Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom az empátiát és...

Hogyan tudom az empátiát és az együttérzést kiölni magamból, és önző, más érzéseivel nem törődő ember lenni? Van erre valamilyen módszer?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 00:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Fordítva ülitek meg a lovat.
2018. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi késztet erre a nézetre de biztosan nem lesz hasznodra. Költözz a holdra. Mondjuk ott meg magaddal viaskodnál.
2018. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Kései Sirató ***** válasza:

Ezek nem gyengeségek, hanem lelki értékek. Inkább próbálj olyan munkát és olyan társat találni, ahol/aki ezt értékeli. Gondolom, te se olyan személyt keresel, aki pszichopata.

A pszichopatáknak nincsenek érzelmeik.

2018. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Soha nem leszel ilyen, már gyerekkorban el kellett volna kezdődnie...
2018. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Az első lépést már megtetted hozzá az elhatározásod által.
2018. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Személyiségbeni eretlenségre utal a kérdés. Kicsit olyan érzésem van mintha menekülnél a kudarcok elől és nem vállalnál fed önmagad.


Az együttérzés mára tudományosan igazolt tulajdonság amit max egy lobotómiával tudnál kiölni az agyadból.


De csak hogy ne hagyjalak üres kézzel. Az empátial a tapasztalat függvényében idővel fejlődik. Könnyebben fogsz tudni szelektálni azon emberek között akikkel ténylegesen együtt lehet érezni, és azokkal akik csak hisztiznek pitiáner dokllgok miatt.

2019. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2020. dec. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!