Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öngyilkossággal fenyegetőzik,...

Öngyilkossággal fenyegetőzik, mert nem viszonzom az érzéseit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég ismerkedtem meg egy lánnyal. Egy idő után bevallotta,hogy ő többet akar tőlem,én viszont csak barátként tekintek rá. Azt kell a lányról tudni,hogy nagyon önbizalomhiányos és visszahúzódó,szorongó típus. Teljesen sikertelennek és feleslegesnek érzi magát. Egyébként én is ilyen vagyok,és nagyon lehúz lelkileg,hogy MIATTAM akarja valaki megölni magát. Mivel beszéljem le erről? 19/F

2018. jan. 27. 15:18
1 2
 1/20 Gál Zoé ***** válasza:
77%
Vigyél virágot a sírjára, ha megteszi, ha nem teszi meg, akkor nincs semmi tennivalód!
2018. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
Vegyél neki 2 méter kötelet.
2018. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Hogy látod, mennyire gondolja komolyan? Sokan csak mondják, de úgysem tennék meg, mert ebben a korban még nincs rutinja az embernek az ilyen csalódások terén, aztán idővel majd megerősödik, és már a többediket fel sem veszi.

Ha viszont úgy látod, hogy komolyabb probléma van mögötte, akkor pszichológus, és esetleg a családnak sem ártana tudni róla, de neked nem kell belefolynod.

Azért nem árt, ha nyitva tartod a szemed, és magadra is odafigyelsz, ha te is úgy érzed, hogy hasonló vagy, mert előfordult már ilyenek miatt gyilkosság is (pont a közelmúltban is történt hasonló). Nem jó, ha a fiatalok nem tanulják meg feldolgozni a kudarcot, és tragédia lesz belőle.

2018. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Hagyd a francba. Amint látni fogja rajtad, hogy nem sajnálod meg, akkor befejezi ezt a hisztit. Az aggódásod meg csak esélyt sejtet a számára.
2018. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én már mondtam neki pszichológust,pszichoterapeutát,pszichiátert,de mindig lereagálja annyival,hogy nem hisz az ilyenekben. Szerintem komolyan gondolja,mert mondta,hogy már több éve tervezi,meg hogy nagyon elégedetlen az életével. A múltja se fényes:alkoholista szülők,sulis piszkálások,stb. Sok mindennel próbálkoztam,de semmi..

Akkora pofátlanság "sajnos" nincs bennem,hogy meg tudjam tenni,amit az első két válaszoló írt.

És igen,utolsó..pontosan ettől félek még. Hogy még jobban bekattan és nekem is annyi.

2018. jan. 27. 15:31
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Ignoráld. A színész nem játszik, ha üres a nézőtér.
2018. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem utolsó,hanem 3-mas. Nem láttam,hogy írt közben a 4.válaszoló.
2018. jan. 27. 15:32
 8/20 anonim ***** válasza:
Rajtad kívül nincs valaki más, akiben bízik? Ha már a családja ilyen ramaty? Nem szabadna, hogy te legyél számára az egyetlen mankó.
2018. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Barátai sincsenek?

Iskola pszichológushoz, osztályfőnökhöz nem tudnál fordulni?

Amúgy sem te okoznád az öngyilkosságát, talán az utolsó csepp lenne neki a pohárban, de ha egészséges környezetben nevelkedett volna, nem viselné meg annyira az elutasításod, és nem sodorná magát a halálba. Nem a te hibád, ne feledd.

2018. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy nem fogod elhinni kérdező, de én is pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok, csak az én esetemben a fiú az, aki el akarja dobni az életét miattam. Én is próbálok megoldást találni a problémára. Mivel több, mint 200km választ el minket egymástól, így könnyen megtehetném, hogy csak úgy letiltom mindenhonnan és elfelejtem őt, (mert úgysem állítana be csak úgy hozzánk) de sajnos még nem bírtam megtenni. Nagyon rettegek attól, hogy ennek milyen következményei lennének.
2018. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!