Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok általában miért...

A magyarok általában miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Tegnap egy facebook csoportban egy nő segítséget kért,és többen is elkezdték oltogatni,sértegetni csak 3-an segítettek neki.

De túlnyomórészt ezt látom,hogy ahol amibe tud beleköt a magyar ember. De miért?

(Nem mindenki ilyen,de a többség igen.)



2018. jan. 26. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Fejétől büdösödik a láb!
2018. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#2-es Figyelj,nem csak az interneten tapasztalom ezt,én személyesen is. És írtam hogy nem mindenki ilyen.
2018. jan. 26. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

1. Nem csak a magyarok ilyenek, ez általános emberi tulajdonság/hülyeség.

2. Ez az "egy csoportban" "egy nő" elég homályos dolog. Nagyban függ attól milyen segítséget kért.

2018. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaja, valami nő valahol segítséget kért. Fejtsd már ki. Mikor az X városi magyarok csoportjába napi rendszerességgel írnak, hogy “nem beszélem a nyelvet, nincs semmi végzettségem, se szakmám, sem ismerősöm, valaki szerezzen nekem munkát, meg valakinél szeretnék lakni az első hetekben” akkor is hiába magyarázzuk el szépen, hogy ez így nem fog menni, idegent senki nem fog befogadni, mindig meg tudnak sértődni, hogy mi milyen szemetek vagyunk, mert nem segítünk. És kezdődik a “magyarozás” hogy a magyarok nem segítenek egymásnak. És nem érti egyik sem, hogy vele van a baj, hogy szarból nem lehet építkezni.
2018. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt valahol én sem értem. Pedig mindenki szorulhat segítségre bármikor, bármilyen tekintetben. Talán azért, mert sokan nem akarnak felelősséget vállalni másokért, nem akarnak (valós vagy az álfélelmükből adódó) problémákba belekeveredni. Vagy mert a szociábilitás ma már nem "trendi" magyaréknál. Tisztelet a kivételnek!

Ettől függetlenül rengeteg a társadalmat támogató szerv van, amiknek a hatékonysága kérdéses . igaz, hogy a segítségkérőn is műlik sok dolog, de...

2018. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Frusztrált társadalom. Munkahelyi bizonytalanság, alacsony kereset, rossz munkahelyi körülmények, politikai feszültség, rossz oktatási rendszer. Jó pár oka van.

Az a durva, hogy lassan úgy érzem, hogy itthon a legtöbb ember tényleg megérdemli, hogy belekössenek. Amikor segítséget kérnek az emberek, akkor nagyon aranyosakká válnak két percig, aztán a következő pillanatban simán hátba döfnek itthon.

2018. jan. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

történelmi okok + borzalmas oktatási rendszer, ehhez jön még az is, h a többségnek gondjai vannak a megélhetéssel.


egyébként sztem az még zavaróbb, hogy Magyarországon a tanulatlan, műveletlen, buta emberek osztják legjobban az észt.

2018. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!