Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire elfuserált?

Miért vagyok ennyire elfuserált?

Figyelt kérdés

Van egy undorító szokásom..

Egyszerűen halálosan kíváncsi vagyok mások életére.

Fb-on több ezer ismerősöm van és instán is követek 10k (10 ezer embert...)


Minden napomból több óra elmegy arra, hogy megnézzem kivel mi történt.. ha látok valami balhét, azonnal nyomozgatok és nézem az ismerőseit, hogy hátha találok valamit...


Emellett a másik őrültségem, hogy folyamatosan képernyőképeket csinálok a képekről, kommentekről.

Egy hónap alatt összejön 10-20gb printscreen...

Amikor összejön kb. 50gb akkor felrakom a gépemre de annyira szégyenlem magam, hogy inkább letörlöm de utána mindig pár napig szidom magam, hogy miért töröltem le... jó lenne az még.


Tudom, hogy tilos mások fényképeit lementeni, stb. de valamiért nem tudom megállni, hogy ne...

Hiába törlöm úgyis a végén, bánt, hogy ennyire hülye vagyok.


Még ilyen hülye szokásom, hogy vannak fake accountjaim, amikkel az általam naponta nézett emberek közelébe kerülök.

Barátságokat alakítok ki, csak hogy tudjak mindent az életükről.


UNDORÍTÓ VAGYOK


Le akarnék állni ezzel az egésszel de mégis mit kéne tennem?

Nem tudom letörölni a profiljaimat, inkább ugranék le egy hídról..


Pszichológus kinevetne? Feljelentene egy ilyenért?


Hétköznapokban teljesen normális vagyok. Soha nem gondolnák rólam, hogy ilyeneket csinálok.

Vannak barátaim, mindenki egy vidám lánynak hisz, aki soha nem csinál semmi rosszat és mindenkinek segít, aki kéri.

A hétköznapok is csak arról szólnak, hogy csinálom ezt a hülye hobbimat, beszélgetek a fake accountjaimmal, majd este mindig sokáig fent kell maradjak, hogy a suliban ne rontsak és fent tartsam az álcát magamról, hogy "hű de tökéletes vagyok"

Miközben nem... mélyen megvetem magam.


16/L



2018. febr. 1. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt teszi a közösségi média a fiatalokkal.

Ne hidd, hogy egyedül vagy vele.


Mit szólnál hozzá ha minden nap 10 embert kikövetnél/törölnél?

Az nem olyan sok és szabnál magadnak egy határt, hogy egy nap max 20 képet mentesz ki.

Ezt pedig időközönként csökkentenéd, majd eljutsz egy olyan szintre, hogy már nincs kit kikövetni, fényképezgetni? :)


Hidd el, az már jó ha erre így rájöttél!

2018. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp jó úton haladsz, mert felismerted, hogy ez nem tesz jót neked. Ne érezz bűntudatot, ezzel nem leszel előrébb, próbálj szép lassan változtatni. Az előző válaszoló jól leírta, hogy fokozatosan haladj. Találj új hobbikat, amik kikapcsolnak, és jól telik az idő. Nem akarlak megbántani, de nem megy ez a tanulás rovására, ha nagyon beszippant ez a tevékenység? Mert akkor ez is lehet egy motiváció, hogy szeretnél változtatni a tanulmányaidon. Ha nincs gond vele, akkor szimplán keress új időtöltést, amit szívesen csinálsz. Menni fog. :)
2018. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben semmi törvénytelen nincs, miért jelentene fel?
2018. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaz barátaid vannak?

Igaz barátok mellett ugyanis nem lenne ilyen görcsös megfelelési kényszered, hogy népszerűnek mutasd magad meg nem mások életében vájkálnál az interneten.

De ezt komolyan mondom, tapasztalat. Amikor a naaagy barátaim elkezdtek csak úgy random kiközösíteni, én is akkor kezdtem el betegesen kíváncsi lenni vadidegenekre csakhogy leplezzem a saját magányomat.

2018. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, nem tudtam hogy van ilyen is.

Van egy hasonló betegségem, az első része nem ugyanez, csak annyiban hasonlít, hogy én is lementegetek dolgokat (azt nem írom mit, de naponta 3-4 gigányit 1-2 MB méretű fájlokból), majd bűntudatom lesz miatta, és még aznap letörlöm, aztán van hogy szidom magam, hol azért mert letöröltem, hol azért mert egyáltalán letöltöttem, szóval átérzem a problémád, de egyáltalán nem vagy undorító, közel sem. Keress fel egy pszichológust vagy oszd meg ezt a problémát valakivel akiben megbízol, a lényeg az, hogy keress segítséget, és sikerülni fog a gyógyulás! Sok sikert! :)


18/F

2018. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ui.: Pszichológus nem nevetne ki, és addig a pontig semmiért sem jelent fel (titoktartás) amíg önmagad vagy más életére megalapozott gyanúval nem jelentesz veszélyt.
2018. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Nagyon aranyosak vagytok! :)))

Azt hittem, hogy porrá leszek alázva és csak most mertem megnézni a válaszokat.

Köszönöm!

2018. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!