Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valaki jófej attól még,...

Lehet valaki jófej attól még, hogy gazdag?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit megbántani vagy általánosítani, de az összes olyan fiatal (akiket ismerek, akikkel találkoztam) aki gazdag családban nő fel, az beképzelt, többnek érzi magát az átlagnál. Ismertek olyat aki teljesen átlagos, aranyos, kedves ennek ellenére?

2018. jan. 28. 14:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
A párom gazdag és szuper férfi. :)
2018. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Persze hogy ismerek. Az ilyen elkényeztetett gyerekeknél általában új gazdagok a szülők.
2018. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2-es De ez az elkényeztetett gyerek kedves,aranyos? Mert elkényeztetett gyereket én is ismerek, csak közülük kedveset nem.
2018. jan. 28. 14:26
 4/19 anonim ***** válasza:
AZ újgazdagok gyerekei ilyenek, ritka az amelyik nem nagyképű.
2018. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
A pénz mindenkit megváltoztat, néhány éve változtattam az életstílusomon, és gazdagabb lettem a körülöttem élőknél. Engem is megszóltak már páran hogy milyen beképzelt lettem, holott magamon nem veszem észre a változást.
2018. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Jajj hagyjuk már, hogy a pénz MINDENKIT megváltoztat. De tényleg sokakat és az ilyen újgazdag palántákra különösen igaz. Papám vadászcimborája fiatal korában gyümölcsöt árult a piacon, most meg milliárdos és még mindig szőlőt művel, meg maga szedi le a gyümölcsöket a fáról, pedig már talán több mint 70 éves. Aki kemény munkával önerőből jut feljebb, lesz gazdag és nem felejti el honnan jött, az nem lesz ilyen beképzelt majom.
2018. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Metionin ***** válasza:
85%
Igen, lehet. Az egyik legjobb barátom családja is kőgazdag de a srác (meg úgy az egész család) tök normális, nem vágnak fel, nem költenek milliókat hülyeségre, normális ruhában járnak, a kistesónak sincsenek luxus játékai. Szerintem ez emberfüggő. Mindig mondom, onnan lehet megtudni hogy valójában milyen egy ember, ha egy icipici hatalmat adsz neki és aztán megfigyeled, ahogy a többiekkel bánik. Ilyen szempontból a gazdagság is hatalom. Nekünk is volt olyan ismerősünk, aki hirtelen milliókat örökölt és utána köszönni is büdös volt az utcán, holott előtte hozzánk csórókhoz (is) járt kölcsönkérni.
2018. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, bár inkább az, aki önerőből lett gazdag és nem beleszületett a jóba.
2018. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Persze, ők sem mindig. Van aki hamar elfelejti "honnan jött" és van, aki nem.
2018. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem a pénz változtat meg, hanem az ember egyszerűen alkalmazkodik egy élet színvonalhoz.


Ráadásul sok esetben nem is a "gazdag" ember vág fel, hanem a "szegény" nézi ki őt, és kezdi el nézni a különbségeket, meg elméleteket gyártani.


Vagy sokan szegényként elvárják, hogy ha nekik nem telik valamire, akkor azt nehogy már más megvegye és dögöljön meg mindenki aki jobban él mint ők. Holott egy gazdag embernek egy 10 ezer forintos póló akkora kiadás mint egy szegényebbnek egy ezer forintos.

2018. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!