Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem megőrülök. Volt már...

Úgy érzem megőrülök. Volt már valaki ebben a helyzetben? Tudok valahogy segíteni magamon?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, mindig kilógtam a sorból. Talán be tudtam volna illeszkedni az osztálytársaim és kortársaim közé, de valahogy én mindig mindent máshogy láttam, és a mai napig sem vagyok "hajlandó" behódolni ennek a romlott világnak. Voltak úgymond nehezítő körülmények, mint pl. egy apró falúban éltem, ahol nem nagyon voltak gyerekek, pláne nem az én korosztályom, az osztálytársaim a környező településeken laktak, de nehéz volt megoldani, hogy találkozzak velük iskolán kívül, mert nem igazán volt tömegközlekedés sem. A szüleim nagyon rendes emberek, de átdolgozták az egész életüket és nem igazán jutott rám és a testvéremre idejük, még arra se, hogy akár elhordjanak szakkörökre, sportokra, így ilyen jellegű tapasztalatom sincs.


Nem találom a helyem a világban. Van munkám, amiért más lehet összetenné a két kezét, de én nem érzem jól magam ott, és ez miatt is "bűntudatom van", hogy folyton elégedetlen vagyok. Szeretnék olyat találni, amit szenvedéllyel csinálhatok, és amitől nincs gyomorgörcsöm vasárnap, hogy újra mennem kell.

Mindemellett a magánéletemben sincs minden rendben. Szerencsésnek érzem magam, mert soha semmilyen nagy veszteség nem ért, még is ha visszatekintek a gyerekkoromra és az elmúlt néhány évre is, nem emlékszem, hogy valaha boldog lettem volna. Korábban ha magányos is voltam és legkevésbé se kedveltem magam, még is volt hobbim és egésznek éreztem magam, mára viszont teljesen kapcsolatfüggő lettem. Volt egy a koromhoz képest hosszúnak mondható rossz kapcsolatom, ahol elvesztettem magam és a kevéske önértékelésemet is, most pedig van egy remek párom, de úgy érzem, hogy napról napra csak hozzájárulok ahhoz, hogy eltávolodjunk egymástól. Mindent megtett, hogy együtt legyünk, és nagyon szép gesztusokat tett értem, én viszont hálátlan voltam, és a mai napig csak a rossz dolgokra emlékszem. Nem érzem, hogy lehet engem szeretni, ezért nem értem, hogy miért van velem. Nem akarom túl közel engedni magamhoz, mert én se akarom jobban megszeretni, mert félek, hogy elhagy és magam maradok. Egyszerűen nem adom át magam a kapcsolatnak. Vágyok rá, de nem megy. Próbálom elmagyarázni, hogy min megyek át, mit érzek, de a magyarázataimnak csak a fejemben van értelme, amint kimondom őrültségnek tűnik. Elvesztettem az érdeklődésem minden iránt, többek között a szex iránt is, szinte teljesen. Három éve vagyunk együtt, és egyre féltékenyebb vagyok, és néha már úgy érzem, hogy a páromat is az őrületbe kergetem. Van, hogy hisztirohamokat kapok, vagy épp dühkitörésem van és olyanokat vágok a fejéhez, amit abban a pillanatban megbánok. Nem tud jót csinálni nekem.

Szeretnék egy újraindító gombot magamra, mert egyszerűen lefagytam, túl sok "program" fut egyszerre a háttérben és nem bírom már tovább. Pszichológushoz járok már egy éve, azt mondta, hogy szerinte lassan abba is fogjuk hagyni, mert úgy gondolja sokat fejlődtem. Én nem bánom, mert úgy gondolom, hogy semmit nem használ. Nem direkt, de sokszor csak azt mondtam, amit hallani akart. Hogy segíthetne valaki, aki nem veszi észre, hogy nem mondok igazat?

Meg akarok állni és venni egy mély levegőt, mert szó szerint úgy érzem, hogy torkig vagyok.

Mi a baj velem?

22/L


2018. jan. 31. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hazudsz a pszichológusnak és még őt hibáztatod??

Az a bajod, hogy neked semmi nem jó. Nem fejlődsz semmiben mert nem akarsz, ennyi. Az egész életed egy panaszáradat.

2018. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pontosan, és ebben kérek segítséget. Mivel gyanítom ez nem normális és nem akarok más terhére lenni.

Úgy érzem egyszerűen, hogy ő is ellenem van, ez nyilván nem az ő hibája, de ha egy pszichológus sem tud mit kezdeni velem, akkor mégis mit csináljak?

2018. jan. 31. 11:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tud segíteni mert hazudsz neki, nem érted meg? Saját magad pörgeted bele még jobban a hülyeségedbe. Nyitni kell a világ felé nem pedig befalazva ülni ezzel a sehova sem vezető gondolkodásmóddal.

Milyen romlott világról beszélsz? A világ olyan amilyen, kész, találd meg benne a helyed, ne valami képzeletbeli hegyfokról oszd az észt.

Fogd magad és menj emberek közé, felnőtt vagy, te irányítasz.

2018. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Felfogtam, hogy miről beszélsz.

