Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tartjátok képmutatónak...

Nem tartjátok képmutatónak ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem.

Ott van például Palvin Barbara, a Lorealal van szerződésben jó ideje, ami állatokon tesztel.

Vagy például Viszkok Fruzsi youtuber, neki kutyája is van, és olyan kozmetikumokat ken az arcára, ami miatt millió kutyát megkínoztak. Közben meg ott puszilgatja a saját kutyáját.


Nem akarom magamat álszentnek beállítani, osztani az észt, vagy bármi, csak egyszerűen nem tud ez kimenni a fejemből.

Nem vagyok vegetáriánus, sajnos nagyon is szeretem a húst, de kozmetikumból csak olyat hasznalok, amik állatkísérlet mentesek.


Az éjszaka láttam egy videót, hogy hogyan bánnak egy ilyen helyen a beagle kutyusokkal, és valósággal sokkolt, igazából arra az embertelenségre nincsenek szavak. Persze azóta az oldal nem nyitható meg...

Egyszerűen csak zavar ez a képmutatás, hogy így meg úgy szeretjük a kutyákat, macskákat, vigyorogva pózolunk a háziállatunkkal, miközben az arcunkon olyan sz**ok vannak, ami miatt az ő fajtársaikat halálukig kínozták.



2018. jan. 19. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem képmutatás. Inkább nemtörődömség. A legtöbben bele sem gondolnak ebbe. De biztos vagyok benne, hogy sokan nem is tudnak róla, hogy állatokon kísérleteznek.

Vagy csak vásárlásnál nem figyelnek erre. A Loreallal pl. engem is megleptél. :) Bár már nem használok tőlük semmit sem :D Sok terméken rajta van a logó, hogy nem végeznek állatkísérleteket, amit használok, de nem kizárólag ez alapján választok.

2018. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb jóérzésű ember nem tudja hova tenni ezt az állatokon való tesztelés dolgot és ha rajta múlna, akkor beszüntetné.

A legtöbben elítélik, de nem néznek utána vásárláskor, hogy állatokon tesztelt a termék, vagy sem.

Ezeknek a nagy márkáknak kéne lépni végre és elhagyni ezt, betiltani.

Ahogy több világmárka betiltotta az igazi szőrméket, nem használnak többet, úgy ezt is el lehetne hagyni, jó pont lenne a vevőknél.

De igen, a legtöbben nem néznek utána, hogy cf az a termék amit vesznek, vagy sem.

2018. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mansour ***** válasza:
78%

Képmutató világban élünk, jó reggelt!

Mindig is volt képmutatás a társadalomban, de most a médiának köszönhetően hatványozottan élvezhetjük az áldásait!

2018. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Zárd ki az életedből a celeb és youtube világot. Rosszabb peldákat az életben nem is követhetnél. Mind a népszerűségükből elnek, ezt pedig a szponzorok pénzéből tudják csak fenntartani. Az ilyen embereket nem érdekli más, csak a pénz, egy százezres, milliós szerződésért az anyjukat is eladnák, állat kísérletekkel meg aztán főleg nem foglalkoznak.

Palvin pl egy twitteres reklám posztért képes volt az előző este terror támadásban meghalt áldozatokon keresztül taposni a Loreál (vagy valamelyik másik márka) kedvéért. Hulladék embereket követsz. Ha követek őket, pénzt termelsz nekik (közvetetten). Nem szabad támogatni a celeb társadalmat.

2018. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira nem foglalkozom ezzel a "celebvilággal", hogy azt se tudom kik ezek. :D pedig nem vagyok olyan öreg.


Egyébként ez simán csak nemtörődömség. Én igyekszem mindig olyat venni ami kísérletmentes és pl.a tojást is nagyon megnézem, hogy milyet veszek. Húst nem eszem, de ennek az is az oka, hogy nem is szeretem.

2018. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, hogy miért zárja ki egymást az, hogy valaki szereti a kutyáját és az, hogy állatkísérletes terméket használ.

Te is szereted a családodat, barátaidat, pedig olyan benzint meg olajat használsz amiért emberek ölik egymást. Olyan cipőt hordassz, amit éhbérért készítenek nyomorgó munkások. Olyan csokit és kávét veszel amiért embereket öltek.

De akár mondhatnám azt is, hogy olyan szénből van most meleg a szobádban és áram a számítógépedhez amiért hatalmas területeket túrtak fel, számtalan állat pusztult el miatta. De már az a ház amiben laksz is olyan helyre épült, ami előtteállatok élőhelye volt.

2018. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem lehet mindent kiküszöbölni, de ha dönthetsz úgy, hogy olyan termékeket veszel amikkel a legkevesebb szenvedést okozol élőlényeknek, akkor miért vennél olyat amiért megkínoztak pl.egy kutyát?
2018. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem foglalkoztam ezekkel a senkikkel, de ha már palvin barbinál tartunk, ő a bulikirálynő és nem a szépsége miatt olyan híres. Azért én is láttam már modelleket, hát messze lehagyják barbikát.

Viszkok fruzsi, meg mindig a sarki bolti kádárista eladónénit juttatja eszembe.

Azért az is érdekelne,hogy milyen információhoz lehet jutni általuk.

2018. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az nekem is eszembe jutott, hogy ruháknál is utánanézel, hogy milyen körülmények között készült? Lehet, hogy kizsákmányolt kisgyerekek készítik éhbérért. Vagy az emberek nem számítanak csak az állatok?
2018. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem az emberekről volt szó, hanem az állatokról. :D
2018. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!