Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért érezzük magunkat...

Vajon miért érezzük magunkat kevesebbnek? Egy filmből szeretnék példát hozni, amit még nem értettem meg.

Figyelt kérdés

A Mielőtt megismertelek című filmben a férfinek mondhatni tökéletes élete volt.

Aztán jött egy baleset és sajnos nyaktól lefelé lebénult.

Eldöntötte, hogy Svájcba utazik, mert eutanázián akar átesni. Nem tudja elfogadni az új életét, hiányzik neki a mozgás, a pörgés,amitől olyan életerősnek érezte magát. Ezt valahol megértem.

De mindegyikünknek van valami az életében ami nem kedvező számunkra. Lehetnek családi, párkapcsolati, problémák, tanulási problémák, betegség, anyagi nehézségek, rossz környezet, kevés idő, kevés boldogság.

Én egy kicsit úgy érzem, hogy legalább egyet muszáj választanom. Nekem is meg kell élnem valamelyiket a felsoroltak közül és csak úgy kaphatom meg a többi ellentétét. De ettől miért érzem magam kevesebbnek?

Tényleg akkor vagyok igazán boldog ha semmim nincs? Mert egy vallás így állítja. Vagy ez csak az elfogadásról szól és ettől függetlenül törekedhetünk a "tökéletességre" (még ha nem is létezik)?


2018. jan. 28. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És mi a film tanulsága?
2018. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom láttad-e a filmet, de egy lány aki gondozta, szebbé tette a napjait, a srác megkedvelte és végül is szebbé tette a lány életét a halála után, mivel a lány sosem mozdult még el arról a helyről ahol élt. Viszont a srác mondta, hogy menjen el egy helyre Párizsban, a srác ismerte a helyet és "meg akarta mutatni a lánynak".

Nem tudom, talán az, hogy segítsük egymást és fogadjuk el a másikat a döntéseivel együtt röviden.

2018. jan. 28. 11:10
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze vannak olyan dolgok amik az egyénre vagy a környezetére károsak. Arra nem értettem a támogatást. De a lány szerintem mindent megtett, amit normális keretek belül megtehetett.
2018. jan. 28. 11:14
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem mernék esküdni, de azt hiszem, ebben a filmben ez a férfi egy sikeres sportoló volt. Az ilyen típusú embereknek a mozgás az élet maga, még az átlagembernél is fontosabb számukra. Belegondoltál te már abba, hogy mi történne, ha te vesztenéd el az életed értelmét? Pl.elismert énekesként megnémulsz vagy modellként eltorzul az arcod teljesen. Na kb ilyen egy sportolónak vagy akárcsak egy állandóan mozgásban lévő embernek, ha elveszti a mozgás képességét.

Persze így a fotelból mindenki könnyen okoskodik, hogy "fú én márpedig kemény vagyok és kibírnám", de NEM tudhatjuk, hogy mi történne velünk egy ilyen helyzetben. Márpedig amíg nem éltük át, addig nincs jogunk elítélni azt a személyt, aki a filmbelihez hasonlóan dönt.

2018. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen ítélkezel és osztod az észt a magas lóról kérdező. Amiket te írsz, hogy anyagi gond meg rossz párkapcsolat, merőben más, minthogy nyaktól lefelé béna vagy. Na úgy én sem akarnék élni. A legtöbb dolog ellen lehet tenni, ha valaki megembereli magát, a bénulás ellen nem. Tökéletes élete meg senkinek nincs, ne legyenek ilyen illúzióid. Problémák mindenhol vannak, csak nem dörgölik más orra alá, hanem megoldják vagy hallgatnak róla és tűrik.
2018. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen! ilyen volt a férfi. Én nem hibáztattam a döntéséért. Az övé. Lehet mérlegelni, hogy a visszatartás a szülők felől például mennyire önzőség. De szerintem teljesen korrekt volt a film. A szülőknek adott időt a férfi, sőt, megkapta a lehetőséget egy másfajta boldog életre. Ő így döntött.

Én legfőképpen csak egy példának akartam hozni ezt a filmet, inkább azzal a kérdéssel foglalkoznék továbbra, hogy mikor vagyunk boldogok? Mikor nem fognak számítani a körülmények a boldogságunkban?

2018. jan. 28. 11:45
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem ítélkezek a férfi felett, ez az ő döntése volt, tudta mi a következménye és vállalta is. Tudom, hogy nincs tökéletes élet, azért írtam idézőjelbe és zárójelben pluszban odaírtam, hogy "még, ha nem is létezik".
2018. jan. 28. 11:47
 8/12 A kérdező kommentje:

A saját gondjaidra is gondolhatsz. Ezért soroltam fel pár példát, és a férfit még egynek, hogy tudjátok, hogy mire gondolok nagyjából, amikkel az emberek sokszor nem tudnak megbarátkozni vagy elmozdulni belőle.

Egyébként nem tudom mire fel ez a támadás, hogy én magas lóról beszélek, meg ilyenek.

2018. jan. 28. 11:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a könyvet, ha még nem tetted. Hátha más megvilágításban fogod látni.
2018. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Csak a lényegtől tértünk el, és szerintem el is siklottunk egymás mellett. Lényegtelen a kérdés...

A könyvvel kezdtem egyébként, az egyik kedvencem.

2018. jan. 28. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!