Egyik alkalommal elmeséltem neki, hogy olyan apró lépésekkel próbálom magam felvidítani, mint pl. hogy minden nap beágyazok, és hogy olvastam is erről, hogy lehet erre úgy tekinteni, mint a nap első sikerélménye. Erre a válasza az volt, hogy azt is lehet olvasni, hogy nem egészséges beágyazni. Nem mondom, hogy nem én vagyok a hülye, de akkor se értem, hogy volt válasz ez a kijelentésemre. Olyan, mintha elbeszélnénk egymás mellett. Így amiről ő beszél megtárgyaljuk, de amire én szerettem volna rávilágítani, úgy érzem, hogy nem is beszélünk róla.

Próbálok nyitni mások felé, keresni új lehetőségeket, de mindenhol azt érzem, hogy nem kedvelnek. Néha rosszul érzem magam az miatt, hogy bejelentkezek valahova (körmös, fodrász), mert úgy érzem, hogy annak, akinek ez a dolga, nem fizetek eleget, hogy velem legyen.

A világot meg mindenki úgy látja, ahogy saját magát. De mivel én magamat is nyomorultul érzem, ezért a világban is ezeket veszem észre. Ezen szeretnék változtatni.

2018. jan. 31. 11:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon hasznos tanácsom, elsőre durungnak fogsz gondolni, de ha csak egyszer is kipróbálod, rájössz majd, hogy megváltoztattam az életedet. Tehát: érezd, mikor kell befogni a pofádat. Komolyan. Mikor rádtör a féltékenység, a hiszti, a dühroham, hívd aminek akarod... olyankor ne a párodon vezesd le, hanem vonszold ki a segged a házból, menj futni, sétálni, vagy csak zárkózz be és tornázz Youtubeon van mindenféle tornavideó, de mindegy is mit csinálsz, csak összeszorított szájjal végezz valami kimerítő testmozgást. Ugrásszerűen javulni fog az életminőséged.
2018. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! (Azt hiszem, hogy két külön ember válaszolt)

Igazatok van, tényleg megpróbálom befogni a pofám. Most is igyekszem nem megsértődött gyereket játszani, hanem megfogadni a tanácsokat.

2018. jan. 31. 11:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem is sokan nem kedvelnek, sokan nem köszönnek, dumálnak rólam a hátam mögött. Nekem sincs baráti köröm. Ettől függetlenül élem az életem: fogom magam és elmegyek fotózni, megiszok egy kávét, veszek egy könyvet, elmegyek moziba, tanárhoz járok nyelvet tanulni.

Nem foglalkozom a világ gondjával, magammal foglalkozok és azokkal akik hozzáadnak valamit az életemhez.

Minden reggel beágyazok, ez alap, gyűlölöm a kupit, az igénytelen. Pont lszrom, hogy másnak erről mi lehet a véleménye.

Elmegyek a fodrászhoz és látom, hogy szívesebben dumál a kozmetikussal mint velem. Megoldás: menjen a halál oda mégegyszer, megyek más fodrászhoz!

Nem kell ennyire rákapcsolódni más emberekre, h mit gondolnak. Kit izgat? Attól neked még élni kellene az életed!

És nyugodtan mondd meg a pszichológusnak, h a képébe hazudtál. Biztos járni fogsz még egy darabig és el fogja mondani, hogy csak akkor menjél ha képes vagy őszinte lenni, mert jelenleg így nincs értelme oda járnod.

2018. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves hangnemet. Most így visszaolvasva baromi félreérthetően fogalmaztam, ezért nem értetettem, hogy miért is gondolják úgy, hogy hazudok, de a szövegből tényleg úgy jön le. Inkább csak arról van szó, amit az egyik kommentben is írtam, hogy elbeszélünk egymás mellett. Tényleg minden gondolatomat megosztottam vele, kértem tőle segítséget, de néha úgy érzem, hogy egyes dolgokat nem reagál le. Vagy szimplán arról van szó, hogy tényleg nem érti, hogy miket hordok össze és félreért, vagy nem tudja pontosan mit is kéne reagálnia, de valamit még is mondania kell. Azért akartam megvárni ezt az egy évet, mert úgy beszéltük meg az elején, hogy szerinte kb. ennyi időre lesz szükség, én meg nem tudhatom biztosan, hogy elbeszélünk egymás mellett, vagy pedig ez egy módszer, csak én ugye nem értek hozzá. Szóval jobban mondva azt mondanám, hogy amikor nem tudok dűlőre jutni, akkor többet azt a dolgot nem hozom fel, ha kaptam segítséget, ha nem.

Ha hazudnék, akkor meg is érdemelném, hogy a semmiért fizessem azt a pénzt.

2018. jan. 31. 13:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek. Szerintem szánalmas vagy. Minden egyes ember véleményével foglalkozol ahogy látom csak a saját magadéval nem. Szerintem téged minden apró dolog befolyásol. Azon is órákat kattoghasz ha elfogyott otthon a tej és megint menni kell a boltba érte. Te egy olyan ember vagy aki ezt is tragédiának éli meg. Nos, a világ olyan amilyen ezen nem tudsz szinte semmit változtatni hisz még a "legbefolyásosabb" politikusoknak se igazán megy. Ha ők nem élik meg kudarcnak ( máepedig nem érdekli őket különösebben :-D ) akkor nem tudom te minek vagy ennyire minden apró dolgon kiakadva. Elsősorban az elméd tedd rendbe aztán jöhet a többi.
2018. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első lépés az lenne, hogy ha már felismerted a problémát és pszichológushoz jársz, akkor nem azt mondod neki amit hallani akar, hanem amit gondolsz. Enélkül nem fog tudni segíteni.
2018. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!