Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti is úgy érzitek, hogy a...

Szimeon kérdése:

Ti is úgy érzitek, hogy a magyarok (úgy általában) meglehetősen őszintétlenek, illetve megbízhatatlanok?

Figyelt kérdés
Most amolyan nemzetkarakterisztikáról beszélek. Arra gondolok, hogy Magyarországon eléggé jellemző, hogy nem mondják meg őszintén, hogy mi a helyzet egy munkával, állással kapcsolatban. Mellébeszélnek: pl. majd értesítjük. Ha rákérdezel, hogy jó-e a munkád, azt mondják igen, aztán két hét múlva elküldenek, stb. Ha valakivel megbeszélsz valamit, nagy az esélye, hogy egy szó nélkül figyelmen kívül hagyja. Ígérgetnek össze-vissza, pedig talán már akkor tudják, hogy eszük ágában sincs megtenni amit mondanak.

#Magyarország #magyar #nemzetkarakterisztika
2017. febr. 9. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Mivan, nem vettek fel?:D


A "majd értesítünk" azt jelenti, hogy megnézik a többi jelentkező adatait is, és a számukra legmegfelelőbbet választják ki.

Random ígérgetés egyéni felelősség kérdése, nem nemzeti vonás.


Mint minden általánosítás, ezen kijelentéseiddel sem lehet mit kezdeni.

2017. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően van egy inkább negatív mint pozitív közmorál, amelyből nagyon nehéz kilábalnunk. Az általánosan alacsony életszínvonal, a rossz munkakörülmények (munkaadó és munkavállaló számára egyaránt), a politikai téboly mind-mind gyengítik az egymásban való hitet, az egyenességet és erősítik az álságosságot a számító viselkedést. Van munkakapcsolatom egy-két kifejezetten "nyugati" országban és ott teljesen máshogyan állnak egymáshoz az emberek. Pedig elméletileg mindez nem pénzkérdés. A magyaroknak meg kellene tanulniuk lassan hogy az életminőségünk akkor lehet magasabb ha mindannyian teszünk érte a magunk háza táján és nem a politikától várjuk el mindezt. Lehet úgy is haladni a dolgainkkal hogy közben odafigyelünk másokra. Ez visz előre egy társadalmat.
2017. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Svájciak is panaszkodtak, hogy Magyarországon nem lehet lefixálni semmit az emberekkel. Meghívnak valakit, erre az nem jön el, de még csak nem is telefonál. Ha utána rákérdeznek, akkor mondanak valamit, hogy ja igen, mert a Janinak pont elromlott a körömreszelője, stb.
2017. febr. 9. 18:26
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es. Amen.
2017. febr. 9. 18:27
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Részben igaz amit mondasz. pesszimista besavanyodott nép a Magyar. Tisztelet a kivétel. De igazából leszarom a másikat felfogás. Aki megbízhatatlan azokba próbálnak megbízni, akibe meglehet bízni kihasználják. Szerintem sok azért nem őszinte, mert nem akar megbántani valahol. Az embernek van mondjduk egy barátja aki 130 kilós dagadt, de nem mond rá ilyet, azt mondja jól nézel ki meg semmi baj haver... szval érdekes. Az emberek a hülyéket is bíztatják, pedig tudják nagyon jól h szar amit épp csinál
2017. febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, de nem kellene ezt leszűkíteni a magyarokra.
2017. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"Szerintem sok azért nem őszinte, mert nem akar megbántani valahol. Az embernek van mondjduk egy barátja aki 130 kilós dagadt, de nem mond rá ilyet, azt mondja jól nézel ki meg semmi baj haver..." Aki 130 kg, az pontosan tudja magáról, hogy gond van, felesleges neki mondani.
2017. febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Én sosem értettem hogy lehet összekeverni az őszinteséget a bunkósággal...

Ha kérdeznek, és elmondod a véleményed normális stílusban, az őszinteség.

Ha kérdeznek, és elmondod a véleményed bunkó stílusban, az bunkóság.

Ha nem kérdeznek és elmondod a véleményed, az zavaró, de kit érdekel?

Ha nem kérdeznek, és nem is érdekel senkit, de elmondod a véleményed, az bunkóság.


Ezeket ne keverjük...

2017. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Menj majd egyszer ki Ausztriába ha igazi gerinctelen fergeket akarsz látni.
2017. febr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én székely származású emberként a mai napig szenvedek ettől, hogy megbeszélt, leegyeztetett dolgok nem valósulnak meg, megbeszélt időpontra nem ér oda a másik fél, egymásnak kölcsönösen ígért dolgokat csak én teljesítem, a másik vagy sehogyan, vagy késve, ha valamit kimond, hogy úgy lesz, ahhoz nem tartja magát, vagy utólag hússzor módosít rajta, és még sorolhatnám.

Hülyén hangzik, mert amúgy meg én is magyar vagyok, (és a határon túli magyarokat előszeretettel szidalmazók most biztos ráfekszenek a piros gombra, meg biztosan küldenének is vissza, ha nekem ez itt nem tetszik) de annak idején engem édesapám keresztre feszített volna, ha az adott szavamnak nem állok helyt, vagy ha megígérek valamit, s nem úgy teszek ahogy ígértem.

Itt Magyarországon valamiért ez nem akar működni az emberek között.

2017. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!