Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek manapság félnek...

Az emberek manapság félnek telefonálni?

Figyelt kérdés
Kereskedő vagyok, ezáltal sokszor hirdetek autót eladásra, van, hogy a facebookon direkt erre a célra kitalált csoportjaiban. Napközben mindig dolgozom, ezáltal a facebokot meg hasonlókat nem tudom űzni, a hirdetésekben mindig kiírom, hogy telefonon keressenek, de ennek ellenére mindenki facen ír, és ott is leírom nekik, hogy telefonon keressenek, de sosem keresnek ott, csak irkálnak...ennyire hülyék az emberek? Nekem egy sima fodrász is azt írta facen, hogy telefonon egyeztessünk, és ne ezen a közösségi oldalon, úgy gondolom sokkal személyesebb is ha telefonon beszélünk, vagy nem? Miért ilyen hülyék az emberek? Ja, és hozzá kell tennem, mindig írom, hogy hívjon vagy csörgessen, mert ha úgy van, visszahívnám én, de elég beszari emberek lehetnek nem?
2018. jan. 30. 18:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyu ez arra vezethető vissza hogy az a generáció amelyik beleszületett a NET korszakba, az elég jól kommunikál ÍRÁSBAN. Meg csetelni is nagyon tud. Viszont nem tud MEGSZÓLALNI, nem tud BESZÉLNI és 2 azaz KETTŐ darab bővített mondatot képtelen élőben elmondani. Ez van srác. Alkalmazkodj és ha autót akarsz eledni akkor használd azt a felületet ahol nagyobb az érdeklődés. Jelen esetben a NETEN.
2018. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja most olvasom hogy a főnököd bla-bla. Hát akkor neki kell ezt megérteni. "Hívtak? Nem!Viszont messengeren írtak 9en..." Ilyen ez a XXI.század.
2018. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem telefonálnak, mert az plusz pénzbe kerül, míg a mobilnet fix költség.
2018. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Értem amit mondtok, és igaz is. :)

Viszont mint már írtam, volt olyan, hogy valakit tényleg nagyon érdekelt, leírtam neki a számom plusz, hogy akár az is jó, ha csak simán megcsörget, én visszahívom, és utána mintha elvágták volna az egész beszélgetést, nem írt. Az ilyeneket nem igazán értem, másnap eladtam azt a kocsit, nem is ezzel van a baj, csak egyszerűen ez az egész hozzáállás... de mégegyszer köszi a válaszotokat! Szép estét!

2018. jan. 30. 19:22
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

# 12


Némi igazság van rálátásodban, mert egy ifjú gyerekkel volt üzletem s szóban egy agyhalott jelenés, mondatot percek alatt kinyögő szerencsétlenség volt, de írásban egészen emberi.

Tűnődtem, drogos e vagy másnapos-fáradt, de csak 2000%-os "kocka lény"....hihetetlen.

Ettől eltekintve minden rendben zajlott, de vélem ilyesmi "létet" nem szabad hagyni, hogy elterjedjen s tessék felvenni a telefont s megtanulni pofázni.

2018. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Metionin ***** válasza:

A telefonálás beszédhelyzet, az pedig mindig stresszesebb mint az írás. Írásban előre át lehet gondolni, javítani lehet stb. Ezért van az is, hogy egy beszélgetés a valóságban sosem úgy zajlik le, mint mondjuk egy könyvben.

Én is utálok telefonálni, irritál hogy csak egy hangot hallok, az embert meg nem látom de ennek lehet az az oka, hogy nehezen értelmezem a hangsúlyokat és könnyebb ha az ember arcából is tájékozódhatok, hogy most akkor hogy érti amit mondott. Persze ha telefonálni kell, akkor nyilván telefonálok, sőt telefonálós munkám is volt de ettől függetlenül ha lehet, igyekszem kerülni.

2018. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak ilyen emberek, barátnőm is utál telefonálni, sőt szorong is attól, hogyha valami idegen szám hívja őt, de ez teljesen más én úgy gondolom. És még mindig ott tartunk, hogy általában férfiak a potenciális vevő jelöltek, és úgy gondolom, hogy egy férfiba legyen már annyi, hogy telefonál, ha valami őt tényleg érdekli...amúgy én is beletartozok még szerintem ebbe a "mai fiatalok" körbe a 23 évemmel, de én speciel nem kedvelem ezeket a közösségi oldalakat, 1 éve még én is a megszállotjuk voltam, de én mindent könnyebbnek, gyorsabbnak érzek telefonon lerendezni, mintsem irkálni, mikor nincs is időm.
2018. jan. 30. 19:57
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom hülyének magamat, mégsem telefonálok kereskedőknek akkor, amikor csak érdeklődöm valami iránt. Egyszerűen nem szeretek telefonon beszélni idegenekkel és nem szeretem kiadni a számom, mert velem ellentétben mások bizony hülyék és volt, hogy egy szimpla érdeklődés után napokig zaklattak.
2018. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Kereskedő zaklatott téged? Na ezt nehezen hiszem el. Engem viszont érdeklődők sokszor zaklattak, akár éjszaka is, miután már a kocsit is eladtam.
2018. jan. 30. 21:48
 20/23 anonim ***** válasza:
Abban lehet valami, hogy a kommunikáció mar sokkal inkább írásban zajlik, mint beszédben. Egyre inkább ez a megszokott. És persze az is igaz, hogy facen folyik a társalgás, több idő van egy- egy valasz "átrágására".
2018. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!