Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a nők akik azt mondják,...

Azok a nők akik azt mondják, hogy ők nem feministák, miért mondják ezt?

Figyelt kérdés
csak tudatlanok, vagy tenyleg nem gondoljak ugy hogy a ferfiak es a nok egyenjoguak?
2018. jan. 24. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nő vagyok és nem vagyok feminista.

Emellett olyan nő vagyok aki nincs ráutalva egy férfira sem, sem anyagilag sem más értelemben.

Azok a tudatlanok akik azt hiszik, hogy minden nő feminista és aki nem, az egy pasi utánfutója.

2018. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés kicsit sántít, mert a női-férfi egyenjogúság Magyarországon ma tény, a jogaink azonosak. De szerintem vannak nők, akik úgy gondolják, hogy teljesen oké, ha a férj keres jól és a feleség meg valami nem annyira jól kereső munkakörben helyezkedik el és cserébe ő végzi otthon a házimunka nagy részét és a gyereknevelést. Én a feministákat mindig úgy értem, hogy azok, akik küzdenek azért hogy a két nem hasonlóbb pozícióba kerüljön (legalábbis hétköznapi szövegben, ha a szövegértésemet pontozzák akkor maradok az eredeti definíciónál).
2018. jan. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert a feminista szót mostanában szitokszóként használják, a szélsőséges nézeteket valló, férfigyűlölő nőkre.

Ettől még nem gondolják,hogy a férfiak magasabb rendűek lennének :)

2018. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert hazudnak, lásd 1-es, avval a szöveggel tipikusan feminista.

Még ha a fejük tetejére állnak is, 2 mozdulatukból rá lehet jönni, milyen nézeteik vannak.

(szerencsére, én már rájövök, és nagy ívben kerülöm az ilyeneket)

2018. jan. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Én pl azért mondom, mert nem érzem magam alárendeltnek. Nem gondolom, hogy egy olyan dolog miatt kellene harcolnom, ami már rég beteljesült. Az, hogy valaki nem feminista nem azt jelenti, hogy szerinte a nő csak arra való, hogy szülje a gyerekeket és otthon kussoljon (legalábbis az én értelmezésem szerint). Eddig 20 év alatt nem volt olyan az életemben, hogy csak amiatt lettem volna valamiből kirekesztve, mert vaginám van. Abban hiszek, hogy azzal lehet elérni dolgokat, ha cselekszem és élek a jogaimmal (amiből ugyanannyi van, mint egy férfinak), valódi tapasztalatokat szerzek, sikereket és kudarcokat élek át, és nem azzal, hogy otthon a szobámban nem létező dolgokból kreálok társadalmi problémát, hogy nekem is lehessen egy trauma az életemben, amiért sajnálni lehet.
2018. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a sok hüly elferdítette a szó jelentését.
2018. jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Van egy eszme ami a férfiak és nők közötti egyenlőségért harcol. Nevezzük el nőkről!


xdd


Azért vannak akik nem állnak be mögé, mert sokszor manapság csak arról szól, hogy van 100 cég, és 5 női és 95 férfi vezető. És tüntetnek azért hogy akkor most rúgjanak ki/fokozzanak le 45 férfi vezetőt azért hogy egyenlőség legyen. A nőknek nem kell felküzdeni magukat a ranglétrán, nekik jár, nem kell szakmailag jobbnak lenni, hanem csak azért legyenek vezetők mert kevesebb nő van mint férfi abban a pozícióban. És kérdem én, ki a fészkes fekete fene tiltotta meg, hogy szakmai úton felküzdd magad oda?

És sok helyen panaszkodnak arról, hogy hiába vagy kompetens, meg a legjobb az interjúkon, de nem téged vettek fel, hanem egy nőt, aki kevésbé jobb, csak azért hogy a kvóta meglegyen. És nem csak itt van ez jelen, és képtelenek elfogadni, hogy az általuk hangoztatott jelenségek nem az általuk hangoztatott indokok miatt vannak, és hogy sokszor az egyenlő esélyek nem elegek, hanem egyenlő kimeneteket akarnak, a befektetett munkától függetlenül. Na ezért nem értenek egyet vele.


Küldöm szeretettel, Jordan B Peterson ezt sokkal normálisabban magyarázza el :)

https://www.youtube.com/watch?v=aMcjxSThD54

2018. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Hát néha elgondolkozom azon, hogy bizony a magyar férfiak megérdemelnék a radikális feminizmust (nem a simáról beszélek, azt át kéne nevezni szerintem).

Egy sima cikk alatt, amiben említenek mondjuk egy nőt, már sorakoznak a nőgyűlölő, nőket minősítő kommentek. Vagy elég a párkapcoslati szekcióba benézni. Vagy amikor megerőszakolnak és megölnek egy nőt, elolvasni/meghallgatni a magyar átlagférfi vélekedését. A környezetemben szétnézek, csak azt látom, hogy anyám apámat szolgálta ki meló után, aki folyamatosan alázgatta, aztán most a régen férfikorban lévő fiútestvéremet, aki ezt el is várja, pedig nem dolgozik, nem segít. Azért megszólják a nőt a férfiak, mert nem szül/házasodik, akkor emancip-nci, ha meg házasodna/gyereket akarna, akkor csak bebörtönzi a férfit.

Ma is elolvastam egy sima cikket, hogy Oscar-ra jelöltek egy magyar filmet, alatta már tomboltak a férfiak, és szidták, minősítgették a külsejét.

Ilyenkor örülök neki, hogy normális barátom van, nem egy ilyen büdös macsóskodó állandóan bizonygató gyökér.

2018. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, de nem vagyok feminista. Nem az egyenjogúsággal van bajom, mert tényleg elkeserítő ahogyan egyes kultúrákban a nőkkel bánnak. Ami számomra problémát okoz, hogy a feminizmus elment egy negatív irányba. Férfi gyűlölet, felsőbbrendűség érzés jellemzi. A nők képesek meztelenül tüntetni, és agresszív módon fellépni a férfiak ellen. Általánosítanak, és minden férfit egy kalap alá vesznek.

Vannak olyan nők, akik sokkal jobban kedvelték a korábbi női szerepet, például háziasszonynak lenni, gyereket nevelni. Manapság főként az anyagi helyzet miatt kényszerül a nő, hogy dolgozzon. A feministák ez ellen is tüntetnek.

Visszatérve a #metoo kampány is eléggé rossz hatással van, sokan visszaélnek vele, ami miatt a valós, tényleg erőszak áldozatául esett nőket sem veszik már komolyan. Szerintem a szóbeli megnyilvánulás nem felel meg erőszaknak, mint ahogy nem minden fizikai érintés (pl ha a főnök megveregeti a vállad mert sikert értél el) felel meg szexuális zaklatásnak. Mégis manapság már azok a nők, akiknek bókoltak, fellázadnak ellene és jönnek, hogy őket is zaklatta ez meg az.

A szomorú, hogy sokan szörnyűbb dolgokat éltek át, mégis magukba kellett folytaniuk.


A kérdésedre válaszolva: azért emelem ki, hogy nem vagyok feminista, hogy a férfiak se általánosítsanak, ne higgye mindenki, hogy minden nő egyetért a feministák agresszív, erőszakos fellépésével.

2018. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!