon bennem maradtak, és hát problémás számomra ez a dolog, volt már, hogy felvettem ismeretlen számot, beszéltem is velük, de szinte remegett a hangom...viszont most állást keresek, és ugyebár több helyre beadom a jelentkezésem, hívnak, de egyszerűen nem merem felvenni. Volt már valaki ilyen helyzetben?
2018. jan. 16. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, pedig kénytelen vagy felvenni, különben nem fogsz elhelyezkedni! Kutyaharapást szőrivel: minden sikeres telefon egyre távolabb tol a félelmedtől és egyre növeli az önbizalmadat. Nem fognak még egyszer zaklatni, állás ügyben fognak telefonálni. Nade őszintén: ha mondjuk egy telefonbetyár szól bele, akkor mi van? Rájössz, hogy ez nem az, akivel te beszélni akarsz és leteszed. Attól nem fogsz meghalni, hogy valaki ijesztget!
2018. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a szitu. Mondjuk én nem félelemből (bár ez is közrejátszott), hanem tudatosan nem vettem fel az ismeretlen számot. De most hogy járok diákmunkára, meg ide-oda és folyamatosan keresnek, muszáj vagyok felvenni. Ez is csak egy olyan dolog amit le kell győzni :D Csak egy telefonhívás nincs mitől félned. Nem szabad hogy egy ilyen fóbia eltolja az egész életedet :) Az hogy már vettél fel ismeretlen számot, már egy jó lépés. És sikerült is a beszélgetés, még ha remegett is a hangod. Ez nagyon jó :) Most kicsit magabiztosabban próbáld majd meg, ha hívnak. Vegyél erőt magadon, hogy igen is meg tudod csinálni :D
2018. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem veszek fel rejtett számot. Vannak külföldi csalók, akik emeltdíjjasról hívnak rejtetten. Ha nem küldi a számát igy járt.
2018. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szociális fóbiád is van?

Az eléggé jó alap a telefonálós szorongáshoz.

2018. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írd le a félelmed egy cetlire és tedd jól látható helyre, ahol sokszor elolvasod. Pl. Felveszem a telefont, ha ismeretlen szám hív. Elvileg mikor ránézel a papírra, beindul ugyanaz a stressz reakció a szervezetedben. Viszont hozzászoktatod magad, és egy idő után egyre kevésbé zavar majd.
2018. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!